Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire ciki egy 30 év...

Mennyire ciki egy 30 év feletti férfinak, hogy nem tud tolatva parkolni hátra(merőlegesen és párhuzamosam) 2 autó közé?

Figyelt kérdés
Évek óta vezetek, és mindig orral előre szeretek beparkolni és utólag kikorrigálni, mert az nekem egyszerűbb és biztonságosabb.

2022. dec. 31. 11:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%
Az emberek 90%a nem tud, szóval semmi gáz nincs benne. Mind a nők, mind a férfiak terén. Azt ne nyeld be, hogy kívülről úgy látszik, hogy vérprofi, manapság minden komolyabb kocsiban első-hátsó parkolássegítő meg tolatókamera van. Úgy mindenkinek jobban megy. Ezek nélkül szinte mind ott tekergetné magát 10 percig.
2022. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyen úgy, ahogy neked jó. Ámen!

Inkább így, minthogy tolatva megkarcolj más autókat.

2022. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Habár én is az esetek 90%-ában orral állok be, ettől függetlenül meg kell jegyezni, hogy tolatva parkolni sokkal könnyebb. Ez egy tény. Persze ha valaki mindig orral parkol, soha nem tolatva, akkor a gyakorlat és megszokás miatt orral lesz könnyebb parkolni, de ha az emberi tényezőt nem vesszük figyelembe, akkor háttal könnyebb. Ha tolatsz, akkor a menetirány szerinti hátsó kerekek a kormányzott kerekek, így pedig sokkal könnyebb manőverezni. Nem véletlen, hogy pl. a targoncákon is a hátsó kerék a kormányzott, sokkal egyszerűbb hátsó kerék kormányzással manőverezni.


Szóval ha gyakorolnál egy picit, gyorsan hozzászoknál és utána sokkal könnyebbnek éreznéd a tolatást. Nem kell persze kipróbálni, csináld úgy, ahogy te jobbnak érzed. Csak úgy leírtam...

2022. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

Én nem életkortól vagy nemtől teszem függőve, hogy számomra ciki-e, hanem hogy mióta vezetsz.

Ha évek óta vezetsz rendszeresen és még mindig nem tudtad megtanulni, az ciki. Akár férfi vagy akár nő, akár 30 akár 50 éves.

Félreértések elkerülése végett: nem azért ciki, mert nem tudsz egy trükköt, hanem mert ez azt jelenti, hogy még mindig nem érzed az autód méreteit, illetve nem érted az autó reakcióit a korményzásra.

Ez pedig nagyon veszélyes tud lenni abban a pillanatban, hogy valami váratlan, esetleg veszélyes szituációba kerülsz a forgalomban.

2022. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
9%
Végig mész egy pláza parkolón és azt látod hogy az autók 90%a orral áll be. Miért? Mert a legtöbben képtelenek betolatni két autó közé.
2022. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Ötös: a kilencven százalék kilencven százaléka azért áll be orral, mert a bevásárlókocsiból nem a motortérbe akarnak pakolni.
2022. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tudsz, mert félsz tőle, és nagyon ritkán gyakorlod. Amikor friss jogsis voltam én is féltem kicsit, de kerestem olyan referencia pontokat, amik segítettek. Pl egy jobbra hátránál tudtam, hogy akkor kell elkezdenem a kormányt tekerni, amikor a fejem a parkolóhely melletti 3. fehér csík vonalában van. Utána már bent vagy a helyen, csak korrigálni kell. Ugyan ilyen pontok vannak a párhuzamos parkolásnál is. Akkor tekerem a kormányt, amikor a hátsó ablak sarkából látom a másik autó seggét, addig döntöm az autót, amíg a parkolóhellyel ellentétes oldali tükörben meglátom a hátul parkoló autó egész első lökhárítóját. Innentől kezdve már csak az elejét kell behúzni, ha van elég hely hátul*. Aztán az idővel megszokja az ember ezeket, de pl amikor buszt vezettem, ott is ugyan így tanultam meg parkolni és ugyan úgy működik, csak nagyobb hely kell neki. Tehát nem nehéz, mert ha nincs érzéked, akkor is tanulható valamennyire.

Városban mindig tolatva állok be mindenhova, sokkal egyszerűbb kiállni egy forgalmas szűk utcán így. Csak a boltoknál állok be orral, mert a csomagtartóhoz így lehet hozzáférni.

2022. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

#6 Igaz! 🙂 Meg olyan dupla helyre, autó mögé nem is szabad állni. Nekem az Auchanba nekiverték a bevásárlókocsit a motorháztetőnek.

Egyébként ha lehet, akkor én jobban szeretek tolatva beállni a parkolóba, motoros tükör direkt jó ilyenkor mert szépen be lehet irányítani két vonal közé a kocsit.

2022. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

6/

Furcsa de az orvosi rendelő előtt is így állnak..

2022. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
A parkolóhelyek általában úgy vannak (szűkre) méretezve hogy 1db autó + 1 ajtónyitásnyi hely. Tehát illik (illene) felváltva úgy beállni hogy egyik orral másik farral. A két anyósülés közt szinte 0 hellyel, ott nem kell senkinek ki be szállnia. Csak a sofőr oldalon. A többiek oldják meg kiállás után.
2022. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!