Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van, aki szintén így áll az...

Van, aki szintén így áll az autóvezetéshez?

Figyelt kérdés

Igazából az a problémám,hogy félek autót vezetni :( Már 2 éve megvan a jogsim,de egyedül még sohasem vezettem,nem mernék,mert mindig attól félek,hogy valami hülyeséget csinálok.Már több mint fél éve egyáltalán nem is ültem volánnál,és tudom,ha így folytatom,soha nem is fogok megtanulni vezetni,de egyszerűen nem tudom rávenni magam,pedig tudom,hogy a későbbiekben még lehet rá szűkségem.Volt/van valaki hasonló helyzetben?Ha igen,hogy sikerült ezt leküzdeni?

23/L


2010. okt. 26. 19:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a városi vezetésem elsőre meglett,sztem annyira nem a bénasággal van a baj,hanem a bizonytalansággal..
2010. okt. 26. 19:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha félsz tőle, akkor nem kell eröltetni. Van aki egyszerűen nem való a vezetéshez, nem egy ismerősöm van akinek be kellett ezt látnia. Semmi probléma nincs, nem egy élethez elengedhetetlen dologról van szó.
2010. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát,igen,én is ettől félek,hogy nem nekem találták ki :( Pedig nagyon irigylem a barátnőimet,akik szinte mind vezetnek..de hát,mindenki más.
2010. okt. 26. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A Kérdés annyi lenne, hogy amikor valaki más ül mellettedd, akkor Ő effektíven segít, azaz mondja, hogy mit csinálj, és aszerint mész, vagy valójában csinálod magadtól, és Ő csak azért van ott mert egyébként parázol?

Első esetben nehezebb a helyzet, de akkoris azttudom csak javasolni, hogy totál nyugodtan menny el egy elhagyatott parkolóba, és gyakorold túl a rutint, tanuld meg a korábbinál profibban kezelni az autót, esetleg olvass utánna, hogy nagyából mi, hogy működik, ezt egy másik témában látott válaszból mondom, miszerint sok nő azért nemtud jól vezetni, mert fogalma sincs róla, hogy mitörténik a keze alatt, szóval első körben erre tudok gondolni, aztán játsz egy kicsit a kocsival, hogy tényleg érezd, hogy mit tud, persze itt most nem az állatkodásra gondolok, csak arra, hogy érezd, hogy mit lehet, és mit nem, legyen egy fogalmad a féttávról, különösen, most, hogy hül az idő, lassanként jön a hó, és már mostis sokszor csúszos az út.

A váltó megér egy külön misét, azt nemszokták leginkább tudni kezelni az emberek.

Ezekután irány a kis forgalom, és ha még mindig félsz, akkor inkább ne erőltesd túl, bár nincs olyan amit egy ember legalább egy szintig netudna megtanulni.


Hajrá, és csak óvatosan!

2010. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és a segítséget!Hát,lényegében tudom magamtól is csinálni,de van hogy kell a segítség is,hogy na most akkor hogyan,miképp..szóval ezért is félek egyedül,hogy mi van,ha nincs ott senki és én leblokkolok mondjuk a nagy forgalomba..elég ciki lenne,és ha ugye dudálnak vagy vmi,akkor még inkább rá stresszelek.Szóval ezért ördögi kör ez nekem :) A tippeket pedig igyekszem megfogadni,még 1x köszönöm!
2010. okt. 27. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
A dudálást lekell sajnálni, ne ijedj meg tőle, most afk, este összeszedem az összes értelmes gondolatom a témában :)
2010. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2010. okt. 28. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Mitől blokkolnál le, álj neki szépen nyugodtan egy nagyon kis forgalmu úton, és gyakorolj szép nyugodtan, de tartom, hogy először az autót ismerd meg, és gyakorold túl a rutint.

A forgalomban pedig csak lazán, figyelj magadra, figyelj másokra, először csak szép lassan, aztán próbáld meg felvenni a forgalom ritmusát.

És csak nyugodtan.

2010. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!