Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van igaza? (tolatásos...

Kinek van igaza? (tolatásos koccanás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Belém jött egy Teslás hátulról pár másodperccel* azután hogy tolatnom kellett egy előttem szerencsétlenkedő miatt.

A teslának szépen leszakadt a lőköse, a Suzukimon meg alig látszik valami. Kis benyomódás, de egy közel 20 éves kocsinál nem érdekel...

Persze nem ismertem el a felelősséget. Rendőrség kihívva, betétlapok kitöltve, jegyzőkönyvek felvéve, dashcam felvétel a hatóságnak átadva.


*a felvételen látszik, hogy az előttem lévő megiundul hátra, tolatok, megállok majd 4 mp múlva megrázkódik a kép (a cam órájáról leolvasható). Szóval a "találkozás" pillanatában már álltam. Akkorát csattant, hogy azt hittem a fejem leszakad és totálkár van. Az előttem lévő tolatni kezdett, mert közben egy kabubeállóból szintén körülnézés nélkül tolatott valaki, az előttem lévő ahelyett hogy a dudára feküdt volna, rükvercbe kapcsolt, én is dudaszó mellett (kb fél métert tolattam összesen) és akkor történt a csatt.


A biztosítóm ott kapna infarktust, ha ezt meg kéne térítenie. Meg én is, amilyen díjemelést kapnék. Lehet hogy jogi kérdés ez, de itt talán kevesebb a troll.


A történet egy egyirányú kis mellékutcán esett meg.



márc. 19. 13:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is nyert ügye van a kérdezőnek, ezt a zsákutcában tolatós részt fogják vizsgálni, de ha minden úgy van amit leírt és a felvétel is alátámasztja, akkor nincs gond. Persze az ember a háta közepére sem kíván egy ilyen eljárást.
márc. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%
*egyirányú
márc. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelműen a kérdezőnek van igaza és neki kell hogy fizessen a biztosító. De természetesen a teslás mindent meg fog tenni, hogy ne így legyen és a csillagot le fogja hazudni az égről.Jó hogy történt rendőri helyszínelés! Akkor lenne igaza a teslásnak, ha ő csak állt volna és nekitolatsz. Mint ha hagyod, hogy neked tolassanak nem kezdesz tolatni te is, akkor is neked lenne igazad. De oda is kell felvétel, mivel akkor azt hazudják, te mentél neki és nem is tolatott.Ilyen konkrétan volt velem, és a kamera mentett meg egyébként életben be nem bizonyítom, hogy nekemtolattak.

Muszáj a kamera már, mert semmit nem ismernek be az emberek és pofátlanul hazudnak, politikusoktól tanulják.

márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 bazaltkaroly ***** válasza:
58%
A Másik dolog meg, hogy egy enyhe tolatástól nem szakad le a lökhárító, hacsak nem teljes sebességgel tolattál, attól viszont igen, ha valaki teljes sebességgel nekimegy valakinek hátúlról.
márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Hintalow ***** válasza:
82%
Azèrt jó, mert a teslában valszeg alapból van menetrögzìtő, azt bekèrik majd.
márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
#15 Remélhetőleg így lesz. Hacsak nem jön a szöveg, hogy "Jaj, pont nem volt bekapcsolva.", "De kár, pont nem működött."
márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
10%

Egyírányú uton tolatni tilos! (KRESZ szerint)



csak megjegyzés:)

márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

#16 Nem hiszem. Ha jól tudom, a Teslákban, nem lehet csak úgy kikapcsolni a rögzítést, és a felvételt is felhőben tárolja. Ha meg valahogy letörli, akkor csak olajat tesz a tűzre, mert az már bizonyíték megsemmisítés.

#17 Valóban, azonban ha előtte elkezdtek rátolatni, akkor ő veszélyelhárítás miatt tolathat, ugyanis meg kell tenni mindent, hogy a személyi és anyagi károk sérülését elkerüld. Nem ülhet ott ölbe tett kézzel, amíg nekitolat a másik. Ez olyan minta az autópályán a leállósáv. Csak rosszullét, vagy súlyos műszaki hiba miatt állhatsz le ott, de ha azt látod, hogy valaki veled szemben száguld, és csak oda tudsz lehúzódni, akkor arra kerülhetsz, mert balesetet védesz ki.

márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!