Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van igaza? (tolatásos...

Kinek van igaza? (tolatásos koccanás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Belém jött egy Teslás hátulról pár másodperccel* azután hogy tolatnom kellett egy előttem szerencsétlenkedő miatt.

A teslának szépen leszakadt a lőköse, a Suzukimon meg alig látszik valami. Kis benyomódás, de egy közel 20 éves kocsinál nem érdekel...

Persze nem ismertem el a felelősséget. Rendőrség kihívva, betétlapok kitöltve, jegyzőkönyvek felvéve, dashcam felvétel a hatóságnak átadva.


*a felvételen látszik, hogy az előttem lévő megiundul hátra, tolatok, megállok majd 4 mp múlva megrázkódik a kép (a cam órájáról leolvasható). Szóval a "találkozás" pillanatában már álltam. Akkorát csattant, hogy azt hittem a fejem leszakad és totálkár van. Az előttem lévő tolatni kezdett, mert közben egy kabubeállóból szintén körülnézés nélkül tolatott valaki, az előttem lévő ahelyett hogy a dudára feküdt volna, rükvercbe kapcsolt, én is dudaszó mellett (kb fél métert tolattam összesen) és akkor történt a csatt.


A biztosítóm ott kapna infarktust, ha ezt meg kéne térítenie. Meg én is, amilyen díjemelést kapnék. Lehet hogy jogi kérdés ez, de itt talán kevesebb a troll.


A történet egy egyirányú kis mellékutcán esett meg.



márc. 19. 13:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Milyen igaza...?
márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Beléd ment hátulról? Még ha nem lenne tolatólámpád vagy féklámpád, akkor is látnia kellett volna, hogy állsz... Max. annyi felelősséged lehet, ha nem ment a hátsó helyzetjelző, de a látási viszonyok indokolták volna, ezen kívül te az égvilágon semmit nem hibáztál, a teslás volt a vakegér.
márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Miért menne fel a biztosításod díja, ha nem te okoztad a balesetet? Miért foglalkoznál azzal, hogy mennyit fizet ki az ő biztosítója? Szerinted a biztosító foglalkozik a te lelki világoddal, amikor befizetsz a kb. semmire 100 ezreket évente? Nem te voltál a hibás, kapsz egy jelképes összeget, neki felmegy a biztosítása, mindenki megkapta ami jár.
márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Lehet mégsem vagy biztos abban, hogy álltál, vagy mi a kérdés?


Sebaj, ha neki van igaza, a Teslákban is nagyon jó kamerák vannak.

márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 bazaltkaroly ***** válasza:
91%

Ha tényleg álltál, és ő ment neked (tehát ő volt csak mozgásban), akkor egyértelműen ő a hibás. Főleg, ha már csak abból indulunk ki, hogy a követési távolságot sem tartotta be. Azonban, ha te tolattál neki, akkor tiéd a felelősség. Ha mindketten mozgásban voltatok, akkor viszont nehéz megmondani, több infó kellene ehhez, de valószínűleg ő lesz a hibás, mert továbbra sem tartotta be a éktávot, és így nem tudott reagálni a tolatásodra időben.

Egyébként a Teslás mit mondott? Kötekedett, vagy barátságos volt? Azért kérdezem, mert gondolom, hogy ő sem írta alá a felelősségvállalást.

márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

"A biztosítóm ott kapna infarktust, ha ezt meg kéne térítenie. Meg én is, amilyen díjemelést kapnék."


A díjemelés mértéke pedig a besorolástól függ ami független attól, mekkora összegű kárt okoztál.

márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom, nem rendezett az eset, mert magyarazkodsz.


"Az előttem lévő tolatni kezdett, mert közben egy kabubeállóból szintén körülnézés nélkül tolatott valaki, az előttem lévő ahelyett hogy a dudára feküdt volna, rükvercbe kapcsolt, én is dudaszó mellett (kb fél métert tolattam összesen) és akkor történt a csatt."


Te mennyire alltal ra az elotted allora, hogy neked is egyszerre tolatnod kellett miatta.

Gondolom teljesen.


Milyen betetlap lett kitoltve, ha senki nem tartja magat hibasnak?


Te bemuttatad a felveteled, a teslas meg az ovet, amin vilagit a tolato lampad.


Nem kotekedni akarok, de 50-50-re is kihozhatjak az ugyet, mert egyiranyu utcaban tilos tolatni, parkolast kiveve.

márc. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

Alap dolgokkal tisztában kellene lenni mint pl, teljesen mindegy, hogy mekkora kárt okoztál.

A hantázást is be kellene fejezni a fél méterekkel.

Egyébként meg kint volt a rendőrség, innentől kezdve nincs mit tenni, majd ők megállapítják, hogy ki mennyire volt hibás és kész.

márc. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
fú idegből írtam ki a kérdést, kimaradt pár részlet. A teslás persze hogy nem ismerte el, hőbörgött meg elhangzott a g... f... szókapcsolat is. Az előttem lévőtől kb 5 méterre voltam, de úgy kapcsolta rükvercbe hogy nekem jött volna, de lehet részemről elég lett volna a dudálás is. Ezt ott nem tudtam megítélni. A visszapillantóban azt láttam, hogy a teslás jön mint a hülye. 20km korlátozás van az utcában. Szürkület volt, rendes világítással voltam, de a teslás vakegér csak menetfénnyel, de ez itt nem oszt, nem szoroz. Rendőrök meglepően normálisak voltak amúgy, első blikkre mikor mutattam nekik a felvételt (mielőtt átadtam a memóriakártyát) azt mondták, hogy a "részemről oké a dolog" de majd minden részletet meg kell vizsgálni. A betétlapokat a rendőrök hozták, gondolom ez is segíti majd a nyomozást, csak ugye egyikünk sem ismerte el rajta a felelősségét.
márc. 20. 08:06
 10/18 bazaltkaroly ***** válasza:
83%
Ha a felvételen látszik, hogy az előtted álló indokolatlanul tolatni kezd, úgy hogy körül sem néz, akkor hivatkozhatsz arra, hogy te azért tolattál, hogy elhárítsd a veszélyt, ami anyagi, vagy személyi sérülést okozhatott volna (ami kötelesség a forgalomban), és a Teslás nem kapcsolt időben. De szerintem 80%-ban nyert eset, mert a Tesla nem tartotta be a sebességhatárt, sem a féktávolságot, és ő volt mozgásban az ütközés pillanatában (álló autó nem tud balesetet okozni).
márc. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!