Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autósnak valóban ennyire...

Sok autósnak valóban ennyire rossz lenne a koncentrációs képessége, vagy szimplán csak készakarva tesznek így?

Figyelt kérdés

Nálunk olyan akciót csinált a rendőrség, hogy egy forgalmasabb gyalogátkelőhöz álltak civil kocsival és onnan figyelték a közlekedő autósokat. Amelyik az adott irányba haladt és szabályt szegett (gyalogost nem engedte át, telefonozott, stb) azt pár száz méterrel távolabb azonnal félre is állították. Szinte minden második autóst félre állították a legtöbbet a gyalogosok át nem engedése miatt. Ezen belül is a legtöbbnek a válasza a "nem láttam", "nem vettem észre" volt. Pedig egy jól belátható zebra közvetlen az út mellett van a járda.

Az autósoknak valóban ennyire rossz lenne a koncentrációs képességük hogy nem vesznek észre egy szinte az orruk előtt levő gyalogost? Vagy többnyire direkt nem is akarják észrevenni a gyalogosokat csak ez kifogás nekik, mintha ezzel meg lehetne úszni a büntetést?



dec. 18. 18:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%

Azt tegyük hozzá, az összes autós azonnal csicskává avanzsál, amint rendőrt lát, kontextustól függetlenül.


Hungárián nem értettem miért 50 körül döcög a forgalom, miközben ott a 70-es tábla, lehet haladni. Erre látom, elől megy a rendőr 50-el és SENKI nem merte megelőzni, 3 sávból ment a középsőben, szépen beállt mindegyik ökör mellé, de elhaladni, előzni nem merték.

dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem újdonság, de van rá megoldás: büntetni, büntetni, büntetni, amíg a parasztja meg nem tanulja a kreszt és nem kezdi el felismerni a zebránál várakozó gyalogosokat. Ugyanezt kellene a sok fillérbaszó marha ellen, akik pirkadatkor vagy sötétedéskor és esőben nem hajlandóak felkapcsolni a tompítottat.
dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak pszichologia. Emberek ülnek a volán mögött, halad. Erre jón a főellenség, a keresztező gyalog a zebra felé.

Szerintem nem kívánnak kiesni a ritmusból, ezért ilyenkor sokan akik amúgy tötymörgős sofőrök is, hirtelen dinamikusba váltanak és ismetelgetik magukban a korábban már emlegetett "csak akkor léphet le a gyalogos, ha meggyőződött róla, hogy átengedik" féligazságot 60-nal atrongyolva a gyalogos előtt.

Ennel már csak a "futtatók" nagyobb tahók, akik amikor mar az ő szempontjukból szembesavon haladsz, ugyn meg jó messze vannak, de simán 60 felett mennek es latod h lát, de mintha ő mar eldöntötte volna, hogy vagy sprintelsz v megallsz a felezőnel kisk....ög, mert én megyek.

Persze van ezek mellett egy olyan kisebbség is, akik az álló villamosnak/busznak/barminek neki tudnak menni, a körforgalomba bemennek balra stb stb, tőlük sehol semmi nem elvarható sajnos.

dec. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!