Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kereszteződésben védett úton...

Kereszteződésben védett úton haladok, balra szeretnék kanyarodni. Szemből -szintén a védett úton- jobbra (tehát ugyanarra mint én) szeretnének kanyarodni. Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
jobbra kis ívben
2011. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szemből jövőnek. Mivel ő jobbra kis ívben kanyarodik. Van szakszerű meghatározása de most nem ugrik be.
2011. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jún. 21. 20:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Az azonos úton haladók között a kanyarodási szabály dönt, elsőbbség szempontjából (ki mehet korábban):

- egyenesen haladó (nyílván, hisze az irányváltoztató mindig hátrányban van)

- jobbra kis ívben kanyarodó (hiszen ő a kanyarodással más sávon nem halad át, másokra nem kell tekintettel lennie)

- balra nagy ívben kanyarodó: ő a kanyarodáskor még az egyenesen haladók számára is elsőbbséget kell adjon


Tehát bármi is van, mindig a balra kanyarodó megy legkésőbb :) (azonos úton haladók közül)

2011. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: Van azonban kívételes eset, jobbkézszabálynál egyenrangú útkereszteződésben, amikor a balra kanyarodó megy elsőnek: Megérkezem egy kereszteződésbe, jön jobbról egy autó, amely haladna tovább egyenesen, és szemből is érkezik egy, mely balra lekanyarodna nagy ívben. Nekem meg kell várnom a tőlem jobbra lévőt, aki viszont addig nem mehet, míg a balra nagy íves előttem el nem kanyarodott.
2011. jún. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valóban igazad van, köszi hogy felhívtad erre a figyelmünket (erre különben ha jól emléxem még egy kresz képes teszt is van a vizsgán...)


Egyébként direkt azért írtam oda, hogy azonos úton haladók között érvényes a kanyarodási szabály, ha már más út is befigyel, (akár táblákkal), ott már nyílván kombinálni kell az egyes szabályokat...

2011. jún. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És olyankor mizu, hogyha egy védett kereszteződés nem védett szakaszán állok a stop táblánál. én balra fordulnék nagy ívbe, és a szembelévő szintén balra nagy ívbe. Ilyenkor?
2011. jún. 22. 10:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyankor egyszerre mennek egymast megkerulve, mivel mindketto nagy iven fordul.
2011. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ez sok dologtól függ. Az út szélessége, kialakítása stb..


- széles úton be lehet fordulni egyszerre. A csomópont kialakításától függ, hogy el lehet-e menni egymás mellett balról(azaz a másik autós a jobb oldalunknál van), ekkor egy kicsit levágva kell balra kanyarodni, de olyan is lehet, amikor egymás mögött fordulnak az autók(ez ritka, általában nem ismeretes).


- aztán olyan szabály is van, hogy az fordul elsőként, aki korábban odaér a kereszteződéshez, ez főúton szokott lenni mozgásban lévő autóknál.


- a legegyszerűbb, ha szűk a hely, tehát nem lehet egyszerre fordulni, akkor intek a másiknak, hogy menjen. Ezáltal megspórolom a másik autós bizonytalankodásával töltött másodperceket. Sokszor így a leggyorsabb. Rengeteg a bizonytalan autós, nem ismerik a szabályokat, szóval az én stratégiám az, hogy jó előre elkezdek mutogatni, hogy menjen, és mire én odaérek, addigra el is húzta a csíkot. Ha nem jelzek, akkor ott áll bambán, várja hogy megérkezzek. Aztán ki tudja mit talál ki:)

2011. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nincs több kérdésem a témával kapcsolatban:)
2011. jún. 22. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!