Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályákon miért van kiírva,...

Autópályákon miért van kiírva, hogy "autópálya mérnökég . Méter"?

Figyelt kérdés
Kit érdekel, hogy hol van. Aki oda megy, az úgyis tudja, aki meg nem oda tart, azt nem is érdekli, hogy hol van.
2011. okt. 18. 11:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
úgy értem: "autópálya mérnökség x méterre található", csak az oldal a méter nagy "M"-re változtatta és az előtte álló három pontot egy darab pontra.
2011. okt. 18. 11:42
 2/13 bánomisén ***** válasza:
53%

Attól, hogy téged nem érdekel, mást még érdekelhet. Egy csomó előjelző tábla van, ami engem sem érdekel, de ettől még nem fogják beszedni. Ki kell rakni, kész, ha nem érdekel, ne nézegesd.

(Bocs, de ez kicsit bugyuta kérdés volt...)

2011. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Téged nem érdekel, engem meg igen. Pedig én sem szoktam oda menni. Na, melyikünk a hülye?

Aki oda megy, akár annak is jól jöhet a tábla. Lehet, hogy nincs nála navigációs berendezés, de akár még olyan is előfordulhat, hogy először megy oda és segítség neki, hogy hol is kell lehajtania. A mérnökségek helyeit ugyanis még a térképszoftverek sem mindig ismerik...

2011. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem igazán érdekel senkit. Második válaszolót sem szerintem. De nem értitek a kérdés lényegét. Iskola, posta, bank, önkormányzat, stb stb nincs kiírva. Csak az autópálya mérnökség (meg az áruházak). Az autópálya mérnökség kinek az érdekében van ott? Minek megy oda egy átlagember például. Mert akinek ott van dolga, az úgyis tudja, hogy hová kell mennie. (vagy megtudakolhatja előre), de a többi kétmillió embert ez hidegen hagy.
2011. okt. 18. 12:17
 5/13 A kérdező kommentje:
nem bugyuta kérdés szerintem,. Ezt én komolyan régóta gondolkodom ezen. Ilyen alapon kiírhatnák, hogy "eboltás", meg "üvegfújók", meg "tófóliázó" stb.
2011. okt. 18. 12:19
 6/13 bánomisén ***** válasza:
54%

Kétmillió embert az is hidegen hagy, hogy Balatonmáriafürdő hol van, pedig az is ki van előjelzőzve. Akinek meg ott van dolga, az odamegy és annak jól jön az előjelző.

Mellesleg az autópálya mérnökség és az autópálya rendőrség rendszerint ugyanazon a helyen van, úgyhogy pl. az megy oda, aki azokat keresi. Még akkor is keresheti, ha nem ismerős a környéken, mint te.


Irigyellek a problémáid miatt, tényleg...

2011. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jól esik az irigységed. Köszi. Irigyelj csak. Ettől kicsit jobb nekem.

Komolyra fordítva: a rendőrség az rendben. Legyen is kiírva, mert az egy közszolgálati (is) intézmény. Tehát oda bármikor mehet egy átlag civil ilyen olyan ügyekkel ezért nem árt, ha ki van írva. Az autópálya mérnökségre nem tudom milyen okkal megy (menne)Ö bárki is, aki (mint pl én) csak egy átlag civil, aki A-ból B-be autózik. Én emiatt (hogy nem tudom, minek menne egy ember oda) azt gondolom, hogy ott az autópályákkal kapcsolatos ügyeket intézik. Onnan irányítgatják a digit kijelzőket, onnan küldenek kocsikat mentéshez, onnan indul a sószósó, a hibaelhárító, stb stb. Ezek miatt viszont az autópálya felhasználójának nem kell tudni, hogy ez hol van.

2011. okt. 18. 12:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Iskola, posta, bank, önkormányzat, stb stb nincs kiírva. Csak az autópálya mérnökség (meg az áruházak)"


Hát iskola posta, bank, önkormányzat gen ritkán van autópálya mellett. Mérnökség viszont előfordul, meg áruház is.

2011. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
pl.: ha nincs elkotorva a hó, vagy kátyús az út vagy döglött nyuszi fexik a belső sávba, akkor tudod hová kell menni nyakonvágni a sok semmire kellőt, más értelmét én se látom
2011. okt. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bánomisén ***** válasza:
66%

Kérdező, ha neked ettől jobb, akkor erre gondolj, ne az előjelző táblákra. Örülök, hogy ma is jót tehettem valakivel, ma is érdemes volt fölkelni :-)


Szerintem, ha ennyire zavar, javasold a Közlekedési Minisztériumnak - van most ilyen Mo-on? -, hogy szedjék be az összes autópálya mérnökséget előjelző táblát, mert téged azok irritálnak. Szerintem más megoldás nincs a "problémádra". Remélem, segítettem :-D

2011. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!