Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán, jobbra tartás...

Autópályán, jobbra tartás miatti sérülés. Mi lehet ebből?

Figyelt kérdés

Egy órája történt, hogy egy kollégámmal az autópályán haladtunk. Ő vezetett a külső sávban, amikor láttuk, hogy belül egy sokkal lassabban haladó autó megy. Alapból kiment ő is a külsőbe, mert meg akarta előzni balról, gondolván, hogy a lassabb autós majd elengedi, de nem így lett. Egy percig mentünk mögötte, és villogással, majd dudával jelezte a kolléga, hogy szeretne elmenni, de a másik rá se bagózott.

Ekkor a kollégám azt mondta, hogy "Le**rom, úgyis jobbra tartás van.", és kiment jobbra, várt egy kicsit, hogy ne legyen előzés, és elkezdett elmenni mellette. Ekkor a másik autó ráhúzta a kormányt, és összeértek. Az ütő megállt bennem, mert ekkora sebességnél azért megéreztük, de szerencsére csak egy kisebb kár keletkezett a két autón. Lehúzódtak egy pihenőben, hogy kitöltsük a papírt, de a másik autós csak az ablakon keresztül üvöltözött, hogy felvette kamerára, hogy jobbról előz, és megy is a rendőrségre. Kialakult egy szájkarate, és rendőrt is akartunk hívni, de mikor visszament a kollégám a kocsihoz a telefonjáért, a másik autós eltávozott. Nem mentünk utána, mert a céges kocsiknál nálunk szabály, hogy bármi sérülés van, azonnal fotót kell csinálni róla. Pár perc múlva elindultunk, de már nem futottunk vele össze.

A kérdésem, hogy most mi lesz? Meg van a rendszáma, de kamera nincs a mi autónkban. Nem tudom, hogy hányan utaztak a másik autóban, de hátul mintha láttam volna kukucskálni valakit a sötétített ablak mögött. Ha most mi azt állítjuk, hogy ő ment belénk (ami így is volt), de ő azt állítja, hogy nem igaz, és még esetleg van vele két másik ember, akkor bajba kerülhet a kollégám?

Lehet már a sokk miatt túlgondolom, de mi van, ha azt fogja mondani, hogy mi léptünk le. Nem tudnánk bizonyítani, hogy így volt, mert ő törölheti a kellemetlen részleteket a kamerájából, de nekünk csak a szavunk van ellenük.

A kolléga azt állítja, hogy mivel várt az elhaladás előtt, így az csak utolérés volt, és nem előzés, így legfeljebb ő ütheti meg a sarkát, ha feljelenti. Illetve ugye az illető nem is állt meg kitölteni a papírt.

Olvasgattam a neten menet közben hasonló esetekről, amikor a károkozó elmenekült, de elég sokféle forgatókönyv szerint zárultak a történetek.

Szerintetek most mi lesz? Rágjuk a körmünket, vagy hagyjuk az egészet?



ápr. 29. 11:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
szándékos károkozás miatt (rádhúzta az autót) rendőrségi feljelentést tegyetek. a jobbról előzés (?) miatt lehet majd esetleg magyarázkodni, de én ettől nem izgulnék.
ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne? Ha tényleg volt kamerája bekapcsolva, akkor az rácáfol.
ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Jobb lett volna ha a helyszínen megjegyzitek a rendszámát és értesíteni a rendőröket, akkor cserbenhagyás is lett volna mivel távozott a helyszínről. Mivel céges a kocsi lehet hogy majd a cég rendőrségi intézkedés hiányában ráveri a kárt arra aki vezetett.
ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Viszont azt is mutatja majd, hogy nem tartott jobbra... vágott videó meg kb xart sem ér.
ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Jobbról előzést ki lehet magyarázni hogy fej-fej mellett haladtatok és ő vaksi volt és rátok húzta a kormányt. Kamera az csak előre vagy max még hátrafele vesz, oldalra nem.
ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem előztetek jobbról, pont az ilyen jobbra tartani barmok miatt magyarázza körbe a rendőrség is, hogy elhaladni szabad mellette jobbról. Ha kimész a külsőbe, aztán elhaladás után egyből vissza a belsőbe, az a jobbról előzés.
ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Furcsa egy szitu ez, nekem a másik fél részéről biztosítási simliskedés gyanús. Lehet hogy direkt ez volt a célja hogy majd a jobbról előzés miatt ő magát hozza ki sértettként az ügyből.
ápr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
A jobbról előzés mindaddig nem bizonyítható ameddig nem haladtál el mellette és nem húztad vissza elé. Így csak sima elhaladás amit a kresz NEM tilt. Nincs itt miről beszélgetni, annak az elmebetegnek meg belekellett volna verni a fejét a kormányba.
ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Nyolcasnak igaza van. Ha jobbról előzéssel vádolnak azt mondod hogy eszed ágában sem volt hogy előzz, te csak kihúzódtál mert le akartál hajtani a következő lehajtón.
ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy tényleg volt-e kamera, mert azt nem is néztem.

Közben felhívtuk a cégnél a főnökünket, és elmondtuk a történetet. Feljelentést tettünk, és mivel mindketten, mindig hibátlanul vezetünk, ezért a nem verik ránk a kárt, mert úgy gondolják, hogy szavahihetőek vagyunk.


#7 Ez nekünk is eszünkbe jutott, de ha valóban így van, akkor nagyon gyenge próbálkozás volt, mert így utólag, tiszta fejjel belegondolva, csak magát rántaná bele a budiba a kamerájával.


Így már megnyugodtam, köszönjük a válaszokat!

ápr. 29. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!