Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ráfutásos balesetnél a felelős...

Ráfutásos balesetnél a felelősség többnyire a hátul közlekedőé?

Figyelt kérdés

Oktatóm azt javasolta, hogy ha úgymond tol a mögöttem közlekedő akkor ne foglalkozzak vele, én csak azt figyeljem ami előttem van. Ha nekem satufékezni kell mert a közlekedésbiztonság megkívánja akkor tegyem meg, a mögöttem levő kötelessége hogy olyan követési távolságot tartson hogy minden esetben meg tudjon állni. Ha ezt elmulasztja akkor az ő felelőssége ha belém rohan.

Ez többnyire a gyakorlatban valóban igaz? Például ráfutásos balesetnél mindig az a vétkes aki nem tartotta a követési távolságot?



jan. 15. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
EZ így igaz!
jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem többnyire, hanem MINDIG.
jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
3-as: kivétel a büntetöfékezös eset, de azt bizonyítani kell
jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Igen, ilyenkor egy úton átfutó fekete macskára hivatkozva satu féket nyomsz és kiderül a mögötted levő betartotta-e a követési távolságot...
jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Négyes, a hátsó akkor is hibás lesz. Ha van kellő távolság, akkor nincs ütközés büntetőfékezéskor sem. Az egyetlen különbség, hogy a büntetőfékező IS felelőssé tehető, amennyiben bizonyítható a szándékos veszélyeztetés.
jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

"3-as: kivétel a büntetőfékezős eset, de azt bizonyítani kell"

Tévedsz.

A büntetőfékezés ebből a szempontból nem különbözik a vészfékezéstől.

Neked olyan távolságot kell tartani, hogy az előtted haladó vészfékezése esetén meg tudj állni.

Két esetben nem lesz hibás a hátul közlekedő:

- ha az előtte haladó nem hirtelen ( vészfékezés) hanem azonnal áll meg. Ez egy esetben életszerű: az első elbambul, és belerohan egy előtte álló autóba.

- ha bizonyítható, hogy a büntetőfékező féktávon belül vágott a másik autós elé és gy vészfékezett.

jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
plussz még egy eset, ami nem büntetőfékezős: autópályán tartok 60 méteres távolságot és bemásznak eléd féktávolságra...na ha ilyenkor hirtelen befékez a sor, ott te se fogsz megállni, hiába tartottál távolságot.
jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerinted nem jelenthet valamit, ha "ráfutásos" a neve?

Olyankor azért érdekes lehet az elől levőt hibáztatni. 🤩

jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-oska, és mennyivel mentél autópályán? 130-nál a 60 méter lópilács.

De nézd meg a porátfújásos tömegjelenetet, a sok marha egymás után durr bele a vakvilágba.

jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!