Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van akkor, ha nincs kint...

Mi van akkor, ha nincs kint semmilyen tábla a kereszteződésnél?

Figyelt kérdés

Volt tegnap egy baleset közeli élményünk. Kereszteződésbe mentem be, és balról elém hajtott egy autó. Mindketten egyenesen haladtunk. Nem koccantunk, de a sofőr elkezdett kioktatni. Mondtam neki, hogy az út egyenrangú, és kérdeztem, hogy miből gondolja, hogy neki van elsőbbsége, azonban csak annyit válaszolt, hogy tanuljak meg vezetni.

Ezután leparkoltam az utcában, és végigsétáltam az összes irányból, és valóban nem volt kint semmilyen tábla. Sem elsőbbség, sem egyenrangú, sem keresztező úttal szembeni elsőbbség. Csináltam képeket, hátha fel akarna jelenteni.

Ebben az esetben mi a helyzet, melyik útnak van elsőbbsége? Jól tettem, hogy a jobb kéz szabályra hivatkozva indultam el, vagy ő volt a vétlen valamilyen elfeledett szabály alapján?



márc. 13. 13:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Csak a jobb-kéz szabály érvényes és mérvadó.
márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Majd amiko4 csinálod a jogsit megtanítják ezt is.
márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"csak annyit válaszolt, hogy tanuljak meg vezetni"

Nyugi, ez csak a szokásos tapló parasztok beböfögése. A nyomi nem tudott rá érdemlegeset válaszolni így csak ez jutott a korlátolt eszébe.

márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk ezen nincs mit csodákozni, a bevásárlóközpontok parkolóiba rendszeresek az ilyenek mert se tábla se semmi de mindig a bejövő utat gondolják sokan védett útnak.
márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyökér nem tudja melyik a jobb keze. Nem fog feljelenteni.
márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor helyesen jártam el ezek szerint.

Tehát röviden, ha nincs kint semmilyen tábla, akkor úgy kell értelmezni, hogy egyenrangú.


#2 Csak nem te voltál az tegnap? :D

márc. 13. 14:21
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindig jobbkezes, igen.

Parkolóban is, mint ahogy írták már, nem feltétlen a bejövő út élvez elsőbbséget (ezt az esetek 80%ban nem tudják a gyakorlatban)

Balról jövő kivétel a villamos.

márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

"Tehát röviden, ha nincs kint semmilyen tábla, akkor úgy kell értelmezni, hogy egyenrangú."

Ezt most egyszerűen nem kérdezheted komolyan.

márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
6%
Hát nézd, lehet főútvonalon jött
márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lett volna tábla.
márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!