Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor vezetsz és látod, hogy...

Okoska törp kérdése:

Amikor vezetsz és látod, hogy egy gyalogos át akar kelni a zebrán miért nem állsz meg? (én vezetek és megállok, csak kíváncsi vagyok mi játszódik le abban aki nem)

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 18:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Tehát inkább elgázolod a gyalogost, mert az kisebb kárt okoz az autódban. Logikus.
2011. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ha lelépett már muszály fékezni?????? mi van veled és főleg ki adott neked jogsit?
2011. jan. 5. 20:14
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha ismernéd a kreszt, tudnád, hogy a zebránál álló gyalogost át kell engedned. Kell. Nem opció. Kötelező. Ezt pedig úgy kell megvalósítanod, hogy a zebrát olyan sebességgel közelíted meg, hogy meg tudj állni. Nincs mérlegelési lehetőséged, Nem udvariasság kérdése.
2011. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Erről van SZÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!
2011. jan. 5. 20:22
 15/21 anonim ***** válasza:

Én megállok, de előtte belenézek a tükörbe, hogy mellettem (vagy mögöttem) nem száguld-e egy elmebeteg autós.

Egyébként gyalogolni is szoktam és zebrán sem lépek le az autó elé, csak ha látom hogy lassít. Nem kényszerítem az autóst megállásra, (főleg ha csúszik az út) hiába van elsőbbségem.

2011. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én megálok és elengedem de ha pl 500m belül van 3 zebra akkor csak az elsőnél állok meg. Ilyen benzin árak melett elég nekem csak a lámpánál megálni csak akkor fogok minden gyalogosnak ha ott áll egy rendőr mellete vagy ha kifizetik a fékbetétem kopás miatti csökenését és az ujra elindulás miatti üzemanyag költségemet.
2011. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Remélem, majd a következő kamionos is csak akkor fogja megadni neked az elsőbbséget, ha előtte kifizeted neki a költségeit.
2011. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Regen ugy volt hogy aki lelepett annak kell megallni,engem igy is tanitottak es igy is vizsgaztam...pontosabban abban az evben akartak mar bevezetni hogy akkor is meg kell allni amikor ,,egyertelmüen jelzi a szandekat",de nekem az oktatom meg azt magyarazta hogy ,,lelepett? -nem..akkor megyünk"...es en most is ehhez tartom magam,zebranal acsorgo embereket foleg akik egyedül vannak azokat nem engedem at...ha többen vannak akkor mehetnek.


"Nem udvariasság kérdése."

De az..mert en vagyok a nagyobb,a gyalogos meg tud varni ha nem esik az esö.

2011. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Neked is csak azt kívánom, amit az előzőnek.
2011. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kivand nyugodtan engem nem fognak elcsapni gyalogoskent mert tudom hogy hol van a helyem,es nagyon nem en vagyok az "utak kiralya":)

Konkretan.:többször is szetnezek,keresem a szemkontaktust ha latom hogy megall es a masik oldalon is meg fognak akkor atmegyek...de azt a hozzaallast felejtsük mar el hogy ott all a faszi a zebran,aztan megy mint a marha,nem szamit hogy 70 el jön az auto,esetleg egy 10 tonnas kamion..csak megy es megy..aztan csodalkozik ha elcsapjak.

2011. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!