Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lesz a hibás,kapunk e...

Ki lesz a hibás,kapunk e bármilyen kártérítést ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma reggel ahogy jöttünk hazafelé szemből belénk jöttek. Nem jött nagyon gyorsan,de szűk utcáról van szó.

Mi időben fékeztünk, így megtudtunk állni,a másik gépjármű vezető már nem tudott,azt mondja fékezett,de így is belénk jött.Nekünk eléggé tropára ment az autó jobb eleje.Neki is tört,de nyilvánvalóan a miénk lett jobban károsulva.Nekibvalószínű nincs nagy baja, lábon haza is vitte.

Ahogy olvasgattam nagyon ritkán van olyan,h tisztán csak az egyik fél a vétlen, még ha ránézésre úgy is tűnik,h az egyik fél határozottan hibás, a biztosító által kiküldött szakértő,vagy kárfelmérő megállapíthatja,h a vétlennek vélt fél is hibás valamennyire és így kármegosztás lesz.

Egymás között igyekeztünk elrendezni, tettünk kár bejelentést,ő magára vállalta,h ő okozta de csak úgy ,ha az ő biztosítója fizeti a mi kárunkat,mi pedig zsebből megjavíttatjuk az övét.

Bár ez így ahogy utána olvastam semmi esetre sem lesz,mert ahogy olvastam mindenképpen osztott felelősségű balesetnek fogják minősíteni.

Ami bonyolítja,hogy mint fentebb említettem szűk utca volt, nekünk jobb oldalt házak/kerítések tehát arra már nem ránthattuk a kormányt ,mert már nem volt hely, viszont a szemből érkező autó mivel nem csinált semmit, így nekünk kellett balra húzni a kormányt hbelkerüljük a frontális ütközèst.elhúztuk megálltunk,de ő bár elmondása szerint fékezett, még sem tudott megállni időben. Viszont ha mi nem húzzuk jobbra a kormányt nem tudjuk elkerülni a frontális ütközést,mert a nő leblokkolt, és csak jött tovább belénk.

Nekünk csak jobb oldalra volt hely, balról házak,kerítés,arra semmikép se tudtuk volna,mert akkor a kerítésbe csapódunk.de mi meg is álltunk ő már nem tudott, belénk ütközött.

Aki volt már hasonló helyzetben letudná írni,h végződött végül és,h milyen időtartam volt az egész lezajlódása? Nem tudom,h tudtuk volna másképp csinálni,h jó legyen anélkül,h ne legyen sérülés,muszaj volt valamit tennünk,h ne ütközzünk frontálisan, még ha kressz szerint nem jó irányba húztuk is, másképp összeütközünk,ha hagyjuk h egymásnak menjen a két autó és nem ússza meg egyikünk se éppen.Rendőrséget nem vontuk be.

Előre is köszönöm ha valaki tud értelmesen válaszolni.



dec. 21. 16:56
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még annyi,h most már attól is félek,h bár nem mentünk gyorsan és mi belénk jöttek,de mégis mi jövünk ki károkozóként, és nem hogy a biztosító nem fizet,de még nekünk kellesz a másik félnek is a teljes kárt megfizetni,ami az ő autóján keletkezzet.
dec. 21. 16:59
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Rendérségi helyszínelés volt? Ha nem, akkor a biztosító körberöhög majd titeket.
dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

¯\_(ツ)_/¯

Honnan tudjuk?

dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 Egymás között próbáltunk egyezségre jutni,mert az egyik ismerős rendőr volt kint és azt mondta,h akit felelősnek talál, azt néhány hónapra eltilthatnak a vezetéstől + helyszíni bírság stb. és azt tanácsolta próbáljunk egymás közt megegyezni.
dec. 21. 18:18
 5/19 MGéza ***** válasza:
32%

"Ami bonyolítja,hogy mint fentebb említettem szűk utca volt, nekünk jobb oldalt házak/kerítések tehát arra már nem ránthattuk a kormányt ,mert már nem volt hely, viszont a szemből érkező autó mivel nem csinált semmit, így nekünk kellett balra húzni a kormányt hbelkerüljük a frontális ütközèst.elhúztuk megálltunk,de ő bár elmondása szerint fékezett, még sem tudott megállni időben. Viszont ha mi nem húzzuk jobbra a kormányt nem tudjuk elkerülni a frontális ütközést,mert a nő leblokkolt, és csak jött tovább belénk."

