Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan zajlik az elsősegély...

Hogyan zajlik az elsősegély vizsga?

Figyelt kérdés

Hányan vagyunk bent a teremben?

Más vizsgázók is vannak bent vagy csak én és a vizsgáztatók?



dec. 11. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Csak páran vannak jelen.
dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Más vizsgázó is akkor?
dec. 11. 11:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát amikor vizsgáztam egy másik vizsgázó volt bent és két vizsgáztató. De szégyenlős vagy? 😄
dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3as

Az nem kifejezés :D

dec. 11. 13:01
 5/11 Hovarju ***** válasza:
100%
Amikor én vizsgáztam: 4 vizsgázót hívtak be egyszerre. Volt két vizsgáztató is, tehát 6-an voltunk bent egyszerre.
dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, többen vannak benn egyszerre.

Mi négyen voltunk, ketten légzés nélküli sérült ellátását csináltuk, a két másik vizsgázó eszméletlen sérültét, aztán csere. Végül mind a négyen húztunk egy-egy szituációt, amire el kellett mondani, mi a teendő.

dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A bábunál befújás is kell vagy csak mellkas kompresszió?
dec. 11. 22:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell, ahogy tanfolyamon tanultátok.

Egyébként nem fognak megbuktatni, ha csak a kompressziót nyomod.

Egyrészt vizsgán az a lényeg, hogy magabiztosan oda merj lépni, és csinálni. Ha nem teketóriázol, hanem csinálod amit tanultál, akkor nagyon kapitális hibát kell benne ejteni ahhoz, hogy buktassanak.

Másrészt a jelenlegi álláspont az, hogy laikusoknak csak a kompressziót tanítják, mert a befújás kisebb mértékben javítja a túlélés esélyeit, mint amilyenben rontja az, ha megállnak agyalni rajta, hogy hogyan is kellene csinálni. Az elsősegélyvizsgát követően ugyanakkor elvileg már nem teljesen laikus az ember, szóval elvileg elvárható, hogy a teljes verziót tudja, ott tudtommal még az a mérvadó. Ebben lehet, hogy elavultak az információim, illetőleg ha igazam is van, akkor sem fog ennyin elmenni a vizsga.

Esetleg a vizsga előtt sutyiban megkérdezheted ott valakitől, hogy melyiket kérik. Ami fontos, hogy ha már megkaptad, hogy itt az ambubaba, éleszd újra, ott ne kérdezd meg, hogy melyikkel, hanem menj, és csináld (amelyik eszedbe jut).

Illetve általános tipp: ne narráld, hogy mit csinálsz, a vizsgáztatók tudják.

Csak csináld. (Ha saját magadnak segítség, hogy mondod, akkor mondd, de ne szakítsd meg a segítségnyújtást csak ezért.)

Jó szerencsét a vizsgához!

dec. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedvws utolsó! Koszonom a teljes koru valaszodat! :)


Pedig konnyebb lenne narralni, hogy: "most segitsegert kialtok". Minthogy valoban elkiabalom magam :D

Akkor ne?

dec. 12. 07:11
 10/11 anonim válasza:

Én multheten vizsgáztam

Ketten voltunk bent

Gyors ujraelesztes aztan a stabil fektetes

A-B tetel

Aztan kiraktak minket kb

dec. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!