Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik, ha kereszteződésb...

Mi történik, ha kereszteződésben zöld lámpánál egy autós nekimegy egy megkülönböztető jelzést használó rendőrbe?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót, ami Amerikában készült, ahol ez volt a helyzet. A kommentek között vita volt, hogy ilyenkor az autóst, mennyire veszik elő.

Nem is ez érdekel, hanem ennek egy magyar verziója, ugyanis az USÁban más szabályok vannak.

Vegyük, hogy egy rendőr/mentő/tűzoltó villogva siet át egy kereszteződésen, ahol piros lenne éppen neki (rendőr esetén például üldöz valakit, mert ott lassítani sincs lehetősége). Ugye tudjuk, hogy ezeknek a járműveknek, ha villog a fénye, akkor elsőbbsége van a pirosnál is.

Azonban mi van, ha valaki már lendületből - sebességet betartva - megy át a zöldön, nem hallja, vagy nem látja, hogy honnan jön a rendőr, nem tud már eléggé lefékezni, és így összeütköznek?

Ez esetben a rendhagyó, váratlan szituációt figyelembe veszik, és enyhített büntetést kap az illető, vagy egyenesen arra mennek, hogy a rendőrnek nem adott elsőbbséget, és szokásos módon járnak el? Biztosító ilyenkor mit lép?



ápr. 15. 14:42
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Pár dolog:

A szirénát meg lehet hallani természetesen (ezzel a kérdésben buteságot is írtam), de mi van, ha hallja, de nem látja a rendőrt, és azt hiszi mögötte jön, ezért megy előre. Velem is volt már, hogy hallottam a szirénát mögülem, és magas furgonok voltak ott, ezért nem láttam, és mégis szemből jött. Sűrű városi környezetben összevissza verődik a hang, és az ember fejébe nincs radar ültetve, hogy minden esetben pontosan tudja, hogy honnan jön a hang. Persze, én nem mennék be ilyenkor a kereszteződésbe, de lehet más megtenné.


Mentőnél szoktam látni, hogy a kereszteződések előtt lelassítanak, de én olyan szituációra gondoltam, ahol pl. a rendőr üldöz valakit. Ez esetben nem szerencsés megállni, vagy lassítani, mert lehagyhatja őt a menekülő. Mondjuk közben bele gondoltam, és ilyenkor az emberek láthatják, hogy egy civil autó beront a piroson át, de nem tudhatják, hogy ez egy folyamatban lévő üldözés, vagy csak egy hétköznapi "versenyző".


Egyébként be akartam linkelni a videót, de nem találtam, eltűnt valahol a Reddit bugyraiban.

A videón egy amerikai rendőr, egy másik autót kerget, aki teljes tempóval szakít fékezés nélkül, az autókat kerülgetve az utakon. Ott történik, hogy piroson megy át a rendőr (valószínűleg, nem akarja, hogy lerázzák), és közben elé gurul egy autó, amivel csattan. Sajnos magyarázat nem volt a videóban, de kommentek között voltak, akik elmondásuk szerint olvastak a történetről.

Itt megindult egy kommentcsata, ahol az egyik oldal szerint az autóst veszik elő, mert nem adott utat a rendőrnek, és egyesek szerint azt is a nyakába varrhatják, hogyha miatta menekült el a bűnöző. Másik oldal szerint, ilyenkor a rendőrség téríti a kárt, ha igazolódik, hogy olyan hirtelen történt az eset, hogy a sofőr nem tudott pánikhelyzetben reagálni. Nekem mindkettő oldal furán hangzik, de ez nem is lényeg.

A kérdésemben lévő szitu valóban csak fikció, és remélem, hogy sosem történik meg, de kíváncsi vagyok, hogy ilyen esetekre van-e bármilyen jogszabály.

ápr. 15. 16:45
 12/32 anonim ***** válasza:
66%

Most iteltek el egy mentost, aki szirenazva haladt at a keresztezodesen es egy motoros belehajtott es meghalt.


[link]

ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

#12 Akkor ez válasz a kérdésemre (illetve írta is valaki előzőleg). Valószínűleg rendőrrel is ez lenne a helyzet.

Köszönöm a válaszokat!

ápr. 15. 17:21
 14/32 anonim ***** válasza:

5. 7. 8. 9. okostojások.


Egy konkrét példát hoztam, amikor a szakértök állapították meg, hogy közvetlen kollégám (nem ismerüs haverja faterjának a szomszédjánek sógora) NEM hibázott, és nem ítélték el.


De biztos a a szakértök meg a bírók a hülyék, nem az egységsugarú gyakoris. Mint 12 által linkelt esetben is ugye.


Ebböl is látszik, hogy az ilyen agyatlan kommenthuszárok még a monitor mögött a pókot sem látták, nemhogy közlekedésben részt venni.

ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

"de mindegy, gondolom nem volt középiskolában fizikaórád."


Te meg nem jártál középiskolába, de erröl nem te tehetsz.


"Amugy ha kozlekedsz, arra kell koncentralni es nem a zenedre a hangszorobol vagy a kezedben a telefonra."


Kinek mi. A veled egyívású taknyok a bunkofont nyomkodják. A normálisak lehet hogy épp az útinfót hallagtják. Tudod, vannak országok, ahol hírekkot, meg útinfónál még hangosabb is lesz a rádió, van ilyen funkciója. Ez nem t0rvénytelen, mint a cseréptelefon.


"Es nincs az a nagyvarosi zaj, ahol ne hallanad a szirenat,"


Nyilvánvalóan de, van. Ha nem lenne, akkor mindenkit elítélnének. Az eddigi kommentek alapján tény, hogy nem így van.

ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Hűha, kinyílt a hisztikosár. :D Jól van, add ki magadból, karácsonyra meg kapsz egy naplót, hogy azt sértegesd.
ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Dikk, az úgy kezdödött, hogy visszaütött. :DDD
ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
17# hagyd, a pórnéppel felesleges. Ha a törvény engedné, ezek még boszorkányt is égetnének...
ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Bizony. Csak ugye boszorkányok nincsenek, már Könyves Kálmán is megmondta. Komolyan mondom, iskolába járjatok, ne ide írkáljatok.
ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

"Komolyan mondom, iskolába járjatok, ne ide írkáljatok."


Egy jó tanács olyantól, aki tanult a hibájából.


"Csak ugye boszorkányok nincsenek,"


Ettöl még létezett a boszorkányégetés, és a tanulatlan réteg még most is elhinné, hogy van.

ápr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!