Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 310 ezer forint ittas vezetésé...

310 ezer forint ittas vezetésért? Ez normális?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömet megbüntették tárgyaláson 250 ezer forintra + 59ezret felszámoltak neki bűnügyi eljárás címen, valamint 2 évre eltiltották a vezetéstől. Ittasan vezetett (2,53 századezrelék(bocs ha nem igy irják) volt a véralkohol szintje, az árokba hajtott bele, kárt senkinek nem okozott. egy arra járó rendőr szondáztatta meg. Kérdésem mindössze annyi hogy normális e ez a szadista büntetés? Én azt olvastam hogy 300ezer a plafon. de ennyiért 310? Nem lehet valamit tenni? Nincs vmi törvénypont ami ilyen magas büntetést nem engedélyes vagy valami? Előre is köszönöm a segítséget.
2011. febr. 12. 16:23
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Ittas vezetésért a jogsit automatikusan bevonják majd x idő eltelte után újra lehet vizsgázni szigorított vizsgán ami nem könnyű és nem is olcsó. Ez a pontozós dolog az ittas vezetésről szerintem nagy baromság nem kell foglalkozni vele, lehet tévedek.
2011. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Fellebbezni mindenért lehet, kérdés, hogyan bírálják el. Egy ügyvéd többet tud mondani.

A pontrendszer pedig a visszaeső szabálytalankodók elleni intézkedés. Ha nem lenne, akkor kisebb-nagyobb szabálytalanságokkal (záróvonalon megfordulás, piros lámpa figyelmen kívül hagyása), rendszeres bírságfizetés mellett élete végéig vezethetne az ember. Márpedig ez nem előnyös dolog, jó lenne, ha azok, akik rendszeresen vétenek a szabályok ellen, előbb-utóbb elveszítenék a jogosítványukat és nem veszélyeztetnék tovább azokat, akik azért legalább alapjaiban próbálják betartani a KRESZ-t.

Na, ezért van a pontrendszer: az apróbb szabálytalanságokért is kap a sofőr büntetőpontokat, ezek gyűlnek, majd egy idő után (két vagy három év) törlődnek. Ha közben összegyűlik neki 18 (vagyis sok apró hülyeséget követ el), akkor a jogosítványa ugrik, ugyanúgy, mintha mondjuk súlyos balesetet okozott volna. Előtte megy még értesítés is, talán 15 pontnál, részt lehet venni elméleti utánképzésen, ez csökkenti a pontok számát.

És hogy kerül ide az a 9 pont? Nos, az ittas vezetés sem egyetlen kategória. Ha jól tudom, a véralkoholszint mértéke befolyásolja, így van, ami csak szabálysértés és a büntetőpontok hatálya alá esik (szerintem a jogosítvány tokján is rajta van, hogy pontosan melyik jogszabály szerinti ittas vezetésre gondoltak) és van, ami bűncselekmény. Teljesen nyugodt lehetsz, a 2,53 ezrelék biztos, hogy a létező legsúlyosabb kategória, nem lehet büntetőpontokkal elrendezni.

2011. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
értem oké köszi hogy leírtad.
2011. febr. 13. 11:07
 34/41 SteveTL válasza:
Itassan vezetni es ilyen kerdeseket feltenni az normalis. Aki ittasan vezet azt en orokre eltiltanam a vezetestol es sokkal tobbre buntetnem. Azt gondolom nagyon olcson meguszta!!!
2011. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
77%
Aki ittasan vezet, az veszélyezteti egy csomó ártatlan ember életét. Ehhez senkinek nincs joga!
2011. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
aki hülye, az haljon meg. aki ittasan ül a volán mögé, az meg magára vessen.
2011. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
itt nagyon sok mindenki jól leirta ...egyetértek velük..nem is hagynám legalább 5 évig hogy újra jogsizhasson és sokkal szigorúbb vizsgán és 2x enyire büntetném ...és egyáltalán nem sok
2011. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Szerintem örüljön az illető hogy semmiben/senkiben nem okozott kárt, én szerintem ezt elég olcsón megúszta és örüljön hogy nem lettek komolyabb következményei. Ittasan volán mögé SOHA nem szabad ülni, a reakció képessége lelassul ha egy kisgyerek kifutott volna az autó elé és későn reagálva elgázolja annak lettek volna aztán körülményei. Ha ennyi fizetésből telik alkoholraa meg benzinre akkor biztosan kispórolja a büntetés díját is alkohol nélkül is ki lehet bírni, és majd meglátja a büntetés fizetése után hogy abból a pénzböl amit nem alkoholra költ hogy mennyi minden jó más dologra költhetné.
2011. febr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
100%
Hát egyszerüen nem tudom felfogni ezt a mesét a 32 ezer fizetésröl.Akkor miböl él,merthogy a családfenntartásra,lakásfenntartásra mindenre rengeteg pénz kell,gondolom a gyerekekre is kap valamit.Sajnálom ha igaz és sulyosan beteg gyermeke van mert még az egészséges gyerekre is van kiadás böven.Nem beszélve arról,ne etessen maszlaggal senkit a kérdés kiírója mert a szegény ismerösének ha jut benzinre, piára akkor nem áll az oly rosszul,hogy ne tudjon egy kiszabott büntetést kifizetni.Még jobb megoldás felelötlenül ne üljön volán mögé,ha a torka száraz akkor a kocsit hagyja a garázsban.Kevés pénzböl jut kocsira,piára,csak nem a gyerekektöl vonja meg?A kérdésre térve viszont helyeslem a büntetést,örüljön,hogy nem okozott senkiben sem kárt,nem való a mások életét kockáztatni és ittas fejjel volán mögé ülni.Hivatásos soför a férjem,az életben még nem ült volán mögé piásan,de nagyon sok rossz tapasztalata van az ilyen emberkékkel.Azt meg duplán nem tudja felfogni,mivel nekünk is 2 gyerekünk van,s én is munkanélküli vagyok,ha nem elírás és 32 ezret keres,akkor hogyan telik neki piára meg autókázásra..Büntetni kell,vastagon,ne hazardírozzon senki az utakon.A pia és avezetés NEM OSSZEEGYEZTETHETO.
2011. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
az ittasvezetes.hu segít :)
2013. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!