Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akinek okozott már autóval...

Akinek okozott már autóval balesetet, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sajnos történt egy kisebb gázolásom, amiben én voltam a hibás. A panelházunk parkolójából fordultam ki nagy ívben egy forgalmas kétsávos útra. Sajnos egy nagyon szerencsétlen kereszteződés. Egy kanyar közepén van, és mindkét irányban az út mentén parkoló autók vannak, még tilosban is, bent a kereszteződésben, így az egész beláthatatlan. Emiatt ha nagy nehezen sikerül balra nagyívben kikanyarodni, azt nagyobb gázadással kell, mert jobbról későn lehet meglátni, ha jön autó. A mai napon mint mindig, ki akartam kanyarodni, és a balról jövő autó megállt, intett, hogy átadja az elsőbbséget. Mivel jobbról sem jött semmi, én el is indultam gyorsan, de szemből abban a pillanatban lelépett az útra egy asszony. Beletapostam a fékbe, de sajnos nem tudtam időben megállni, így majdnem álló helyzetben már, de meglöktem a lökhárítóval, és ő eldőlt. Hívtunk mentőt, rendőrt. Ő megütötte a fejét és a csípőjét, de magánál volt. Vérző seb nem volt, a mentősök szerint 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szerzett, de bevitték megvizsgálni, egyelőre itt tart a dolog. A hibás sajnos én voltam, mert hiába nem volt zebra, neki ott sajnos elsőbbsége lett volna átkelni. Büntetlen előéletű vagyok. Mire lehet ilyenkor számítani 8 napon belül és 8 napon túl gyógyuló sérülés esetén? Jogsi ugrik, kártérítés, stb? Köszi a válaszokat előre is.

ápr. 19. 12:31
 1/6 anonim válasza:
13%
börtön
ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Pénz bírság.
ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pénz bírság a valószínű, de a max jogsi elvétel lehet pár hónapra.
ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hovarju ***** válasza:
100%
Szerintem pénzbírság és néhány büntetőpont lesz a vége.
ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Mediátorhoz fognak küldeni állítólag minket, hogy bíróságon kívül meg tudjunk egyezni. Egy pénzbírsággal kiegyeznék, reméljük több nem lesz.
ápr. 19. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Eltiltás is esélyes.

Piros lámpánál állva robogóval belém jött hátulról egy papa, személyi sérülés nem történt, csak kilökte alólam a mocit.

50ezer, és 2 hónap eltiltást kapott.

ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!