Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tisztelt autovezetok es...

Tisztelt autovezetok es motorvezetok, egyeb gepjarmuvezetok, kinek va itt elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Ha sima egy iranyu 2 db savban mehetnek a gepjarmuvek, es van egy zebra. A gepjarmuveknek meg egy tabla van egy zebra elott. Jele vilagos sarga szinu, de itt a csattano, hogy nincs gyalogos atkelo LAMPA jelzo.


Akkor a gyalogosnak van "elsobbsege" ha latja hogy at akar menni a gyalogos ugymond vagy a gepjarmunek?


itt a kep: [link]



febr. 26. 13:15
1 2 3 4
 31/39 Alex Fly ***** válasza:
@30: pont ezt írja az említett 43.paragrafus. Mit lehet ezen nem érteni?
febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

jol ertem az (1)-nel hogy "Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel – kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is – elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik"


Ha nincs zebra akkor ha rakanyarodik a moci mondjuk az utra amin nincs zebra sem de en atsetalok az ut kozepen es latotavolsagban vagyok boven, akkor kotelezo a mocinak elsobbseget adnia nekem? Meg a traktornak meg teherautonak meg akar a rendornek, mentonek? Ez mondjuk egy erdekes dolog. Azert szerintem kivetel a rendor meg mento ha ez igaz.

febr. 27. 15:41
 33/39 anonim ***** válasza:

"Meg a traktornak meg teherautonak meg akar a rendornek, mentonek? Ez mondjuk egy erdekes dolog. "


Ez más országokban is így van. Csak németeknél pl. oda is figyelnek, ha át akarsz menni.


"Azert szerintem kivetel a rendor meg mento ha ez igaz."


Ha használja a megkülönböztető jelzást. Anélkül ugyanolyan, mint egy kutya közönséges arra haladó trabantos.

febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

#32


Igen, jól érted. Mármint a kereszteződés vonalában, tehát nem akárhol az úton. Rajzolni könnyebb lenne. Jön a jármű (és ez akár biciklis is lehet!), te meg a mellette levő járdán haladsz vele egy irányba vagy vele szembe, ha te át akarsz kelni azon az úttesten, amire rákanyarodik, akkor elsőbbséged van gyalog. Aki a másik oldaladról egyenesen érkezik, azzal szemben zebra híján nem. Sőt, mondok jobbat. Kanyarodó főútvonalról egyenesen letérés bár fizikailag nem kanyar, de jogilag irányváltoztatás, ezért akkor még az egyenesen haladó jármű is elsőbbséget ad az ott átkelő gyalogosnak. Meg aki a kanyarodó főútvonalon haladva kanyarodik, az is elsőbbséget ad, mert a gyalogos honnan tudhatná, hogy az a kanyar egy főútvonal része.


Alapjáraton az van, hogy ha nincs zebra, akkor a kereszteződések vonalában kéne átkelni. Főútvonalon ez kötelező. Nem főútvonalon (ami fura ugye, mert a gyalogos honnan tudhatná, hogy főútvonalat akar-e keresztezni), ha nincs a közelben zebra, AKÁRHOL átkelhet egyenes vonalban a gyalogos az úton, kereszteződés sem kell hozzá, csak ebben az esetben viszont ő nem zavarhatja az úton haladó járműveket (Amerikában ezért pl. megbünteti a rendőr a gyalogost tök üres utcán is).

febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
#26 Vizsgáznod nem kell sem gyalogosként, sem biciklisként, mert nem rendőrállamban élünk, de nyugodj meg, ha baleset részese vagy, hiába nem ismered a KRESZ-t, megnézik, hogy betartottad-e. És akkor maximum anyukádra haragudhatnál, hogy a saját gyereke testi épsége nem érdekelte annyira, hogy már óvodás korodban elmagyarázza a gyalogosokra és biciklisekre vonatkozó szabályokat. Mert ne haragudj, amiket kérdezel a gyalogosokkal kapcsolatban, én ezeket már 4 évesen is tudtam, és a 4 éves unokaöcsém is tudja.
febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Elobb eloveszem az ejnstejn sejtjeimet a 34 es valaszara hogy 4 dimenzioban is elkepzeljem, mert ez most bekavart, de szerintem 35 a jo nep atlaga ezeket nem tudja se az oregek se a fiatalok te szerencses vagy neked kellett is tudni ha bicikliztel mert az is jarmu ha ulsz rajta es nem tolod, es ha nyomod a peddantot akkor kell tudnod nem hivatalosan a kreszt azt tudom es ez a baj elvileg valahol itt irtak hiaba 4 evesen meg unokaocs.
febr. 27. 20:04
 37/39 anonim ***** válasza:
#36 Na, várj, ehhez tolmács kell.
febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Alex Fly ***** válasza:
@32: jól érted.
febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

38



koszi egyel akkor tobbet tudok

febr. 27. 20:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!