Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy tudtátok feldolgozni?...

Hogy tudtátok feldolgozni? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Ma történt velem egy baleset egy kereszteződésben. Nem igazán emlékszem hogy történhetett, piros lámpán áthajtottam és jobbról belém jött egy autó. Olyan rosszul érzem magam, pedig személyi sérülés nem történt, csak a kocsik sérültek. Mégis olyan szerencsétlenül érzem magam, hogy lehettem ekkora állat???!! Ti is csináltatok ilyen hülyeségeket? Illetve hogy tudtatok tul lépni rajta??

CSAK normális válaszokat lécci!


2011. jan. 27. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, ami történt, megtörtént, adj hálát az égnek, hogy senkinek nem esett baja, és fogd fel ezt egy jelnek, és életre szóló tanulságnak. Biztos vagyok benne, hogy legközelebb kétszer is meggyőződsz róla hogy mit mutat a lámpa. Ne rágódj rajta, tanulj belőle.
2011. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De ezt mégis hogy sikerült? Mert énis mentem már át véletlenül piroson, amikor pont a szemembe sütött baromi erősen a nap, emiatt tényleg egész egyszerüen lehetetlen volt észrevenni, hogy milyen színü a lámpa. Többen is áthajtottak emiatt. Volt napszemüvegem is, de tényleg nem ért semmit. Jobbról villogott is nekem egy autó, ott láttam, hogy mit csináltam, illetve csináltunk a többi autóval. Ha neked is valami hasonló történt, akkor tegyél rá, nem tehetsz róla. Viszont ha jól lehetett látni, hát akkor feküdj le hanyatt a szobád ágyára és relaxálj, gondolkozz mi volt a fejedben és írd fel egy papirra és ragaszd a kormányra, hogy figyelj a lámpákra. Lehet hülyeségnek hangzik, de használ. Aztán majd idővel leveheted. Ha friss jogsis vagy, fogsz még amúgy sok hülyeséget csinálni. Énis csináltam, ugyan egy karcolás nem lett sem az én autómon, se másén, meg se sérült senki, semmi nem lett.
2011. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De azokhoz persze szerencse is társult h nem lett senkinek és semminek semmi baja. Majd ahogy egyre többet vezetsz, úgy lesz egyre jobb és jobb. Fel a fejjel!
2011. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez sajnos egy olyan dolog, ami benne van a közlekedésben. Akárki akármit mond, még a 40 éve vezető rutinos sofőrökkel is előfordulhat, hogy egy pillanatra nem figyelnek, és kész a baj. Te is elismerted, hogy hülyeséget csináltál, megfizetted a tanulópénzt. Legközelebb biztos, hogy jobban fogsz figyelni.
2011. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

piros lámpán áthajtottam - ugy tortenhetett.


Gondolom zold volt meg mikor mentel, sargara valtott kozben, es nem jol becsulted fel hogy meg tudsz e meg allni. A masik delikvens meg mar "halvanyzoldnel" kilott.


Kezdovel elofordul, orulj neki hogy szemelyi serules nem tortent! En is csak par napja vezetek, es egyelore szabalyosan felek beulni az autoba...

2011. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Tavaly év végén én is beleszaladtam egy balesetbe, így saját tapasztalat alapján tanácsolnám:

Azonnal ülj autóba!!!

Ha van rá lehetőséged, akkor a lehető leghamarabb kérj kölcsön valakitől egy kocsit, és vezess legalább 2-3 órát!

Rengeteget árthatsz magadnak, ha most ettől megriadsz, és nem mersz autóba ülni! Minél később ülsz újra "lóra" annál nehezebb lesz!

Az a legjobb, ha elmész az ominózus kereszteződéshez, és legalább 5-ször minden irányból áthajtasz rajta szabályosan!

Hibáztál, ez tény. De ettől még nem lettél sem emberileg, sem "sofőrileg" kevesebb! Áldd a sorsot, hogy személyi sérülést nem okozott a mulasztásod, és törekedj arra, hogy tanulj az esetből!

Komolyan és őszinte jó szándékkal mondom: A lehető leghamarabb ülj újra volán mögé legalább egy kicsit! Ha nagyon félsz (NEM akarlak ezzel gyávának nevezni!), kérj meg egy tapasztalt vezetőt, hogy kísérjen el, de ha egyedül is megy, akkor inkább magadban indulj útnak!

2011. jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasznos lehet egy GPS is, én például szeretem ha szájbarágósan "dumál" olyan útszakaszon amit nem annyira ismerek. Ugyan nem mondja, hogy most piros a lámpa, de felhívja a figyelmed az útkereszteződésekre, ezáltal én figyelmesebben közelítem meg azokat.

Próbálj meg úgy közlekedni, hogy a táblákat, és a közúti lámpákat figyeld, ne pedig "rutinból" menj, és persze mindig figyeld a közlekedés más résztvevőit, én rengeteg más által okozott hibát kivédtem már. Balesetmentes vezetést kívánok!

2011. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

velem is hasonló történt két nappal a te eseted után, szombaton.

Én várakoztam, hogy balra kikanyarodjak egy mellékúról a főútra, és balról jött két autó, úgy láttam, hogy mindkettő jobbra indexel így el is indultam. De persze a második autó balra indexelt és én meg már elindultam- gázt adtam, ő meg fékezett végül sztem hajszálon múlt hogy nem jött belém (ismeretlenül is köszi neked vétlen vezető, hogy most helyettem is figyeltél!!)


Tényleg nem tudom mi történt velem is-végül nem történt baj- de hajszálon múlt. Olyan hülye ba...sznak éreztem magam- napokig nem aludtam és azóta még csak kocsiba sem ültem. Képtelen vagyok felfogni, hogy ennyire bénahülye voltam, ott ült velem a két pici gyerekem- 3éves és 8hós- egyfolytában az jár az eszembe hogy miattam lett volna bajuk. Úgy szégyellem magamat. :-( Nehezen dolgozom fel. Pedig én is nagyon óvatosan és lassan is vezetek, nem tudom hogy néztem be a 2. autót. Két éjszaka csak ezzel álmodtam.


...

2011. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!