Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Dudálás kapuban?

Dudálás kapuban?

Figyelt kérdés

A KRESZ előírja, hogy városon belül, forgalomban tilos dudálni, hacsak az nem egy balesetveszély elkerülésének érdekében történik.


Azonban van egy szerviz a szomszéd város egyik részében, ahol úgy lehet csak bemenni, ha dudálok. Munka miatt sokat járok hozzájuk, és aggaszt a dolog. A dolgozók mondták, hogy nincs náluk általában a telefon, ezért dudáljak, és ki is van írva a kapura nagy betűkkel, hogy " A behajtáshoz Dudáljon!" egy nagy duda ikonnal. Van ott két másik szerviz, amelyekből az egyik ugyanígy működik, és - elmondásuk szerint - a szomszédságot egyáltalán nem zavarja. Jóban vannak egymással. Előreláthatólag gyakran kell oda járnom idén, és aggódom, hogy mi van, ha egy rendőr fog motoszkálni arra, aki megbüntet, mert dudáltam. Hivatkozhatok a szerviz táblájára, hogy rákényszerítettek a dudálásra, és én csak tettem, amit kértek, vagy szemrebbenés nélkül kapom majd a csekket?


És boldog új évet!



jan. 2. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Senki nem fog feljelenteni a dudálásért, ne aggódj. De a szerviz elég ócska ezek alapján, hogy egy csengőt nem voltak képesek beköttetni, pedig van már vezetéknélküli, wifis stb. szinte aprópénzért. Aki vállalkozóként ad magára, ez lenne a minimum. Nálunk apám műhelye van az udvaron, tudod mit mond pár éve a tábla: "Ne dudálj, ne telefonálj, CSENGESS!"
jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Szolovjov ***** válasza:
74%
A KRESZ-ből kihagyták, hogy akkor is dudálni kell két rövidet, ha jó csaj sétál a járdán.
jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
#2 Óvatosan, motoros oktatáson tanultuk, hogy a motor mindig arra megy, amerre nézel, szóval csak akkor nézd a jó csajokat, ha el akarsz esni. :D
jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
#3 egyrészt nem, másrészt mi van ha a csaj fele akar menni? :D
jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
#4 Egyrészt de, másrészt mifelénk az úttest és a járda között általában van egy árok. :D
jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
#5 max a kezdő motorosok/bringások nem képesek egyenesen tartani nézelődés közben, de hamar megszokják, hogy korrigálni kell, legalábbis normális esetben megszokják.
jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom nem motorozol, gyalog meg nem veszed észre, hogy bizony nem egyenes vonalban mész, ha a cipőd orrát nézed közben, pedig de.
jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
ebben a putris országban a duda köszönésre és mindenre is használható senki nem fog megbüntetni
jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
#7 bringázok, de már gyerekkorban megtanultam, hogy ha pl balra-hátranézek akkor kicsit ellent kell tartani, ha nem akarom meglátogatni a szembesávot/árkot/kerítést, stb. Értem én, hogy az első elméleti vezetési órán ezt elmondják, de ez olyan, mint amikor az oktatás korai szakaszában megtanítanak arra, hogy ha váltani szeretnél, akkor illene kuplungot is használni, azért egy párórás gyakorlati tapasztalattal rendelkező tanuló ezt azért már vágja.
jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
De eléggé elkanyarodtunk a témától, ilyesmiért nem fognak megbüntetni, ha esetleg mégis (0.0001%) akkor meg én megetetném a csekket a szerelővel.
jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!