Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszik figyelembe a...

Mennyire veszik figyelembe a bizalmi elvet közúti balesetnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A multhéten belénk jöttek. Hazafelé tartottunk éppen és már csak néhány méternyire voltunk az otthonunktól, amikor egy autós szemben jött velünk. Szűk utcáról van szó viszont.

Nekünk a jobb szélen kellett haladnunk,és az szemből érkező autó nem velünk ellentétes oldalon jött,hanem pontosan velünk szembe.Nekünk jobbra tartási kötelezettségünk lett volna,de mivel a másik járművet vezető se nem lassított, se nem húzódott le így nekünk kellett áttérni baloldalra, hogy ne ütközzünk frontálisan, közben fékeztünk is így meg is álltunk mielőtt ütközhettünk volna. A másik autós viszont...nem tudom gondolom lassabb volt a reakció ideje, későn ismerte fel hogy mit kellett volna tennie és már akkor húzta férre a kormányt mikor mi leálltunk a bal oldalon az út szélén. És bár azt mondja fékezett és M érti miért nem állt meg az autója így ő a mi már álló autónkba jött szépen összetörve azt.

Ha kijön a biztosító kárszemléle mennyire veszi vajon figyelembe

,hogy mivel a másik autós semmilyen jelét nem mutatta, hogy lassitana vagy időben irányt váltana, azért, hogy elkerüljük a frontális ütközést nem volt elég, hogy fékeztünk átkellett térnünk a baloldalra?


dec. 28. 07:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ki lett megállapítva felelősnek?
dec. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kárbejelentőlapot írtunk elektronikusan, ő károkozóként töltötte ki.
dec. 28. 08:19
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Na de akkor mi a gond? A bizalmi elv nem tartozik a biztosítóra és a rendőrségre sem. Az csak a KRESZ egészének szemléletére vonatkozik. Hogy bízhatok abban, hogy szabályosan közlekedem, és mások is betartják.

A nyáron történt egy baleset.

Balra kanyarodtam 2×2 sávos útra. Belsőbe terveztem érkezni. Szemben a jobbra kanyarodó sávban állt a lámpánál egy autó. Mondom, szépen elférünk egymás mellett.

Zöldre elindultunk, és az eljött egyenesen. Csattantunk. Bízhattam abban, hogy jobbra kanyarodik? Igen. Jogilag ki volt a hibás? 100%-ban én.

A KRESZ nem azt írja, hogy a szabályosnak van elsőbbsége. Teljesen mindegy, hogy ő hibázott, de én mentem neki.

dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Rendőrt kellett volna hívni. A biztosító nem szeret fizetni. Majd megkérdezik, hogy mit kerestetek bal oldalon.
dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3

Bizalmi elv Figyelembe vételénél erre a részre gondoltam.

"Ha a szabályszegés ténye számára már kellő időben felismerhető. Aki tehát már látja, vagy az adott forgalmi helyzetben szükséges figyelemmel és elővigyázatossággal történő közlekedés mellett látnia kellett, hogy a közlekedés egy másik résztvevője megszeg -vagy meg fog szegni- valamely szabályt, nem bízhat tovább a másik szabályszerű magatartásában, így abban sem, hogy a másik meg fogja szüntetni a szabályszegést, hanem köteles minden tőle telhetőt, elvárhatót megtenni a veszélyhelyzet megszüntetésére, a baleset elhárítására;"


#4

Azért voltunk a bal oldalon, ahová a másik autósnak kellett volna húzodnia ,mert ő ezt nem tette meg és,hogy elkerüljük a frontális ütközést mi húzódtunk le,mivel jobbra nekünk nem volt hely lévén házak, kerítések közvetlen és ő csak jött szembe velünk a mi sávunkban egy enyhébb kanyarnál.Ha a saját sávjában halad időben észre vett volna minket,de így rögtön szembe került a mi szabályosan haladó autónkkal.Gondolom gyorsabban is jött,mert azt a kifejezést használta , hogy "nyomta a féket,de nem érti ő sem valahogy belénk csúszott ..."

De igen,most már számítok rá,h mi leszünk vétkesnek kihozva...

dec. 28. 10:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor legközelebb erősebb fék és rá kell feküdni a dudára.
dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
#5: Igen, és erre bárki azt mondhatja, hogy csak mese. Még a másik autós is, ha majd valamelyik szomszéddal elbeszélget az esetről. Ha neked volt annyi időd, hogy jobbra húzódva átérj bal oldalra akkor volt bőven idő mindenkinek reagálni, innentől meg már csak a többi emberen múlik, mennyire mászik bele a dolgokba. Abban bízhatsz innentől, hogy a másik nem csinál ügyet és valami hülyeséget ad elő a biztosítónak is, amit nem bolygatnak tovább
dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen már erre is gondoltam.

Egyébként másodpercek alatt történt,csak nyilván nálunk gyorsab volt a reakció idő.

Mondta is a nő,hogy lefagyott megijedt nem tudta mit csináljon.

De igen nyilván ilyenkor már mondhatunk bármit... ettől féltem én is...csak épp mit csinálhatnánk másképp legközelebb.

Most is lassan jöttünk, saját sávunkban...nem akartunk frontálisan ütközni,mert a másik velünk jött szembe nem is értem miért... és valószínű mi leszünk felelősségre vonva...

dec. 28. 12:33
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Tisztelt kérdező! Az 5-ökommentedben (2023. dec. 28. 10:08) idézett rész melyik hatályos jogszabályban van, hogy figyelembe kell vennie a biztosítónak?
dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Már megint a szűk utcás kérdés. Még hányszor akarod kiírni? Mi volt a baj az eddigi válaszokkal a másik kérdés alatt? Csak nem kiderült, hogy te voltál a hibás?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

dec. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!