Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tisztelt autovezetok es...

Tisztelt autovezetok es motorvezetok, egyeb gepjarmuvezetok, kinek va itt elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Ha sima egy iranyu 2 db savban mehetnek a gepjarmuvek, es van egy zebra. A gepjarmuveknek meg egy tabla van egy zebra elott. Jele vilagos sarga szinu, de itt a csattano, hogy nincs gyalogos atkelo LAMPA jelzo.


Akkor a gyalogosnak van "elsobbsege" ha latja hogy at akar menni a gyalogos ugymond vagy a gepjarmunek?


itt a kep: [link]



febr. 26. 13:15
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

#19 Motoroknak baromi jó a fékezőképességük. Autóvezető el sem tudja képzelni.

Amúgy zebrán nem állunk meg, ha sor van, meg kereszteződés közepén sem kéne, az a balf*sz, aki nem tudja, hogy hoppá, a zebrán fogok állni, akkor most nem araszolok.


Zavarás meg szintén egy fogalom, ami a KRESZ-ben sajnos az akadályozással és a veszélyeztetéssel egyetemben nincs definiálva, de elég egyértelmű. Ha pici stresszt is okozol nekem, hogy akkor most mehetek vagy nem, akkor zavarsz.

febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Az elsőbbséggel rendelkező gyalogost zavarni sem szabad.

Az a zavarás, amiket leírsz: nagy sebességgel közelít és az utolsó pillanatban fékeznek, megállnak a zebrán, stb.


Neked gyalogosként nem kell tisztában lenned a járműtípusok fékútjaival. Ha úgy érzed, hogy az autósok majdnem elütnek vagy kerülgetned kell őket a zebrán, akkor zavarnak téged, tehát nem kaptad meg az elsőbbséget.

febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Alex Fly ***** válasza:

@19: inkább fogd a KRESZt és olvasd el a 43. §-t ahelyett, hogy minden egyes szó jelentésére rákérdezel.

Segítek:

[link]

febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

23


de pont ezt vitatjuk hogy a kreszben jelolt szavak mit jelentenek "hirtelen", "elsobbseg", meg ad hoc esetek, fekezokepesseg peldaul mert egy gyalogosnak fogalma sincs errol.

febr. 27. 13:01
 25/39 A kérdező kommentje:
plane ha ott van egy rendor o hogy iteli meg - volt mar olyan eset ismeros mondta, hogy csak azt latta a rendor, hogy ra se lepett a zebrara de o behajtott es megbirsagoltak a gepjarmuvezetot, a masik, hogy a gepjarmus hogy iteli meg, es akkor jon a vitatkozas amibol lehet nagyobb birsag - gondolom?
febr. 27. 13:04
 26/39 A kérdező kommentje:
es a 43 paragrafus meg csak gyalogosokra vonatkozik meg nehany pontban gepjarmuvekkel kapcsolatosakra a gyalogos tekinteteben. A gepjarmuvezetoknek kell a KRESZ teljes szabalya nem nekem gyalogoskent nekem nem kell vizsgaznom a gepjarmusnek kell meg a mocinak, a bringasnak meg... hat egy bringa kell.
febr. 27. 13:09
 27/39 anonim ***** válasza:

"a bringasnak meg... hat egy bringa kell."


Pont ezért kellene arra is egy vezetői engedély, ha forgalomban részt akar venni.

Németeknál is híresek arról, hogy rájuk semmi sem vonatkozik, se piros, semmi. De hangoztatják, hogy a bicikli is jármű, és az úttesten a helye.

febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Alex Fly ***** válasza:
95%

Nos, kérdező,ha még arra sem vagy hajlandó, hogy elolvasd az általam megadott linken a legfontosabb tudnivalókat,akkor nincs miről beszélni.

Nyugodtan játszd tovább a hülyét...

"Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a kérdést."

febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

28


Kosz a lehulyezesert meg az indokolatlan jelentesert mert elolvastam azt a paragrafust IS. A tobbi gepjarmuvezetoknek szol.

febr. 27. 14:08
 30/39 A kérdező kommentje:

3


Egyebkent ha olvasod meg a kommenteket akkor ha nincs a kocsiknak kiteve az a tabla amit mutattam, de zebra van a gepjarmuveknek, viszont egy fa eltakarja azt, hogy ott lenne ember, akkor nekem meg a gepjarmuvezetonek mi a teendoje?

febr. 27. 15:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!