Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezek a felfestések gyalogátkel...

Ezek a felfestések gyalogátkelőnek számítanak?

Figyelt kérdés

[link]


Nemrég történt velem, hogy egy rokonommal utaztam egy Aldiba, ahol az utcaképen látható felfestés volt (nem itt történt az eset, de a személyiségem védelme érdekében, egy másik helyet jelöltem meg). Alig mentünk 15-el, amikor egy nagyobb furgon takarása mögül, kb. fél méterre kiszaladt elénk egy fiatal srác, majdnem nekiszaladva az autó orrának, de a csúszós út miatt elesett. Elkezdett hőbörögni, és fenyegetőzni, hogy feljelent, mert a zebránál meg kell állni. A rokonom bocsánatot kért, de a heves fenyítés hatására visszaszólt neki, hogy az nem zebra, csak egy "információs jelzés", ami nem szerepel a KRESZ-be, és ha elütötte volna, akkor őt veszik elő, hogy miért rohangál az úttesten. Nekem csak másfél éve van jogsim, ezért nem szóltam közbe, de érdekel, hogy igaz-e.

Utánaolvastam, és azt találtam, hogy nyílt parkolókban a KRESZ szabályai érvényesek, továbbá nincs gyalogátkelő tábla a felfestés előtt, és nem is néz ki zebrának. Ezek szerint ez nem is számít gyalogátkelőnek. Hozzáteszem, hogy sebességkorlátozás tábla harmincat enged, ami bőven a 15 km/h felett van, így ez sem volt szabályszegés (ergo elmegy egy óvatos megközelítésnek). Az Aldi oldalán nem találtam semmilyen szabályozást, de mivel az Aldi nem a KRESZ, ezért ez nem is releváns.


Egyébként van kamera is a kocsiban.


Igyekszem rendszeresen vezetni, de aggódom az ilyen szituációk miatt. Érdekelne, ha a rokonom nekiment volna a srácnak, akkor kibújhatott volna-e az intézkedés alól, azzal, hogy az nem zebra, vagy a srác tényleg feljelenthette volna?



jan. 22. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Kresz szerint nem. Ez csak egy amolyan figyelmeztető jelzés hogy ott gyalogosok kelnek át.
jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nemaRendőrség ***** válasza:
93%

Ez nem zebra (kijelölt gyalogosátkelő hely ahol a gyalogosoknak elsőbbsége van).


Ez egy kezdeményezés a bolt részéről a balesetek megelőzése érdekében, hogy a gyalogosok ott menjenek illetve az autósok ott számítsanak gyalogosra.

jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet kijelölt gyalogátkelőhely, mert annak elengedhetetlen tartozéka a tábla is, ami itt nincsen.
jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából zebra is lehetne, eszetlenül akkor sem szabad átszaladni rajta.
jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Ezekkel az a gond, hogy hamis biztonság érzetet ad a gyalogosnak.

Jogosítvánnyal nem rendelkező emberek azt hiszik, hogy egyenesen haladó autóvak szemben is elsőbbségük van.


Másrészt a bevásárló kocsi tároló melletti átvezetés felesleges, ott a gyalogosnak a macisajtnál jobbra kanyarodó autóval szemben úgyis elsőbbsége van.

jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
jan. 22. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!