Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vajon miért nem tartják be a...

Vajon miért nem tartják be a kamionosok az előzési tilalmat az autópályákon?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy semmit nem változott a helyzet január 1 óta.
2011. jan. 14. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mert a főnökeiket nem érdekli az új szabályozás, ugyanolyan menetidőket várnak el tőlük. Ezt pedig nem lehet úgy tartani, hogy beszorulnak egy 70-nel kacsázó kőszállító teherautó mögé. Néha muszáj előzniük, még akkor is, ha tudják, hogy szabálytalan.

(mondjuk jó kérdés, hogy a román, lengyel, szlovák és hasonló külföldi sofőrök egyáltalán tudják-e)

2011. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy nem is tudják. A 70-nel haladó kőszállító meg nem való autópályára. Ezt is szabályozni kellene, nemcsak az előzést tiltani!
2011. jan. 14. 19:22
 3/23 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, hogy hol okoz kisebb kárt a példában említett 70-nel haladó kőszállító teherautó. Az autópályán bosszankodnak a kamionosok, autósok, hogy lassan halad, előzgetni kell, nem lehet két óra alatt elérni Miskolcról Budapestre az M3-ason. Illetve ott van a ráfutásos baleset valószínűsége (bár az jellemzően akkor alakulna ki, ha bekacsázna a belső sávba, amit nem nagyon szokott). Ha alsóbbrendű utakon halad, akkor pedig lakott területen vergődik át, megrepednek tőle a homlokzatok, pereg a vakolat, nyáron száll a por, az ott lakók pedig tüntetnek, hogy a gyerek nem tud eljutni az iskolába, mert nem engedik át a zebrán.

Vagyis bizonyos esetekben előnyösebb, ha még ilyen behemótok is gyorsforgalmi utakon haladnak - csak ehhez pont nem jó a jelenlegi szabályozás.

2011. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
mert nincs időnk tökölni egy 50km/h sebességel kigördülő IFA vagy lassubb járművek mögött. kevés a vezetési időnk és ha még tökölünk is elbesszuk az időt,mert ugye a szállítás időre megy.akkor mi leszünk lebaszva.
2011. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, ez érthető. 50 km/h autópályán szerintem életveszélyes, szerintem az ilyet még a rendőr is megbünteti...
2011. jan. 14. 20:16
 6/23 anonim válasza:

A törvény tisztelet minél keletebbre-és délebbre mész, annál kevésbé érvényesül..

(afrikai országokban ez ahhoz vezet, hogy egyenesen egymás torkának esnek)

Igen tisztelt kamionos hozzászólónk is minden bizonnyal oda vágyik..

2011. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az én tapasztalatom az, hogy a 91-gyel haladó kamion előzi a 89-cel haladó kamiont. Nap, mint nap az M1-en. Győrtől Hegyeshalomig 5-10-be belefutok.
2011. jan. 14. 20:19
 8/23 anonim ***** válasza:
ahhoz vágyok minden nap hogy szét rugjak néhány afrikai pasast,mert nem tud vezetni? ne röhögtess! az lenne az utolsó amit a földön csinálnék.
2011. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

amúgy amióta ezt bevezették,azóta azt csinálom autópályán,hogy az előttem lévőt úgy előzőm,hogy megnézem,nincs-e a belső sávban közlekedő autós. ha van,megvárom,majd utána előzők,és behozom a lemaradásom.

mert ugy viszont büntetnek,ha előzők a belső sávban és közben még fel is tartoztatom a mögöttem jövő 120km/h közlekedő autóst.aki messziről levillog,dudál és mutogat.

2011. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Igen, ez érthető. 50 km/h autópályán szerintem életveszélyes, szerintem az ilyet még a rendőr is megbünteti..."


50-nel nem is hajthat rá az autópályára. Autóútra és autópályára az a jármű hajthat rá amelyik sík úton minimum 60km/h sebességgel tud önerőből haladni

2011. jan. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!