Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért hajtott ki szemben a...

Miért hajtott ki szemben a forgalommal a buszsofőr?

Figyelt kérdés

[link]



Most nem az ítélő bíróság véleménye érdekelne, hanem, hogy vajon mit nézhetett be a sofőr? Nem ismerem ezt a körforgalmat egy google térkép linket is dobhatna valaki aki tudja hol van. De vezetéstechnikailag mi miatt sikerülhetett így neki? Mit nem vett észre szerintetek?


jan. 3. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Mit nézhetett be? Mindent. Nem tudom mi nem egyértelmű egy körforgalomba való behajtásnál.
jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

gondolom, épp nem annyira figyelt a vezetésre, és "emlékezetből" próbált balra kanyarodni a kereszteződésben. (ezt a körforgalmat nemrég adták át)

talán annyi szolgálhat enyhítő körülményként, hogy korábban is volt a kereszteződésben egy viszonylag méretes, illetve több kisebb járdasziget, így első pillantásra talán mégsem annyira ordító a különbség, hogy most ott egy körforgalom.

jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Képpel nem sokra mégy:

[link]

[link]

jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

2021-es kép: [link]

Nem a leggyakoribb kerek körforgalom, hanem egy nagy ovális terület.

jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha a belinkelt cikknél megnézed a képeket, mások is vannak a forgalommal szemben - feltehetöen valami nem egyértelmü -, sok helyen van olyan, hogy a következö kijáróhoz nem kell bemenni a körforgalomba, hanem van egy átkötö út vagy hasonló.

Feltehetöen itt is vagy ilyen van, vagy valamit alaposan megváltoztattak az utóbbi idöben és ez megzavar több mindenkit,

jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy szándékosan hajtanak be szembe a forgalommal, mert ahhoz túl gyakori az esetek száma. Valamit sikerült megtévesztően kivitelezniük, ami által benézhető a körforgalom. Eleve az, hogy ovális, már egy szokatlan dolog.
jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Csak találgatok, de szerintem itt a Rózsa utcából érkezők balra akarnak kanyarodni (a körforgalom felé), de a műholdkép alapján el van választva a két irány, így csak a szembesávba tudnak kanyarodni, ami belevezet a körforgalomba.

jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez a Rózsa utcás megoldás érthető lenne, de az utcakép szerint a Rózsa utca egy kis utca, ott nemigen jár busz.

Szerintem az történhetett, hogy az ünnepek miatt megkeverték a sofőrök beosztását, hogy mindig legyen bent kellő számú személy, meg esetleg még a karácsony és a szilveszterezés miatt még pótlólag is volt pár variáció, hogy ki mikor szeretne inkább dolgozni. És Újév napjára pont egy olyan személy került erre a járatra, aki csak egy évvel korábban járt arrafelé, mikor még nem volt körforgalom. Aztán kissé még a szilveszterezés hatása alatt állva, ismeretlen helyen, sötétben és esőben benézte.

Én is mentem dolgozni újévkor hajnalban autóval, 4 óra alvást követően, és bár alkoholt egyáltalán nem fogyasztottam, nem voltam kipihent egy cseppet se. (Részben a szomszédság durrogtatása miatt.)

Év végén nálunk is csináltak egy új körforgalmat, és a buszosok akkor is gyakran az utasoktól kérdezgették, hogy a terelés miatt merre kell kikerülni az útépítést. Kiadták nekik, hogy jussanak el A-ból B-be, de hogy ott le van zárva egy kereszteződés egyik iránya, az kimaradt.

Ugyanott pár hete egy hajnali hóesésben majdnem megszívtam, mert nem szedték le az ideiglenesen felragasztott sárga terelőcsíkot még egy hónappal a feleslegessé válása után se. Aztán mikor a rossz látási viszonyok közt hirtelen megláttam magam előtt átlósan a sárga csíkot, majdnem átmentem a szembesávba.

jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!