Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy koccanásnál ki akarom...

Ha egy koccanásnál ki akarom kérni a kamerafelvételt az Auchan-tól, és nem adják ki, és én ordítozok a biztonsági őrrel, lehordom mindenek, akkor miért hív rám rendőrt? Inkább őt vigyék el!

Figyelt kérdés

dec. 18. 21:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Ez az a tipikus kérdés amikor boxolni akarsz , de csak a szarral tudsz boxolni.
dec. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%

" megnyomodott a luxus bmw, vagy mi?:D"


Nem mindegy, hogy mi nyomódott meg? A magadfajta nemtörődöm embernek is általában csak a másnak okozott kár nem számít. Ha neked okoznak csak 1000 forintot, akkor meg fuldoklasz az idegtől.


Egyébként magyarisztántól nyugatra, pl. németeknél, még a helyi újságban a rendőrségi rovatnál a 20 éves golffal is foglalkoznak, ha Pável meghózta, de gerince már nem volt rendezni a kárt.

dec. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

" A szolgálat felelős vezetője köteles kuadni a rendőrségnek ügyészi határozat alapján. Ahhoz meg feljelentés és bűncselekmény alapos gyanúja kell."


Na ezért lehet mindent megtenni Magyarországon. Ez eltart 2 hónapig, a felvételeket, meg 2 hét után törlik.

dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 bazaltkaroly ***** válasza:
68%

Nekem nagyon trollszagú a kérdés, de kifejtem.


Miért hív rendőrt?

Mert egy agresszív neandervölgyi vagy, és nem akar foglalkozni veled, de nincs hatalma arra, hogy saját kezűleg penderítsen ki. Talán ha végighallgatnád, hogy mit mond, akkor megértenéd, hogy nem adhatja ki. Tilos neki, és kedvességből sem szabad. Nem fogja kockára tenni a munkáját.


Mit tudsz tenni?

Rendőrt hívsz, elmondod, hogy mi történt, és kéred, hogy ők kérjék le a felvételt. Nekik oda fogja adni, mert így írja a törvény. Ezek általában gond nélkül mennek. Lehet várni kell, de ha csak egy koccanásról van szó, akkor tudod használni az autót, amíg folyik az ügy. Nem árt ha lefotózod a kárt, nehogy megpróbálják ráfogni, hogy azt azóta csináltad, és a rendőrségi papírt is tedd el, mert ha olyan a kár, ami szemet szúr, és megállít a rendőr, akkor oda tudod adni, hogy te már intézkedtél, most ő rajtuk a sor, és nem tudod nélkülözni az autót. De ezt se csimpánz módjára, visítva közöld, hanem tisztelettel.


#9 "Ha megkapnád a felvételt, és a rendszám is látszana, mire mennél vele?"

Odaadná a rendőrségnek, ez az ő dolguk. A kamerás felvétel bizonyítéknak számít. A "nem én vezettem" szöveg sem válik be, mert ha a sofőr le is tagadja, akkor a biztosítója így is, úgy is kifizeti a kárt. Ha megvan a rendszám, akkor már nem nehéz elérni a biztosítót. Az illető is rosszabbul fog járni, ha a bónuszbesorolása visszaugrik.

dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

"A "nem én vezettem" szöveg sem válik be, "


Nem ezért vezették be már rég a kollektív felelősségvállalást, vagy az csak a gyorshajtásnál van?

(Ha nem adja ki, ki vezetett, akkor ő a hunyó)

dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 bazaltkaroly ***** válasza:
80%
#15 Gyorshajtásnál van, ha jól tudom máshol nincs. De ha bárki kárt okoz az autóval, akkor a biztosító kifizetni, mert nem sofőrre szól a biztosítás, hanem az autóra, tehát bárki vezetheti, legfeljebb a szabályszegés alól menti fel magát ezzel. Gyorshajtásnál azért vezették be, mert a sok rögzített traffinak nem lenne értelme, mert mindenki letagadná.
dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Egyébként magyarisztántól nyugatra, pl. németeknél, még a helyi újságban a rendőrségi rovatnál a 20 éves golffal is foglalkoznak, ha Pável meghózta, de gerince már nem volt rendezni a kárt."


