Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy úttesten átrohanó állattal...

Egy úttesten átrohanó állattal való ütközést milyen technikával lehet legnagyobb eséllyel elkerülni?

Figyelt kérdés

[link]


Fenti tökéletes példa.

Nyilván utólag okos az ember szokták mondani, de ez esetben még talán utólag se. Mert ha azonnal a fékre taposok amikor meglátom előrohanni az út mellől és felezővonalra állok be (hogy SOS esetén lelassítva tudjam az utolsó pillanatban balra vagy jobbra rántsam), akkor se fogom tudni hogy az állat visszatáncol-e vagy tovább rohan egyenesen.


Biztos van valami állatpszichológia, szóval ha vadőrök/biológusok stb. esetleg külön hozzá tudnak szólni annak nagyon örülnék.



márc. 16. 23:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy ütsz el egy medvét, hogy az autód rommá törik, akkor az a medve már nem fog megtámadni semmit.

Amúgy meg elefántot is jobb elütni, mint a szembejövővel frontálisan ütközni, ez egyszerű fizika.

márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Jah, pont azon gondolkodtam, hogy miskolciként melyik valószínűbb, medvét ütök el vagy elefántot?

Persze lehetne strucc, kenguru, vagy kafferbivaly is, vagy talán egy feketepárduc?

/nagy álmom egy pápaszemes kajmánt elcsapni Bolíviában/ 😂

márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Csatlakozom azokhoz akik azt írták, hogy ezt el lehetett volna kerülni azzal ha időben fékez a sofőr.


Egyébként ha visszaemlékszel ezért tanította meg az oktatód, hogy ha vezetsz akkor ne csak előre nézz egy pontba hanem úgy nézz előre, hogy az egész teret belásd magad előtt. Ez bizony egy elkerülhető baleset lett volna. Azért ebben a zöld, világos háttérben egy ilyen fekete nagy testű állatot simán észre kellett volna vegyen.

És nemcsak a fotelből magyarázok mert legalább 3 vadgázolást kerültem már így el, hogy időben észleltem az út szélén és fékeztem.


Persze lehet nem túl hiteles, hogy az 5 éves jogsimmal itt osztom az észt hisz mit tudok én még a vezetésről de ezek alapvető dolgok amit 1 hónapos jogsival is el kell tudni kerülni.

Aztán nyilván van az a kategória amit már nem lehet, de az megint más.

márc. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13.

Van abban igazság amit írtál , de éjjel egy másod/harmadrendű erdei úton -ahol a padka után már egyből fák és bokrok vannak- elég nehéz oldalra nézelődni.

Pontosabban lehet nézelődni, csak semmit nem látsz.

márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 Igen, ez már az a kategória amikor azon kívül, hogy picit csökkented a sebességet, semmi egyebet nem tehetsz.


Esetleg ha szemből nem jönnek akkor reflektor segíthet.

márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Fékezel, amíg tudsz, hogy az ütközés minél kisebb legyen, aztán elkerülő manőver (aközben ne taposd a féket), már ha az nem jelenti azt, hogy nekimész másnak vagy az árokba. Elkerülni mindig az állat feneke felől, mert ha megy valamerre, jellemzően az útját folytatja. Persze ha az útszéli bokor mögül eléd ugrik egy őz egy pillanat alatt, akkor ott nem tudsz semmit sem csinálni.
márc. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!