Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lesz a hibás,kapunk e...

Ki lesz a hibás,kapunk e bármilyen kártérítést ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma reggel ahogy jöttünk hazafelé szemből belénk jöttek. Nem jött nagyon gyorsan,de szűk utcáról van szó.

Mi időben fékeztünk, így megtudtunk állni,a másik gépjármű vezető már nem tudott,azt mondja fékezett,de így is belénk jött.Nekünk eléggé tropára ment az autó jobb eleje.Neki is tört,de nyilvánvalóan a miénk lett jobban károsulva.Nekibvalószínű nincs nagy baja, lábon haza is vitte.

Ahogy olvasgattam nagyon ritkán van olyan,h tisztán csak az egyik fél a vétlen, még ha ránézésre úgy is tűnik,h az egyik fél határozottan hibás, a biztosító által kiküldött szakértő,vagy kárfelmérő megállapíthatja,h a vétlennek vélt fél is hibás valamennyire és így kármegosztás lesz.

Egymás között igyekeztünk elrendezni, tettünk kár bejelentést,ő magára vállalta,h ő okozta de csak úgy ,ha az ő biztosítója fizeti a mi kárunkat,mi pedig zsebből megjavíttatjuk az övét.

Bár ez így ahogy utána olvastam semmi esetre sem lesz,mert ahogy olvastam mindenképpen osztott felelősségű balesetnek fogják minősíteni.

Ami bonyolítja,hogy mint fentebb említettem szűk utca volt, nekünk jobb oldalt házak/kerítések tehát arra már nem ránthattuk a kormányt ,mert már nem volt hely, viszont a szemből érkező autó mivel nem csinált semmit, így nekünk kellett balra húzni a kormányt hbelkerüljük a frontális ütközèst.elhúztuk megálltunk,de ő bár elmondása szerint fékezett, még sem tudott megállni időben. Viszont ha mi nem húzzuk jobbra a kormányt nem tudjuk elkerülni a frontális ütközést,mert a nő leblokkolt, és csak jött tovább belénk.

Nekünk csak jobb oldalra volt hely, balról házak,kerítés,arra semmikép se tudtuk volna,mert akkor a kerítésbe csapódunk.de mi meg is álltunk ő már nem tudott, belénk ütközött.

Aki volt már hasonló helyzetben letudná írni,h végződött végül és,h milyen időtartam volt az egész lezajlódása? Nem tudom,h tudtuk volna másképp csinálni,h jó legyen anélkül,h ne legyen sérülés,muszaj volt valamit tennünk,h ne ütközzünk frontálisan, még ha kressz szerint nem jó irányba húztuk is, másképp összeütközünk,ha hagyjuk h egymásnak menjen a két autó és nem ússza meg egyikünk se éppen.Rendőrséget nem vontuk be.

Előre is köszönöm ha valaki tud értelmesen válaszolni.



dec. 21. 16:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ilyenkor rendőrségi baleseti helyszínelőt kell kérni, majd ő eldöntő ki volt a hibás. Kb fél év, mire lezárul a nyomozás. A biztosító csak ezután kezdi meg az ügyintézést. Ha a másik fél vállalja a felelősséget, kell írni egy felelősség vállalási nyilatkozatot 2 tanúval. Ilyenkor a biztosító nem várja meg a rendőrségi jegyzőkönyvet, küldi a kárszakértőt, majd fizet.


Szóval hogyan és mivel akarod bizonyítani azt, hogy nem ti okoztátok a balesetet?


"Egymás között igyekeztünk elrendezni, tettünk kár bejelentést,ő magára vállalta,h ő okozta de csak úgy ,ha az ő biztosítója fizeti a mi kárunkat,mi pedig zsebből megjavíttatjuk az övét."

Most akkor kitöltöttétek a hivatalos kárbejeletőt vagy nem? Erre rá lett írva, hogy a másik fél vállalja a felelősséget?

dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen kitöltöttük a hivatalos kárbejelentőlapot. Elektronikusan.

Ő mint károkozó, én mint károsult.nyilvan nem fogom zsebből kifizetni az ő kárát.a biztosító telefonon azt a felvilágosítást adta,h küldenek karszakértôt aki megállapítja ki milyen mértékben volt hibás.

A kérdésem is erre irányult,h a leírtak alapján megkaphatjuk e a biztodítást,vagy még minket vesznek elő,mert védtük az életünket, és elakartuk kerülni a frontális ütközést,mivel a másik autós túl későn reagált.

dec. 22. 09:37
 13/19 anonim ***** válasza:
Ütközés után körbe fényképeztétek a helyszínt legalább?
dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

Elemezzük! Milyen elemek szerepelnek a leírásban?


