Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz hogy sokan azért nem...

Igaz hogy sokan azért nem állnak meg balesetnél, mert nem tudnak elsősegélyt nyújtani és őket vonnák felelősségre?

Figyelt kérdés
2017. júl. 14. 11:32
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:
Szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben, biztosan megállnék de nem hiszem hogy sokat tudnék segíteni. Egy injekciót sem tudok másnak beadni
2017. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez helyzet függő. Ha már többen megálltak segíteni akkor nem biztos hogy megállok. Ha viszont nincs ott senki, csak a sérültek,akkor egyértelműen segítek. Én sem tudnék emberi életeket megmenteni, de pusztán az is megnyugtatja a sérültet,ha látja hogy van ott valaki aki segít. Meg persze hívnám a mentőket.
2017. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Felelősségre akkor vonnak ha nem állsz meg és esetleg megtalálnak.
2017. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősegélynyújtásért soha senkit nem vonnak felelősségre, annak elmulasztásáert már inkább. Persze, ha nem vagy biztos a dolgodban, és mondjuk nem tudod, mit tegyél, akkor hívd a mentőket és kérj tanácsot a diszpécsertől - ők meg egy szülést is simán levezetnek távolról...


Én akkor nem állok meg, ha már sokan vannak ott és láthatóan segítenek is, nem csak jajjgatva téblábolnak.

2017. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meg kell állni, és ha egyedül vagy akkor mentőt hívni. Ez a legkézenfekvőbb. Az is nagy segítség, ha fényképezel, vagy vagy vigyázol a helyszínre.

Ha már van ott valaki, akkor megkérdezed, mit tehetsz...

De ha valaki látja, hogy nagyívben kikerülöd, miközben segítség kellene, akkor bizony bünti.

2017. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer egy kisebb faluba mentem kint a pusztába egy kicsi utcába.


Állt az út szélén egy robogó, csávókám pedig csontra alatta feküdt. Egy 100 méterről pedig nagy füstöt láttam felszállni.


Félreálltam, mondom jól van?

Mint kiderült, csak a robogót javította (bár elég érdekes pózban tette), a háttérben pedig valamit égettek. (amikor befordultam, közelibbnek tűnt)

Nah mondom, jolvan :D


Amúgy azért nem állnak meg amiért a gyalogosok se ha az utcán látnak összeesni valakit.

2017. júl. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Elsősegélynyújtásért soha senkit nem vonnak felelősségre, annak elmulasztásáert már inkább"


És ha kiszedek valakit egy füstölgő kocsiból (ami vagy kigyullad vagy nem), és amiatt lesz nyomorék, hogy megmozdítottam? Ha nem nyúlok hozzá, a mentősök el tudják úgy látni, hogy felépül. Akkor sem?


Szerencsére a 10 év vezetés alatt nem kerültem ilyen helyzetbe. Komoly balesetnél nem tudom,mit tennék, lehet oda sem mennék, mert nagyon nem bírom az extrém sérült látványt (pl valami bele állt, ki áll a testből, leszakadt végtag, kitekeredett póz stb...

Nem tudom,ezért felelősségre vonnának-e, hogy csak értesítem a rendőrt, mentőt, de nem megyek közelebb.

2017. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor első lépés a menő hívás... Legalább is szerintem.

A diszpécsernek elmondod a szituációt és ő megmondja, hogy mit csinálj. Ezek után nem vonnak felelősségre.

2017. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!