Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Belső sávban mazsola, mi a...

Belső sávban mazsola, mi a helyes megoldás ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenkinek ismerős a helyzet: kétsávos út egy piros lámpánál. Belső sávban valaki várakozik a pirosnál, mikor a lámpa zöldre vált még akkor is másodpercek mire elindul, a 90-es tempó elérése meg gyakorlatilag órák kérdése, van hogy percek után is csak 60-70 maximum amire fel tud gyorsulni lényegében csak fújja a gázpedált. És ezt végig a belső sávban.

Ilyenkor mi a helyes megoldás, hogy az illetőt meg lehessen előzni? Külső sávban egyrészt szabálytalan másrészt még a tapasztalt sofőr is meglepődhet egy jobbról előzéstől nemhogy egy atomkezdő. Mögöttem már egy tucat autó, ki jobbról akart próbálkozni ki balról a záróvonalon keresztül, inkább megvártam mire lekanyarodik sok kilométerrel odébb.

Mit lehet tenni ha a mazsinak nem esik le egyrészt a jobbratartás másrészt a forgalom feltartása? Mit érdemes lépni anélkül hogy őt vagy mást veszélyeztetne az ember és mégis Kresz-kompatibilis legyen? Vagy balra index hogy jelezzük az előzési szándékot és villogtatni hogy legalább hátha észrevesz?



febr. 5. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Villogás.
febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 És akinek akkor sem esik le esetleg észre sem vesz? Tudom a megfelelő az lenne hogy adja vissza a jogsiját, na de ott helyben? Mikor autók tucatjait tartja fel.
febr. 5. 19:24
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Vannak olyan emberek is akik nagyon erős autóval is lassan közlekednek. Ez van. Emiatt nem érdemes balesetet okozni, amint lehet megelőzöd és csá.
febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
10%
Jobb oldalról autó hátuljának megpöccintése, azaz az úgynevezett P.I.T. manőver.
febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Jobbról elmész mellette és elengeded a történetet. Én régebben bementem eléjük és elkezdtem lassítani, mire ők is és egyre jobban lemaradtak. Annyira hülyék voltak, hogy szerintem nem is kapcsoltak, hogy miért mérges mindenki rá.
febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5 De Kresz szerint a jobbról előzés tiltott. Plusz amit mondtam, a tapasztalt sofőr sem feltétlen számít egy jobbról előzésre a mazsola miért is számítana rá(meg mondjuk bármire).
febr. 5. 20:02
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Elég kamu mesének hangzik ezzel a "ki jobbról ki balról" szöveggel.


Eleve nem szabálytalan a külső sávban haladunk a megengedett sebességgel, azaz simán mehetünk a külső sávban anélkül, hogy idegesítenénk feleslegesen magunkat. Záróvonalon meg miért előzne bárki ha szabad a külső sáv... Mese.

febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha ilyen szinten mazsola, szerintem is egyszerűbb jobbról elmenni mellette.
febr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#7 Nem mese, elég megszokott lett az itthoni utakon ha valaki nem tudja tolni vagy jobbra vagy balra kukucskál ki a sorból.
febr. 5. 20:08
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Jobbról elmész mellette, az nem előzés hanem elhaladás. Ha eleve a szélső sávban haladsz akkor ha utólérsz valakit a belsőben, akkor be kell satuzni és mögötte fél méterre sáveltolva haladni a végtelenbe? Ugye hogy nem. Vagy aki ezt csinálja az hatalmas balfa..
febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!