- Időben történő cselekvés

- Szabadkozás

- Kár mértékének emlegetése és annak lekicsinyítése

- Bizonytalankodás a felelőst illetően, kármegosztásról való agyalás

- Egyezkedés, zsebből fizetés fontolgatása

- Biztosítóban való kételkedés

- Bizakodás abban, hogy úgyis osztott felelősségnek fogják nyilvánítani

- Körülményekre való hivatkozás, ami bonyolítja a helyzetet

- Forgatókönyvek boncolgatása, amik között egyetlen egy jó lehetséges megoldás sincsen

- Másik fél (nem)cselekvésére való mutogatás, majd kételkedés a szavahihetőségében

- Esemény lezajlásának időtartamán való filozofálás

- Cselekvési kényszer folyamatos emlegetése

- Nem várt fordulat derül ki a legvégén: Nem vonták be a rendőrséget


Nézzük tovább:

- Poszt elküldése után rögtön komment, ami megismétli az alapfélelmet


- Váratlan fordulat derül ki: Rendőr ismerős volt kint a helyszínen, aki a rendőrség kihagyását tanácsolta


- Újabb komment, újabb váratlan fordulat: Mégsem volt rendőr ismerős a helyszínen, telefonon hívták fel.

- Ismételt bizonygatás az ártatlanságot illetően


- Sokadik váratlan fordulat egy újabb kommentben: Mégis ki lett töltve a kárbejelentő.

- Újabb bizonytalankodás a biztosítót illetően.


Összefoglalva az egészet: Még a hülye is látja, hogy itt valami hatalmas ferdítés van. Nem csodálkoznék rajta, ha az derülne ki, hogy a kérdező volt az abszolút hibás és most csak menteni akarja a bőrét.


Amikor valaki ilyen szinten ömleszti magából a furábbnál furább történetet, akkor ott biztos, hogy az egész sztori kamu. Általában a rendőrségi kihallgatások is arra a taktikára épülnek, hogy ha valaki túl sokat tud, túl sokat mond egy esetről, akkor az nagyon gyanús, hogy kamu és lehet rajta dolgozni, mert előbb-utóbb ellentmondásba fog keveredni (ahogyan az egyébként itt is megfigyelhető az egyik kommentnél). Egy átlagember amikor megkérdezik, hogy hogyan történt a baleset, kb. semmire nem fog emlékezni, hülyeséget meg nem akar mondani, ezért jóformán úgy kell kihúzni belőle a szavakat, ez az alapviselkedés.

dec. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyes vagy megfogtad a lényeget...az agyalas,a lehetséges forgatokönyvek leforgatása azért van mert nem voltunk még ilyen helyzetben!

Nincs ferdités!

Volt kint rendőrség az egyik ismerősünk volt,de ugyanúgy a másik félnek is mivel varosbeli.

Ő mondta,h lehet jobb lenne ha egymás közt egyeznenk meg,mert így vagy egyikünk,vagy mindketten rosszabbul járhatunk. Az meg hogy igenis határozottan kitudom jelenteni,h mi mindent megtettünk annak érdekében,h elkerüljük az ütközést ne legyen már gond. Nem fogom azt mondani, hogy de ő mindent megtett,stb ha nem így volt. Igen készültek fotók hál Istennek. És így h túl vagyunk az első sokkon már nekünk is leesett,h a lehető legrosszabb volt,h hallgattunk másra és engedtük ,H elmenjen a rendőrség, csak mert szerintük így "célravezetőbb"volt...

Most már nem tudok mást tenni mint várni a karszakértőt. A fényképek megvannak, meglátjuk a további lehetőségeinket.

Nem tudom,h utóbb van e lehetőség mégis valamit tenni azon kívül,h a karszakértőt várjuk.

Pont azért filóztunk annyit,mert nem voltunk ilyen helyzetben, de kb most úgy érzem már,h hülyére lettünk véve.

Ha mi lettünk volna az abszolút hibás,akkor inkább rendőrt se hívunk.

Úgy ahogy volt használhatatlan volt a hozzászólásod,nem is értem miért pazaroltal időt rá ,h ezt mind leírd,ha ennyire unatkozol miért nem teszed le a telefont és élsz...

dec. 22. 20:04
 16/19 anonim ***** válasza:
79%

“ Anyagi kár történt, szóval be kellett volna”


Egy baleset alapja, hogy anyagi kár keletkezzen. Ha csak anyagi kár van és a felek helyszínen vannak, egyáltalán nem kell bejelenteni. Belehet, de nem kell.


