Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik az a rendelet ami...

Melyik az a rendelet ami kimondja hogy művégtaggal nem lehet autót vezetni?

Figyelt kérdés

dec. 29. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ebben a formában nem mondja ki, mert lehet, csak az autó megfelelően át kell legyen alakítva. Pl egy automatánál sztem nem para a fél láb, de a fél kar se, csak kell egy tekerőgomb (nem tudom mi a szakszerű neve) a kormányra.
dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy a művégtag nem érhet a kezelőszervhez, de a rendelet kellene
dec. 29. 14:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen.
dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vereczki Zsolt paralimpiaia bajnok:

[link]

dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van az 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet, az ún. kresz.

Talán már hallottál róla.

Ez a rendelet a 4. paragrafus (1) pont b) bekezdésben említ egy olyat, hogy "Járművet az vezethet, aki a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van"

Ez teljesen egyértelmű. Ha művégtaggal biztonságosan tudod vezetni a járművet, akkor hajrá. Ezt a szakorvos tudja megállapítani.

dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan rendelet, amit elvársz.

Viszont, van rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról; a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet. Eszerint szakértő bizottság dönt az alkalmasságról, az alkalmasság feltételeiről.

Eszerint:

„12. § (1) Az előzetes és az időszakos egészségi alkalmassági vizsgálatot az e célra szervezett szakértői bizottság végzi, akkor ha

a) a közúti járművezetőjelöltnél, illetőleg a közúti járművezetőnél a közúti járművezetéshez művégtag használata szükséges”

„13. § (1) Az egészségi alkalmasság külön feltételeit akkor kell megállapítani, ha a közúti járművezető csak gyógyászati segédeszköz (művégtag stb.) vagy a szokásostól eltérő kezelő berendezés (pl. automata tengelykapcsoló, kézi működtetésű gáz- vagy üzemi fék) használata esetén minősíthető egészségi szempontból alkalmasnak.

13. § (2) Az egészségi alkalmassággal összefüggő korlátozást akkor kell megállapítani, ha a közúti járművezető egészségi állapota vagy a közúti jármű átalakítása miatt a biztonságos közlekedés érdekében sebességkorlátozást vagy más hasonló intézkedést kell megtenni.”

dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 azt hiszem a paraolimpiai bajnok fotoja egyértelmű hogy lehet vezetni igy is. Gondolom kapott jogositványt is valahogy.
dec. 29. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy fotó alapján én nem tudom eldönteni, hogy közúti forgalomban közlekedik-e az adott személy vagy forgalom elől elzárt magánterületen.

Vagy hogy egyáltalán közlekedik-e.

Vagy hogy van-e jogosítványa, és ha igen, milyen korlátozásokkal.

Abban azonban biztos lehetsz, hogy ilyen állapotban kizárólag speciálisan átalakított járművet vezethet, és valószínűleg csak erősen korlátozott sebességgel.

dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kerdés hogy vezetheti e? Es ha igen akkor hozzáerhet-e a kezelőszervhez a protezis. Biztos vizsgazott ezzel, az természetes.
dec. 29. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
VZs közúton közlekedik a normál forgalomban.
dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!