Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autómat rendszeresen szervizel...

Autómat rendszeresen szervizeltetem, azonban a héten olyan történt, amit eddig szerencsére még nem éltem át. Félek beülni vezetni. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Autómat rendszeresen szervizeltetem, azonban a héten olyan történt, amit eddig szerencsére még nem éltem át. A mostani szerviz után (aminek során az egyik gyújtótrafót is cserélték) 3 km-rel elkezdett egyenetlenül járni a motor, alapjárat ugrált, néha azt hittem lefullad, majd a kocsi erőtlen lett és elkezdett villogni a check engine. Mindez egy 4 sávos úton történt: vészvillogóval 20 km/h sebességgel annak drukkoltam, hogy nehogy megdögöljek. Egyrészt féltem, hogy teljesen lerohadok vele, másrészt hogy összetörnek a mellettem 100-110-zel nyomuló autók.

Nehezen, de visszajutottam a szervizbe, ahol elmondásuk szerint egy újabb gyújtótrafó adta meg magát (4 hengeres, hengerenként 1-1 van belőle). Kicserélték ezt is, és kértem, hogy cseréljék ki a maradék 2-t is.

Ma hívtak, hogy az autó összeállt, kipróbálták, jól megy, szépen jár a motor. Csakhogy ugyanezt hallottam tőlük hétfőn is, amikor az eset történt.

Holnap reggel veszem ismét vissza a kocsit, de már nagyon félek, hogy megint ugyanaz fog történni. Teljesen megrendült a bizalmam a kocsimban, ami egyébként egy 2004-es benzines Honda Accord.


Kérdés: Ti hogyan lennétek úrrá ezen a félelmen? Éltetek már át hasonlót vagy durvábbat? Ha igen, mennyire rázott meg benneteket?


jan. 31. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Egy 20 éves autó el tud romlani? Na ne.
jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Ekkora trauma kevesek életében fordul elő.

Én javasolnám, hogy kérd pszichológus segítségét a feldolgozásához.

jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

"Teljesen megrendült a bizalmam a kocsimban"

Nem inkább a szervizben?

jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
A Fiat Uno-m havonta kétszer rohadt le az út szélén.
jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztosra veszem, hogy megint le fog rohadni.


Ugyanez volt az én autómmal is és hiába cserélték ki ezeket, ugyanúgy megállt mire kiderült, hogy egy sokkal komolyabb alkatrészt kell kicserélni.

De már nem emlékszem mert nagyon régen volt.

febr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%

Nekem ilyen problémám sose volt , dizel autóm van.

Amikor a nagyokosok elő akarják adni hogy mennyivel olcsóbb a szervizelése a benzinesnek, ezeket miért nem kalkulálják bele???

Egy havernak is pont olyna van mint nekem csak benzines , az enyém meg dizel.

Az is okoskodik állandóan hogy mennyivel olcsóbb, aztán elmondja hogy 5 sorozat gyertya , 3 sor trafó, 3 * kellett kipufogót dobot cserélni.

A dizellel meg egy sor izzitó gyertya csereb és kész.

febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Lecseréled a hondát egy franciára. Azzal ez mindennapos, így megedződsz.
febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre kellett volna cserélni a négyet.

Sokszor az ember megpróbál spórolni, itt az eredmény

Ez a hiba nagy valószínűséggel nem fog jó darabig előfordulni

febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve nem a trafo volt a baja, szóval számíthatsz rá, hogy megint le fog állni. A szervizek igen nagy részének lövése sincs az autókhoz,ha már elektronika kerül szóba csak találomra és a tulaj kárára cserélgetnek vagy bejön vagy nem alapon. Mechanikus dolgokat még csak csak meg tudnak állapítani pl ha kopott a fék vagy el van törve a rugó, de erre kb egy pék is képes lenne.
febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!