Azt te csak gondolod. a németeknél (10 éve lakom itt) elég gyakori, hogy aki kárt okoz szépen lelép... sógorom ford mondeóját nyomta oldalba vélhetően az ajtajával az Edeka parkolóban valami barom, aki szépen tovabbment... a németek 90%-a ugyanolyan tróger, csak ők előbb a szemedbe vigyorog. a rendőrség meg itt kb szart sem ér, azon kivűl, hogy a radarokat kiteszik.

dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"a németeknél (10 éve lakom itt) elég gyakori, hogy aki kárt okoz szépen lelép.."


Akkor neked ennyi idő elfeljteni a magyart?

Ugyanis sehol sem írtam, hogy németeknél ne lenne ilyen, nem az volt a lényeg, hogy Pavelt írtam. Azt írtam, hogy nálunk bent vannak a helyi újságban a felhívások minden karcolásra is.


Egyébként lassan 15 éve élek itt, a tapasztalatom az, hogy a rendőrök a könnyen jött pénznek örülnek. Otthon jelentheted, a büntetőfékezéseset, kiröhögnek.

Itt azért már simán lehúzzák az embert, ha bejelentem, akár online.

dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a könnyen jött pénznek örülnek. Hol nem? Ezért bujkálnak a bokorba radarral. Meg amekkora nyápicok kényes seggfejek, naná, hogy ott húznak le ahol tudnak. Próbáld ki, hogy a trafinak gyorshajtásnál bemutatsz. Rögtön jön, hogy Beleidigung, 2000 euró. Vagy levillogsz az autópályán valakit az már Nötigung, hiába alszik a belső vagy középső sávban 80-nal. Még egy ilyen rugalmatlan lassú felfogású népség sehol sincs Európában. A rendőröket meg tényleg hagyjuk. Semmire se jók a büntetéseken kivül.
dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Próbáld ki, hogy a trafinak gyorshajtásnál bemutatsz. Rögtön jön, hogy Beleidigung, 2000 euró."


Tavaly volt egy eset, nem tudom mi lett a vége, de egy kamerát nem tudsz "beleidigenezni", ha nincs ember mögötte. Próbálták az emberre ezt ráverni, de az ügyvédje szerint semmi jogalapja nem volt, hisz a kamera nem személy.


"Vagy levillogsz az autópályán valakit az már Nötigung, hiába alszik a belső vagy középső sávban 80-nal."


Nekem volt már olyan, hogy ilyenkor szép szabályellenesen elhaladtam mellette óvatosan jobbról, és még neki állt feljebb és villogott. Szerintem az ilyenek szédékosan hergelnek.


Amitől agyfaszt kapok, hogy közeledik a kamionhoz, még egyeltáltalán nem indokolt, hjogy kisoroljon, de látja, hogy te jóval gyorsabban jössz, és esélyes, hogy egyszerre érnétek be a kamiont, akkor csakazértis kisorol 300-500 méterre a kamion előtt, hogy te fékezz, nehogy má neki kelljen.


Egyébként pont a hévégén akart egy barom az élete árán is előzni, utána mikor elengedtem, még ledudált, meg büntetőfékezett előttem egyet (pont gondolkodok, hogy érdemes-e bejelenteni, mert ez a nötigung kategória, tanúm van, és ilyen paraszt nem való forgalomba).


Szóval itt is van paraszt is, nem csak bamba.


"A rendőröket meg tényleg hagyjuk. Semmire se jók a büntetéseken kivül."

AMikor a rádión hallgatom a felhívásokat, valóban az az ember érzése, hogy csak adminisztrátorok, aki információt gyújtenek, és a lakossággal/tanúkkal oldatják meg az ügyeket.

dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!