Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet alkoholmentes sört inni...

Lehet alkoholmentes sört inni vezetés előtt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 12:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Értem.Továbbra sem kötekedni akarok,de akkor halkan megjegyzem hogy az a sör aki így hirdeti magát,akkor az a versenyhivatalnál fel lehetne jelenteni,mert félrevezeti a fogyasztót.

Mert...hukkk...kérem..tisztelettel..naccságos százados úr..hukkk én jóhiszeműen..csak..hukk...megittam 4 doboz ALKOHOLMENTES sört...hukk.... aszonták...nincs benne alkohol..hukk... meg olvasni sem tudok..hukk.... mer má' 8 általános sem kell a jogosítványhoz..hukk....

2010. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled ebben, de sajnos ez egy ilyen mese. Ha bemész egy étterembe és eszel egy őzpörköltet, nem az éttermet fogják megbüntetni, hogyha a szaftban lévő vörösbortól valamennyi alkohol marad a véredben, holott az étlapon nem volt feltüntetve (talán nem is lehet, talán belefér a recept titkába, talán csak nem eléggé forralta fel a séf).

Nálunk ez így megy, te vagy a vásárló, te vagy a fogyasztó, járj utána, mit vettél :\

2010. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az alkoholmentes italokban is lehet egy bizonyos mennyiségű alkohol!!!! (Pl:0,4% vagy hasonló)

Ezért az a felelős aki megissza!

Ne igyál ilyeneket ha vezetni akarsz! Elvileg van lehetőség arra, hogy tisztázd magad, de az többe fog kerülni a lehetséges büntetésnél!

2010. okt. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
akár közben is....
2010. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 zupp87 válasza:
Elvileg a rendőrök húsvétkor a szabályokat betartó autósoknak alkoholmentes sört osztottak, és nem mondták, hogy ne idd meg, mert megbüntetünk (mondjuk más kérdés, hogy gyümölcsös "sört" osztottak.. bármennyire is gáz sokak szerint a mentes sör íze, én még mindig inkább azt iszom, mint a szintén sörnek csúfolt gyümölcsös löttyöket.. azoknak szerintem tényleg elég kevés köze van a sörhöz).
2013. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
A Magyar Élelmiszerkönyv 2-702 számú irányelve alapján a sör alkoholtartalmát tekintve 0,5%-tól lefelé alkoholmentesnek definiáljuk. Ez alapján nem mehetsz te panaszolni senkinek, hogy márpedig az volt ráírva, hogy alkoholmentes, de alul meg mégis írja, hogy van benne. Egyébként ezt az alacsony alkoholmennyiséget általában azonnal elintézi a szervezeted, a szonda semmit se fog mutatni. Sőt találtam guglin teszteket, még a 2%-os radlert sem mutatta ki a palinak, de azt már merész bevállalni, sok mindentől függ, hogy kinek éppen hogyan szívódik fel. Amire rá van írva, hogy alkohopmentes, azzal nyugodtan vezethetsz. Én rendszeresen iszok vezetés előtt nulla egész pár százalékod radlert, szondáztattak is utána (persze azért féltem is rendesen), de semmit sem mutatott.
2017. júl. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!