Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van akkor, ha nincs kint...

Mi van akkor, ha nincs kint semmilyen tábla a kereszteződésnél?

Figyelt kérdés

Volt tegnap egy baleset közeli élményünk. Kereszteződésbe mentem be, és balról elém hajtott egy autó. Mindketten egyenesen haladtunk. Nem koccantunk, de a sofőr elkezdett kioktatni. Mondtam neki, hogy az út egyenrangú, és kérdeztem, hogy miből gondolja, hogy neki van elsőbbsége, azonban csak annyit válaszolt, hogy tanuljak meg vezetni.

Ezután leparkoltam az utcában, és végigsétáltam az összes irányból, és valóban nem volt kint semmilyen tábla. Sem elsőbbség, sem egyenrangú, sem keresztező úttal szembeni elsőbbség. Csináltam képeket, hátha fel akarna jelenteni.

Ebben az esetben mi a helyzet, melyik útnak van elsőbbsége? Jól tettem, hogy a jobb kéz szabályra hivatkozva indultam el, vagy ő volt a vétlen valamilyen elfeledett szabály alapján?



márc. 13. 13:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem körforgalomban oktatott ki egy nagyokos, hogy nekem stoptáblám van, neki csak maci.
márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Idehaza nem ismerik a jobbkéz szabályt mert bonyolúlt nekik agyi szinten ,kb úgy megy ez , ha gyorsabban mész akkor elsőbbséged van a sok hülyemajd megáll.


Múltkor pl az volt, hogy jöttem egyenrangúnál kis ívben kanyarodtam jobbra és nekem balról meg egyenesen ment a másik. Aztán tülkölt villogot hogy kimentem elé, na itt meg is álltam forgalmi okból és kiszálltam , hogy mi a k anyja baja van és neki állt feljebb hogy mivel ő megy egyenesen neki van elsőbbsége a kanyarodóval szemben..hát eszemfaxom megált , de hiába mondtam hogy hülye és teljesen más és másra vonatkozó szabályt szajkózik ,nem hitte el, mondtam neki majd a rendőrnek elhiszi ha ezért összetör valakit , meg nézze már meg a kreszkönyvet! Na és ezek itt közlekednek köztünk napi szinten balesetveszélyt okozva :D

márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!