Kérdező. Nem teljesen értem

Az ember elismerte, hogy ő a hibás.

Kitöltöttétek a hivatalos kár bejelentőt, ahol elismerte, hogy ő a hibás. Innentől mi a kérdés? Miért akarsz zsebből bármit kifizetni? Nem igazán értem.

dec. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok és nem is fogok. A másik autós azért gondolja,h neki is jár,mert az ő autója is sérült,igaz az övé nem olyan jelentősen.A rokonai tanacsolták akiket rögtön hívott.Nem érti meg,h az övé úgy sérült,h a miénket törte,nem jut el az agyába h nem össze mentünk,mivel nekünk sikerült megállni lehúzódni, és ő a már álló autónkba jött bele.
dec. 23. 08:43
 18/19 anonim ***** válasza:
78%

A KRESZ 58. § (2) bek. szerint csak személyi sérülés, ill. veszélyes anyagot szállító jármű esetén kötelező rendőrt hívni. (Meg talán valami paragrafus alapján külföldi jármű esetén, de ennek nem néztem utána, mivel erről nincs szó.)

De szerintem érdemes lett volna rendes helyszínelést kérni, mert az illető bármikor visszavonhatja a felelősségéről szóló nyilatkozatát. Még akkor is, ha a kék-sárga papír alapú bejelentőn ismerte el.

Most ha kép készült is, azon csak azt látni, hogy a ti autótok áll ott az úton átlósan, a másik meg rendesen, hosszában. Ha nincs kamerafelvétel, nincsenek külső tanúk, akkor szerinted ennyiből mire lehet következtetni?

Ha az illető a helyszínelő előtt is elismerte volna a felelősségét, akkor ezt már hiába vonja vissza, de a döntést hozó rendőr bizony akkor is figyelembe veszi az elismerést. Én már voltam szenvedő fél egy balesetben, mikor utólag visszavonta az illető a nyilatkozatát, és be is hívtak a rendőrségre ez ügyben, de szó szerint minden segítséget megadtak, hogy egyértelműen a másik félre lehessen verni a dolgot. Még a kétes dolgokban is mondták, hogy inkább mást mondjak a vallomásomban, nehogy bele lehessen kötni.

Most így igazából nem lehet jó tanácsot adni, hogy mit csináljatok. Rendőr nem fog megbüntetni utólag, de csak ez az egy a biztos.

Hogy a másik autót vezető nő a biztosítója számára is elismeri-e a felelősséget, az attól is függhet, hogy ti fizetitek-e a kárát. Nem úri dolog, de ha tudjátok a címét, akkor talán érdemes felkeresni, és ordítozni vele egyet, hogy nem szégyelli magát, hogy gondolja ezt. Egyes embereket így meg lehet győzni. (De az is igaz, hogy más embereket meg fel lehet vele húzni, hogy csak azért se ismerik el...)

Végső soron, csak a két biztosítón múlik, hogy hogy egyeznek meg. De hogy nektek jó legyen, az csak úgy lehetséges, ha az illető nekik is elismeri a felelősségét.

dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azt sok felesleget kár annyiszior leírni, csak azt nem lehet tudni és érteni hogy hogy történt a baleset.

Hiába írod le százszor hogy mindent megtettél, ettől még értlemezhetetlen a sztori.

AZ hogy hány méter széles a út és te hol mentél pontosan, ezt kellene tudni.

Tehát ha 4 vagy 6 m széles és van felezővonal akkor ti mennyire voltatok a felezővonaltól vagy a képzeletbeli felezőtől és a másik is .

Tehát ha akár 4 méter széles az út és ti 30 centi lent mentettek az útpadkán, akkor 1000 % hogy nem vagytok hibásak.

Meg lekell ilyenkor fényképezni mindent előlről, hátulról hogy pontosan lehessen látni az utat és a ti viszonyotokat.

" Egymás között igyekeztünk elrendezni, tettünk kár bejelentést,ő magára vállalta,h ő okozta de csak úgy ,ha az ő biztosítója fizeti a mi kárunkat,mi pedig zsebből megjavíttatjuk az övét. "

Ez értelmetlen marhaság, csak zagyvaságot tudod írni.

Ha ő elismeri hogy hibás akkor nektek egy fillérbe nem kerül, nem kell sehoyg fizetnetek.

dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!