Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van akkor, ha nincs kint...

Mi van akkor, ha nincs kint semmilyen tábla a kereszteződésnél?

Figyelt kérdés

Volt tegnap egy baleset közeli élményünk. Kereszteződésbe mentem be, és balról elém hajtott egy autó. Mindketten egyenesen haladtunk. Nem koccantunk, de a sofőr elkezdett kioktatni. Mondtam neki, hogy az út egyenrangú, és kérdeztem, hogy miből gondolja, hogy neki van elsőbbsége, azonban csak annyit válaszolt, hogy tanuljak meg vezetni.

Ezután leparkoltam az utcában, és végigsétáltam az összes irányból, és valóban nem volt kint semmilyen tábla. Sem elsőbbség, sem egyenrangú, sem keresztező úttal szembeni elsőbbség. Csináltam képeket, hátha fel akarna jelenteni.

Ebben az esetben mi a helyzet, melyik útnak van elsőbbsége? Jól tettem, hogy a jobb kéz szabályra hivatkozva indultam el, vagy ő volt a vétlen valamilyen elfeledett szabály alapján?



márc. 13. 13:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy esetben lenne neki igaza, ha ő szilárd burkolatú úton közlekedett, te meg nem. Pl. aszfalt/földes
márc. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, mutasd a pontos helyet a Google térképen.
márc. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11%
Itt most nem az a lényegi kérdés, hogy kinek volt elsőbbsége, hanem hogy a kérdező, aki vezet, jogosítványa van és ezek ellenére fogalma sincs, hogy mit kell csinálni olyan kereszteződésnél, ahol nincs kint tábla. Horror.
márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
13. Nem értem, miért őt ekézitek, amikor a másik volt szabálytalan, nagypofájú. És én azt is értékelem, hogy az eset után leellenőrizte önmagát.
márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#8 Csak egy összegző kérdés volt a pontosítás érdekében.


#13 Látom az olvasás nem az erősséged. Leírtam, hogy én jöttem jobbról, tehát ő neki elsőbbséget kellett volna adnia, amit nem tett meg. Én a beérkezésig úgy tudtam, hogy ott is jobbkéz van, amit, mint kiderült, jól tudtam. Elmebajos barátunk magabiztos fröcsögése keltett bennem kételyt, ezért tettem fel a kérdést, hátha rosszul tudom. Változhatott a kresz, vagy csak szimplán az én tudásom kophatott el, megeshet mindkettő, nem vagyok számítógép. Nekem mindig azt tanították, hogy az okos ember kérdez, ezért igyekszem így tenni. És valóban jól tudtam mindent. Akkor most miért is kell nekem jönni ilyen pökhendi módon? (Ez neked is szól #8-as)

#14 Köszönöm szépen! :)

#12 Kerestem, de nincs utcanézet, egy nagyon kieső helyen van. Nem volt aszfaltozva az út egyik irányból sem.

#9 Gondoltam erre is, de nem volt az sem kitéve. Arra is gondoltam, hogy nem-e lopták le a táblát, de oszlop sem volt, amiről hiányozna.



Még egyszer köszönöm a segítőkész válaszokat!

márc. 13. 17:30
 16/22 bazaltkaroly ***** válasza:
96%
#8 #13 Inkább örüljetek, hogy van aki utánajár a dolognak, nem oldja meg egy "akkor is jobban tudom" vállrántással. Nem tudom, hogy miért kell ilyen bicskanyitogató módon elítélni a másikat.
márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%
Nyugi, egy idő után megszokod a bolondokat, nem kell vele foglalkozni, neked volt igazad.
márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz vele kérdező, a marhának nem volt jobb keze csak kettő bal.
márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#17 Bolondokkal találkoztam már, de olyannal, aki ennyire magabiztos a hülyeségében még nem.


#18 Ez jó. :D

márc. 14. 11:58
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, van ilyen. Két hónapja a DPD-futár vágódott bele a villanyoszlopba itt a sarkon, jobbkezes helyen, mert azt hitte, neki mindenhol elsőbbsége van.

Ismerős esete: vészfékezéssel tudta csak elkerülni a karambolt. 200 m-rel odébb a piros sorompónál utolérte az autót, előreballagott, és udvariasan beszólt neki a nyitott ablakon, hogy máskor figyeljen oda a jobbkézre. Erre a c.gyerek pökhendien, értetlenkedve: jobbkéz? mi van a jobbkézzel? Ekkor már az ismi is felkapta a vizet: öcsém, emeld már fel a jobb kezedet. Erre az csak pislogott...

márc. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!