Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrnek bejelzett a gép...

A rendőrnek bejelzett a gép és eszerint 66-tal mentem (50-es táblánál), ami nem igaz, mert a tempomat 60-ra volt állítva (és tudom, hogy nem csal 6-ot az óra). Hogyan tudom bebizonyítani, hogy nem mentem annyival?

Figyelt kérdés

Néhány napja Fehérváron a Szárcsa utcánál gyorshajtásért megállítottak. A tempomat 60-ra volt beállítva egy olyan helyen, ahol csak 50-nel lehet menni (most abba ne menjünk bele, hogy miért 60-ra volt állítva). A rendőr az utolsó pillanatban ugrott elő, hogy megállítson (végülis nem is ez a lényeg), elmondása szerint a gép jelzett neki, hogy 66-tal mentünk (ami ugye pont belecsúszik a 39000 forintos, 4 büntetőpontos "halmazba"). Képet nem mutatott, viszont azt mondta, hogy vagy aláírok, vagy feljelentést von maga után a dolog. Aláírtam. Képet azóta sem láttam a gyorshajtásról, a tempomat tényleg 60-ra volt állítva, de az OBD kütyü is konkrétan 57-et mutatott, sőt ma megnéztem és telefonos speedometer alkalmazásban a tempomat szerinti 60 az 58 km/óra. Nem akarom elfogadni a határozatot, nyilván elismerem, hogy nem 50-nel mentem, hanem 60-nal, de nem 66-tal. És érdekes módon, néhány weboldal szerint (azt nem tudom mennyire hivatalos), 50-es táblánál 65-ig nincs büntetés (elvileg), 66-nál, amennyivel a rendőr szerint mentünk, annál már 39000 forint. Arra van jogom, hogy megnézzem a képet? Kép nélkül hogyan bizonyítják, hogy tényleg 66-tal mentem (ami nem igaz)?


Ha valakinek van építő jellegű ötlete, hogy mit lehetne tenni, kérem ossza meg.


Köszönöm!



febr. 11. 18:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%
10: bíróságon kirohognek a felveteleddel.
febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

Számomra nehezen elfogadható módon közig eljárásban nagyobb a tűréshatár.

Ha az útra megengedett legnagyobb sebesség 50 km/h, akkor az 50,0000000000001 km/h sebesség is szabálytalan. Nyilván ezt nem lehet mérni. És nem is lenne méltányos, lévén a kocsiban nincs hitelesített sebességmérő.

Minden sebességhatárnál a tűréshatár kicsi, ha helyben állítanak meg. Éppen csak, annyi, amennyi az alkalmazott trafi hibahatára. Az újabbaknál ez igen kicsi.

Nyilatkozatokban többször is elhangzott, hogy nem az éppen csak kicsit gyorshajtókra kezdenek vadászni. Ha meg is állítanak valakit közülük, egy figyelmeztetéssel is megelégszenek. De a +10, az nem kicsi túllépés.

Ha utólag kapnál csekket, ott nagyobb a tűrés. Mondom, számomra nem elfogadható. De ez az én bajom.

Nincs elég rendőr a megállításhoz. Az utólag küldött büntit kidumálták, hogy nem is én vezettem, de önmagamra, közeli családtagra nem kell terhelő vallomást tenni.

Erre találták ki,, hogy rendben, de akkor az üzemben tartó fizessen.

febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

"Ha valakinek van építő jellegű ötlete, hogy mit lehetne tenni, kérem ossza meg."


Mondjuk kezdetnek be lehetne tartani a sebességhatárokat, abba most ne menjünk bele, hogy miért.

febr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
51 km/h-tól büntetnek, pont ezért, hogy ez a hülye gyakorlat kiszokjon a fejekből. A tábla nem azért van, hogy még +10 km/h-kat rászámoljunk! Akkor 60-at írnának rá, nem 50-et!
febr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az esetben 51-től megvágnak, ha kiszednek, megállítanak... +15 csak VÉDA, vagy kitelepített trafinál játszik.
febr. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
#11: dehogy röhögnek
febr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%

“ dehogy röhögnek”


Dehogynem. A te általad használt eszköz nem bír bizonyítási erővel, mivel nem jogszabály szerint hitelesített eszköz. Veszek valami kókányolásra dashcamet, ami 130km/h helyett 90 km/h-t mutat, szerinted elfogadják?


Csak a hatóság által hitelesített eszközök fogadhatóak el bizonyítási eszközként.

Pl ha megállít a rendőr, megfújod a szondát és 0.40-et mutat akkor meg kell fújnod a “nagy” szondát, mivel az a hitelesített eszköz, a bíróság azt fogadja el.


“ Mindenképpen kellett volna képet mutatnia, ha nem ismered el a mondott értéket.”


Ezt jogszabályi hivatkozással alá tudod támasztani? A rendőrségnek nem a te részedre kell bizonyítania, hogy jogsértést követtél el. Nem tudok semmilyen jogszabályról, hogy neki megkell mutatni, te mit csináltál. Hogy nézne már ki a bicikli tolvajt csak akkor viheti be, ha mutat neki felvételt?


“ Nem akarom elfogadni a határozatot, nyilván elismerem, hogy nem 50-nel mentem, hanem 60-nal, de nem 66-tal.”


Teljesen mindegy, hogy 60km/h vagy 66 km/h. Te magad is tudod. Hogy gyorsan hajtottál, megszegted a szabályt. Megkaptad az ehhez megfelelő büntetést, mit szeretnél fellebbezni? Hogy a határozatba írjanak 6km/h kevesebbet?

febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
15. Részben igaz. Van alkalmi kitelepülés is, de megállítás nincs feltétlenül.
febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
18%

Valószínűleg átbsztak. De mivel aláírásoddal elismerted, hogy tényleg ennyivel mentél, ezért utólag már nincs mit tenni. Ha azt választottad volna, hogy feljelentést tegyenek ellened, akkor viszont bizonyítani kellene, hogy tényleg elérted a 66-ot.

A 3 km hibahatár tavaly óta tényleg megszűnt. Tehát ahol 50 a megengedett, ott már 51-től lehet büntetni, aminek az összege 6500-tól kezdődik a tavalyi emelés óta. Ez szabálysértési bírság. Valamint, 66-tól van a 39 E. Ami közigazgatási bírság.

Még az is lehetséges, hogy másvalaki ment 66-tal, és őt mérte a radar.

febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
48%

#19: ott a "bizonyíték", a trafi fényképe, ami elvileg hiteles műszer. De ez nem jelenti, hogy nem tévedhet, viszont ilyenkor neked kell bizonyítani az ellenkezőjét.

GPS-es kamerafelvétel, flottás GPS követő adatai.

De azzal nem állnék oda a bíróságra, hogy úgy kezdem, hogy amúgy 60-el mentem, mert onnantól nem objektív felelősség, hanem elismered, hogy te vezettél :))

febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!