Most jobbra vagy balra rántottad azt a kormány? Egy bekezdésen belül ellent mondasz magadnak, a helyzetet ez is bonyolítja. Ilyenkor előre kell gondolkodni, szükség esetén lehúzódni már előre és nem lesz több ilyen eset.

"Rendőrséget nem vontuk be"

Anyagi kár történt, szóval be kellett volna. De magyar vagy, jobban fosol a lehetséges büntetéstől hogy téged hoznak ki hibásnak, így mindketten arra jutottatok hogy jobb lenne ezt "okosban(?!) lerendezni. Hát most visel ennek következményeit.

dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Bocs elírtam,balra.

Ha időben lehetett volna húzodni hidd el megtesszük. Hirtelen bukkant fel előttünk és mivel neki lassú volt/vagy egyáltalán nem volt reakciója,ha mi nem húzzuk férre a kormányt mindenképp összemegyünk. Azt tudom,h mi nem mentünk gyorsan ferehúzta meg is álltunk,de a másik mivel nem vagy nem időben fékezett így az ő szavaival élve belénk csúszott.

Rendőrséget nem vontuk be, mert egy ismerős rendőrt felhívtunk azt mondta,h bár látszik,h nem mi voltunk a hibásak, mivel kressz szerint jobbra tartási kötelezettségünk volt így minket is büntethetnek ugyanúgy,mint azt aki belénk jött. Férjem is eltilthatják a vezetéstől ugyanúgy,stb .

És persze viseljük a következményeket,csak nem tudom mit tehettünk volna, mert ha nem rántjuk el a kormányt és nem fékezünk akkor azonkívül,h totál káros lesz mindkét autó,mi sem történt ússzuk meg. Lényegében az életünket védtük, és csak így tudtuk elkerülni a frontális ütközést. Ezért kérdeztem,ha volt már valaki hasonló szituációban, Figyelembe vették e ennek a tényét,vagy csak azt nézték,h kressz szerint járt e el.

Mert esetünkben ha kressz szerint járunk el akkor nem biztos,h most itt kérdezek. Illetve a másik gépjármű vezetőjének annyi volt a válasza,h sajnálja nem akarattal csinálta,meg akart állni,de valahogy belénk csúszott.

Jó megértettük,de ezzel nem sokra

mentünk.

dec. 21. 23:03
 7/19 MGéza ***** válasza:
60%

"Rendőrséget nem vontuk be, mert egy ismerős rendőrt felhívtunk azt mondta,h bár látszik,h nem mi voltunk a hibásak, mivel kresz szerint jobbra tartási kötelezettségünk volt így minket is büntethetnek ugyanúgy,mint azt aki belénk jött. Férjem is eltilthatják a vezetéstől ugyanúgy,stb ."

Baleset elkerülésekor nem számít a jobbra tartás kötelezettség, hanem hogy az emberben, anyagiakban keletkező kár minél jobban elkerülése szempontjából a manőver mennyire volt célszerű. Senki nem várja el a férjedtől hogy az árokba kormányozzon vagy a falba adott esetben, ha azzal nagyobb kár keletkezik.

dec. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tehát ilyenkor a nagyobb baleset elkerülése érdekében el lehet tekinteni a kressztől,ha jól értem?
dec. 22. 00:51
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

A Kresz magyarázat szernit:


"Aki tehát már látja, vagy az „adott forgalmi helyzetben szükséges figyelemmel és elővigyázatossággal” történő közlekedés mellett látnia kellett, hogy a közlekedés egy másik résztvevője megszeg – vagy meg fog szegni – valamilyen szabályt, nem bízhat tovább a másik szabályszerű magatartásában, így abban sem, hogy a másik meg fogja szüntetni a szabályszegést, hanem köteles minden tőle telhetőt, elvárhatót megtenni a veszélyhelyzet megszüntetésére, a baleset elhárítására;"


Úgy vélem, téged alaposan csőbe húzott a másik autós meg a rendőr cimborád.

dec. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

"tettünk kár bejelentést,ő magára vállalta,h ő okozta de csak úgy ,ha az ő biztosítója fizeti a mi kárunkat,mi pedig zsebből megjavíttatjuk az övét."

Ez meg simán értelmezhetetlen. Akkor papírforma szerint a másik autó nem károsodott, de a valóságban zsebből ki fogod fizetni a kárát és vétlen félként akár jelentős anyagi veszteséggel zárod az ügyet? Vagy a fene se érti, hogy mit is csináltatok...?

dec. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!