Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes valamit tenni vagy...

Érdemes valamit tenni vagy fizessek? Autópálya. Anyum nem ment ki a kijáraton amin belül még nem kell autópálya díjat fizetni, mert eltévedt..

Figyelt kérdés
Autópálya. Anyum nem ment ki a kijáraton amin belül még nem kell autópálya díjat fizetni, mert eltévedt. A következőn azonnal kihajtott. Jött a csekk 15 ezer Ft-ról, hogy fizessen, mert matrica nélkül használta az autópályát.
2009. jan. 13. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Mit szeretnél tenni? A jog nem ismerete nem mentesít annak betartása és következményei alól. Ha akarta, ha nem, használta az autópálya azon szakaszát, amelyet csak az úthasználati díj megfizetését követően használhatott volna. Tehát a követelés jogos.

Esetleg méltányosságot kérhetsz, melyben vázolod, hogy mi a helyzet, talán kaphatsz valami kedvezményt. De ezt ne vedd készpénznek, jó eséllyel utasítják el a kérelmed.

2009. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
szerintem is be kéne fizetned, mielőtt kamatoztatják
2009. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Kérj méltányosságot amiben leírod a történteket! Nem fogsz mentesülni a fizetés alól,de esetleg csökkentik a bírságot.

S amíg ez a kör lezárul addig is nálad van a pénz.

2009. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni, a kamera felvette, hogy matrica nélkül használta, hsokan próbálnak úgy kimagyarázkodni, hogy "eltévedtek"


Sajnos az, hogy anyukád valóban véletlenül maradt a pályán,nem lesz elegendő indok a méltányosságra, hacsak nincs olyan körülmény, hogy nem jelzik táblával, eddig ingyenes, innentől fizetős a pályaszakasz.

De ha már a legelején kint van a matrciajel, ott ahol ő ráhajtott, akkor jobb ,ha kifizeti a büntetést, mert ha behajtócéghez kerül sokkal töbet kell.

2009. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem tehetsz. Használta az autópályát (akarva, akaratlanul, tök mindegy), tehát fizetni kell.
2009. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kitáblázva rendesen, akkor kérhetsz és kaphatsz méltányosságot, fizetni így is, úgy is kell, és jobb 15ezret most, mint sokkal többet később.
2009. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

persze magáncégtől méltányosságot...

sajnos ki kell fizetni

2009. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kitáblázás fontos, én is jártam már olyan szakaszon (nem én vezettem, utasként, de szoktam figyelni), ami nem volt kitáblázva, nemhogy rendetlenül, de sehogy, szóval eltévedni még térképpel is könnyű, ha valaki nem ismeri a járást.


Az egy dolog, hogy az autós köteles pályamatricát fizetni, ha olyan szakaszra ér, viszont az autópálya fenntartója pedig köteles kitáblázni rendesen, jól láthatóan, és ha esetleg eltűnik, megrongálódik a tábla, köteles cserélni, ugyanúgy bármilyen utak fenntartójára is vonatkozik, szóval itt a fővárosban is már napok óta ki van döntve egy járdát jelző tábla, messziről észre se lehet venni, hozzá se nyúltak, úgy van, ahogy nekimentek.


Nézzétek végig, hogy a szakasz ki volt-e táblázva, eltévedhetett-e emiatt anyukád, ha igen, akkor írj nekik, és legfeljebb kérj részletfizetést, ha más lehetőség nincs, azt megadhatják, és már annyival is könnyebb.

2009. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy nem a nagy ingyenes autópályahálózat változik néha fizetőssé, hanem a fizetős autópályahálózatnak vannak nem fizetős, kedvezményes szakaszai.

Vagyis ha megfigyelitek, a felhajtók előtt mindenütt ki van téve a matrica tábla, ezért nem is szokták külön jelezni táblával, a matrica nélkül használható szakasz kezdetét és végét, mert aki azon a szakaszon van, elvileg tudja, hogy csak ott ingyenes

2009. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért a magyarországi 5 autópálya még a találkozási pontoknál sem olyan , hogy el lehetne "tévedni".Nem 6-8 sávos,csak le meg felhajtani lehet, nem másik autópályákra rácsatlakozni..:DD
2009. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!