Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok! Nektek mi a...

Kerékpárosok! Nektek mi a véleményetek arról aki este (sötétedés után) mindenfajta világítás és prizma nélkül teker az autók között? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Maximálisan támogatom a Critical Mass-t, és a városi bringázást, DE a héten harmadszor találom szembe magam késő este kivilágítatlan bicóssal a forgalomban.
2010. okt. 29. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát azért biztos nem az volt egész nap a terve hogy szlalomozni fog este a kocsik közt :D Szimplán az lehetett hogy még világosban dolga volt, és nem gondolta hogy annyi ideig elhúzódik, vagy csak otthon hagyta a lámpát (bár ilyen alá én se adnék biciklit).
2010. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Engem rendkívül zavar a dolog. Főleg még azok, akiket szoktam látni ahogy körülnéznek a kereszteződésben MIKÖZBEN 20 km/h átrepesztenek azon...

Ezek ellen nem lehetne mit tenni, legalábbis egyszerű emberek nem tudnának mit csinálni. Álljunk elé, állítsuk meg, és világosítsuk fel hogy ezt addig csinálhatja, míg egy baleset folytán be nem lesz gipszelve a lába? Közérdekű közleményben kellene felszólítani minden ilyen embert, hogy világítás az ALAP DOLOG egy kerékpáron! Pár száz forint az egész, és sok kellemetlenségtől kímélheti meg magát az ember.

Noha nem tudom hogy a rendőrség szokott e ilyen szabályszegő kerékpárosokat megállítani és pénzbírságot kiszabni a szabálysértés miatt, de ha ők nem is, polgárőrökkel lehetne őket figyeltetni, vagy egyszerű önkéntesekkel.

2010. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Sötétedés után én is szoktam haza jönni bringával lámpa nélkül, de KIZÁRÓLAG járdán megyek és óvatosan, bár olyankor gyalogos se nagyon van.


/Régen Downhill-eztem és ilyen biciklivel járkálok, amire nem igazán lehet mindenféle lámpát ráaggatni/

2010. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

előző vok:

hozzászólásokat olvasva, arra írom hogy állított már meg rendőr e miatt, de mondtam neki hogy nem szabvány méretű a kormány és a nyeregcsövem, ezért nem tudok rátenni lámpát, és ezért megyek a járdán.

azt mondta rendben, és tovább engedett:)

2010. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 UM4 ***** válasza:

én sokat kerékpározok

aki sötétben világítás nélkül bringázik vegye tudomásul hogy addig él amíg nagyon vigyáz magára és/vagy szerencséje van

sajnos sok ostoba ember nem veszi tudomásul hogy ő nem fog látszani attól hogy erősen hisz benne

2010. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én jellemzően autózom, és totál ki vagyok akadva az öngyilkosjelölt kivilágítatlan biciklisektől! Régebben én is tettem fel egy hasonló kérdést, ha gondolod olvasd el hogy nekem milyen válaszokat írtak (érdemes). 20 válasz jött :))


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

2010. nov. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!