Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autósnak valóban ennyire...

Sok autósnak valóban ennyire rossz lenne a koncentrációs képessége, vagy szimplán csak készakarva tesznek így?

Figyelt kérdés

Nálunk olyan akciót csinált a rendőrség, hogy egy forgalmasabb gyalogátkelőhöz álltak civil kocsival és onnan figyelték a közlekedő autósokat. Amelyik az adott irányba haladt és szabályt szegett (gyalogost nem engedte át, telefonozott, stb) azt pár száz méterrel távolabb azonnal félre is állították. Szinte minden második autóst félre állították a legtöbbet a gyalogosok át nem engedése miatt. Ezen belül is a legtöbbnek a válasza a "nem láttam", "nem vettem észre" volt. Pedig egy jól belátható zebra közvetlen az út mellett van a járda.

Az autósoknak valóban ennyire rossz lenne a koncentrációs képességük hogy nem vesznek észre egy szinte az orruk előtt levő gyalogost? Vagy többnyire direkt nem is akarják észrevenni a gyalogosokat csak ez kifogás nekik, mintha ezzel meg lehetne úszni a büntetést?



dec. 18. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, csak hazudnak. Nem akarnak megállni, ezért nem állnak meg, ennyi.
dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván észrevették, csak nem tudatosult bennük. Minél gyorsabban haladsz, annál lassabnak tűnnek a mozgó dolgok a környezetedben, ezért is nehezebb észrevenni őket. És ebbe a gyalogosok mozgása hatványozottan beletartozik. Ezért kellene ugye 50-es helyett 30-as táblát kitenni a forgalmas helyekre vagy rendesen szabályozni a forgalmat lámpákkal. A vezetésre való alkalmasságot is vizsgálni kellene jogosítványszerzés előtt. Legfőképpen az észlelőképességet. Nagyon sokan megbuknának rajta, ebben biztos vagyok.
dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én autósként azt látom, hogy a többségben pontosan tudatosul, csak van valami önigazolásuk, hogy miért jogos tovább hajtaniuk. Az online térben 90%-ban az az érv, hogy a gyalogos körültekintés nélkül nem léphet le és a gyalogosnak elsőbbsége csak az úttesten van, azaz ha nem lép le elsőbbséget sem kell neki adni, tehát nem lassítok, mert akkor neki kötelező nem lelépnie. Valami ilyesmi lehet.


Másik amit látom, amikor látszik az arcukon, hogy tisztában vannak vele, hogy ott állok, próbálom felvenni a szemkontaktust, de az autós csak mereven bámul előre, majd "ha nem nézek oda nem kell megállnom" gondolkodásmóddal továbbhajt.

dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"És ebbe a gyalogosok mozgása hatványozottan beletartozik. Ezért kellene ugye 50-es helyett 30-as táblát kitenni a forgalmas helyekre"


Az mondjuk egy érdekes kérdéskör, hogy a 30-as táblát észreveszi valaki a sokkal feltűnőbb gyalogosátkelőhely táblát pedig nem?

dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Engem ma pont átakart engedni, de nem tetszett neki a sebességem, ahogyan haladtam a zebrám. Pedig nem szokásom lassan haladni(szedem a hosszú lábaim :D ) Egy alacsony f@szi volt, pont láttam amikor még beszállt suvjába. Bár a kocsiból tudott magyarázni, de akkor miért nem száll ki az ilyen kis segglyuk? Az ilyen frusztrált emberek szeretnek rendszeresen szabályt szegni meg gyorsan hajtani.
dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#3 Amúgy én is ugyanezt tapasztaltam már többször is. Volt hogy már le is léptem az úttestre a járdáról de akkor sem vette fel a szemkontaktust csak bámult előre mint akinek beállt a nyaka.
dec. 18. 21:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak simán az hogy autóban "ő az erősebb".
dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy majd a rendőrnek azt fogja mondani, hogy látta, csak leszarta?! :D Azzal beismerné, hogy szándékosan szegett szabályt. Ha azt mondja, nem vette észre, akkor elvileg nem szándékosan szegett szabályt. Persze, valóban lehet olyan, hogy nem vesszük észre a gyalogost, mert épp takarásban van, vagy valami más forgalmi szituáció elvonja a figyelmünket arra a rövid időre, amikorra a gyalogos előkerül, de általában egy csomó autós szimplán leszarja őket. Az autósok egy más része meg néz, de nem lát, és ez tényleg így van. Nekem is van ilyen ismerősöm, aki az úton kívül történő dolgokra már képtelen figyelni.
dec. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Észreveszi csak vagy intenzívebbet kéne fékeznie ahhoz, hogy meg tudjon állni és nem akar vagy tojik bele.


Én ha zebra jön mindig elveszem a gázt, hogy ha megjelenik a gyalogos akkor ne kelljen nagyot fékeznem. Viszont nem leszek álszent, nekem is volt már olyan szituációm, hogy láttam a gyalogost, hogy át akar kelni de legyintettem egyet és annyit mondtam magamba, hogy "hát bocsi de én most téged nem foglak átengedni".

Nem gyakori de kár tagadni, hogy ritkán előfordul.

dec. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán hazudnak. Így szocializálódnak az emberek. Első a tagadás/mentegetőzés, utolsó a hiba elismerése
dec. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!