Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy egyirányú utcában, ha...

Egy egyirányú utcában, ha csak a bal oldalon van járda, illetve nagyobb porta is a jobb oldalt van, hol lehet parkolni?

Figyelt kérdés

A mi utcánkban minden autó a bal oldalon parkol, akkor én is parkolhatok a szembe lévő ház előtt? Úgy kérdezem hogy jogom van hozzá?


Az én oldalamon nincs járda és 1 méterre van a kerítés az úttestől, míg a túloldalt kb 3-4 méter is van az a terület a járdát beleszámítva.



márc. 19. 17:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*Elírtam a kérdést, nagyobb porta is a bal oldalt van!
márc. 19. 17:42
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom van jogsid, így tisztában vagy a parkolás szabályaival. Például hogy a járdára miért nem parkolhatsz.
márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Járdára nem parkolhatsz. Egyirányú utcában menetirány felé nézve a bal oldalon is megállhatsz, ha az úttest jobb széléig megvan az 5,5 méter. Azon meg nem értem, mit vekengsz, hogy más portája előtt állsz meg, amíg kapubejáró elé állsz, nyugodtan megállhatsz a szomszéd kerítése mellett, amíg az úttesten maradsz.
márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Persze, nem is a járdára parkolok természetesen. Csak éppen a szembeszomszéd állandóan magyaráz, hogy ne álljak meg ott. Természetesen nem a kocsibejárója elé állok.
márc. 19. 19:09
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ja, ilyen szomszédok mindenhol vannak. Ezeknek egyszer el kell mondani, hogy az bizony közterület. Utána meg tojni kell rá. Jelentsen fel, ha nem tetszik neki, legalább a rendőrök is röhögnek egy jót. Nálunk a szomszéd betoncölöpöket vert le a portája elé, hogy nehogy bárki oda tudjon állni. Na, azért meg én jelenthetném fel.
márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igazából balról jobbra haladva így néz ki az út:

Járda 1-1,5m - 2méteres földes rész (itt parkolnak az autók) - úttest - 1 - 1,5 méteres földes rész


Szóval nekem is bal oldalra kéne állnom, de a szembeszomszéd magyaráz, hogy ne álljak meg ott.

márc. 19. 19:13
 7/20 A kérdező kommentje:
5-ös értem, tehát sz@rjam le. :D
márc. 19. 19:14
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg a földes részen se parkolhatsz, mert az zöldterület (lenne, ha nem parkolnának ott). Parkolni az úttesten kell. Ha az nem elég széles, akkor nem lehet parkolni, ennyi.
márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
#8 Csakhogy ez Budapesten kívül az égvilágon senkit nem érdekel.
márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8-as 400 méteren mindenki a baloldalon parkol a földes, gyomos részen :D

Parkolni tilos, megállni tilos tábla meg nincs kint.

márc. 19. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!