Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkoló autót megbüntethetnek,...

Parkoló autót megbüntethetnek, ha ül benne valaki?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 15:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Most néztem meg a képeket és megállni tilos.

Szerintem ez ellen nem lehet mit tenni, kifizetem és majd legközelebb rendesen állok meg.



Amúgy most jut eszembe, hogy ott egy bank is van és mindig dugig van az összes hely (ezért is kénytelen voltam tilosban megállni). Ilyenkor miért nem építenek több helyet? Vagy mint más országokban egy parkolóházat?

2010. okt. 27. 16:50
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
majd ha összejön a sok 30 ezerből....kérhetsz részletfizetést a csekket kiküldő hatóságtól......
2010. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én em olvastam végig az eddig írtakat csak a kérdésedre írok.


A 30ezerrel kapcsolatban igazad van,irreálisan magas és igazságtalan.De a magyar szabályoknak nem az a lényegük hogy szabályozzanak,hanem hogy minél több bőrt lehúzzanak a rendes polgárról egy botlásnál.

Akkor nem büntettek volna meg,ha megkéred az utastársadat h üljön be a volán mögé,mert akkor várakozásnak minősül.Persze ha van elötte ezt tiltó tábla is,akkor hiába az is.

Ilyenkor talán okosabb az út kellős közepén hagyni az autót mert az nem a parkolósember hatásköre hanem a köztereseké,de azok ritkábban járnak.

Angliában pl mindegy h ülsz a kocsiban vagy nem,ott megbüntetnek szó nélkül,DE ameddig nem teszi rá a sárga matricát a szélvédődre addig eliszkolhatsz legálisan!

Tehát ha látod h oda áll a kocsidhoz és írja a rendszámot,akkor még van esélyed lelépni gond nélkül :)


Itthon ez az elész elég groteszk és nem felhasználóbarát.

Pl ha felállsz a füre egy félórára kocsival,akkor a közteres 10 ezer ft-ra megbüntet parkrongálás címszó alatt.A többszáz csöves,aki a lámpánál kéreget Budapesten,az a befüvesített járdaszigeteken többtíz méter hosszú ösvényt taposnak ki,ŐKET MÉGSEM VONJA SENKI FELELŐSSÉGRE.

Te,aki rendes vagy és adót fizetsz,téged megbüntetnek 30 ezerre mert 15 percre otthagytad az autód.....

Furcsa egy világ ez...


Még Angliára visszatérve,a legforgalmasabb helyeken vannak olyan parkolók,ahol az első 30 perc ingyenes.Pont azért,ha csak be akarsz ugrani egy üzletbe,vagy a postára stb akkor ne kelljen sz@rakodni aprópénzt keresni,váltani,elmenni bedobni..stb...

2010. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%

"...Akkor nem büntettek volna meg,ha megkéred az utastársadat h üljön be a volán mögé,mert akkor várakozásnak minősül..."


"Megállni tilos" táblánál tilos a várakozás IS ... Ülhetsz ahova akarsz, ott se várakozni, se megállni nem szabad...


maci

2010. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
57%

Szerintem fellebbezd meg, ér kérj enyhítést! Egy korrekt levél megírásával ki lehet bliccelni, vagy enyhébb összeget lehet kérni. Hasonlóképpen jártam én is, írtam egy korrekt levelet, majd elküldtem az illetékes szervnek. Határoztak, és figyelmeztetéssel zárult az ügy csak, nem kellett befizetnem a 30ezret.

Írj pivibe..

2010. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!