Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kell-e hordanom a szemüvegem...

Kell-e hordanom a szemüvegem autóvezetéshez ha azorvos azt írta fel hogy abban vezethetek és egyébként roszzul látok, az utcán kb 3 méterig?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 21:31
1 2
 1/15 anonim válasza:

Igen, kell!

Autóvezetésnél nagyon fontos a jó látás!

2009. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell, az orvos csak szórakozásból ír elő ilyesmit, hogy jól kicsesszen veled...
2009. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Kell, nagyon fontos! Én is így jártam, pont akkor írtak fel szemüveget, mikor vezetni tanultam. Nagyon rühelltem, ráadásul zavart a keret (meg az oktató is, mert egy irtó jóképű fiatal pasas volt), nem bírtam megszokni. Így aztán kontaktlencse lett a vége.
2009. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ne dőlj be a buta válaszoknak!

persze, hogy nem kell hordnod.

sőt, ha becsukod a szemed vezetés közben, akkor még izgalmasabb helyzetekben lesz részed!

mondd, kedves kérdező - te teljesen hülye vagy, vagy csak szivatsz minket?

2009. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, ha valaki lát szemüveg nélkül, de ha még nem is látsz, akkor nem is értem ez a kérdés hogy merülhet egyáltalán fel. Vagy szted elég 3 méterig látni?!
2009. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Így csak azért fogsz szívni, mert ha csak a szemüveget írta a papírodra, akkor csak abban vezethetsz, kontaktlencsében nem. Vagy ha mégis kipróbálod, jól megbüntetnek. De amúgy én sem értem, hogy hogyan akarsz vezetni, ha 3 méterre sem látsz el. Én még szemüvegben a saslátásommal sem vagánykodnék, pedig akkor tényleg mindent meglátok.
2009. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3 méterig teljesen jól látok! De ha lassan vezetk majd? Ja és 3m után sem egyből nem látok!
2009. aug. 22. 22:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
3 méter?? Szóval ellátsz a kocsi elejéig és ennyi??? A vak/süket/kalapos sofőröktől ments meg Uram minket!
2009. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Most politikusnak érzed magad kedves kérdező? Vagy jogalkotónak?

Ha egyszer a jogosítványod szemüvegre korlátozott, akkor nem vezethetsz akkor sem szemüveg nélkül, ha megműtteted 0 dioptriásra a szemed. Egészen addig, amíg a korlátozást le nem veszik a jogsidról.

Teljesen irreleváns, hogy te meddig látsz, ha korlátozott a jogsi, akkor csak úgy vezethetsz, ahogy abba bele van írva. Ha lassan mész, ha gyorsan. A szabály az szabály.

2009. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De a szemüvegem már úgyis rossz a dioptriája. Akor az is törvénysértő?
2009. aug. 22. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!