Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik, ha kereszteződésb...

Mi történik, ha kereszteződésben zöld lámpánál egy autós nekimegy egy megkülönböztető jelzést használó rendőrbe?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót, ami Amerikában készült, ahol ez volt a helyzet. A kommentek között vita volt, hogy ilyenkor az autóst, mennyire veszik elő.

Nem is ez érdekel, hanem ennek egy magyar verziója, ugyanis az USÁban más szabályok vannak.

Vegyük, hogy egy rendőr/mentő/tűzoltó villogva siet át egy kereszteződésen, ahol piros lenne éppen neki (rendőr esetén például üldöz valakit, mert ott lassítani sincs lehetősége). Ugye tudjuk, hogy ezeknek a járműveknek, ha villog a fénye, akkor elsőbbsége van a pirosnál is.

Azonban mi van, ha valaki már lendületből - sebességet betartva - megy át a zöldön, nem hallja, vagy nem látja, hogy honnan jön a rendőr, nem tud már eléggé lefékezni, és így összeütköznek?

Ez esetben a rendhagyó, váratlan szituációt figyelembe veszik, és enyhített büntetést kap az illető, vagy egyenesen arra mennek, hogy a rendőrnek nem adott elsőbbséget, és szokásos módon járnak el? Biztosító ilyenkor mit lép?



ápr. 15. 14:42
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Én speciel sosem mondtam olyat, hogy azonnal börtön. Ezért bántott, hogy nekem céloztál több választ.
ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

31 Akkor elnézést, nem volt célirányos. Igazából néha könnyü itt elveszteni az orientációt, ki mit írt. Visszaolvastam, én az elsö kommentemet arra írtam, hogy valaki szerint "börtön".


Utána nem igazán követtem, melyik Hsz. kitöl jön.

ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!