Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Színtévesztőként lehet hivatás...

Színtévesztőként lehet hivatásos jogosítványom?

Figyelt kérdés
(c kat.)
2011. márc. 5. 04:37
1 2
 11/16 Chili Hungária válasza:
Most azt hiszed rossz indulatból írtuk? Minek kérdezel? Menj el orvoshoz és kiderül!
2011. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
oké, az orvosit megadják, ezzel eléred azt, hogy mehetsz páv vizsgára, ahol vagy sikerül a feladatsor, vagy nem, sok sikert, és valóban nem rossz indulatból írtam én se a nem választ. Hiszen arra gondoltam, hogy ahol olyan feladat van, hogy a felvillanó színnek megfelelő gombokat elég gyorsan kell nyomogatni, ott zavaró lehet a színtévesztés.
2011. márc. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom már létezik spéci szemüveg a színtévesztőknek.

Amugy a sofőrszakma nagyon le van épülve kaki az egész...nem éri meg

2011. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
A színtévesztés korrigáló szemüveggel ha minden igaz lehet. Azért annyira nem drága, hogyha ezt szeretnéd csinálni akkor meg lehet venni.
2011. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ááá nem rossz indulatból...


"hivatásos biztos nem, mert ott vizsgálják a színfelismerést! De szerintem úrvezetőid se lehetne, csak akkor, ha nem vallod be ezt a hibád! De ez elég veszélyes!!" SzínVAK nak nem lehet B-s jogosítványa Színtévesztőnél van többféle de a közepes mértékben színtévesztő is kiszúrja a piros zöld sárga lámpát...



"Az oktatás egy háziorvosi vizsgálattal kezdődik, ahol az orvosnak meg kell állapítania az alkalmasságodat, vagy éppen alkalmatlanságodat. Ha az orvos rendesen megvizsgál és nem csak a zsebét tartja akkor szerintem pár embert ki lehet szortírozni. Az a baj, hogy a gyakorlat nem ezt mutatja. Sajnos. Szerintem a színtévesztés kizáró ok."


Az érdekelne viszont hogy kik okoznak több balesetet... Nem hiszem hogy minden színtévesztő balesetet okoz olyan meg nincs hogy ne tudja megkülönböztetni a lámpák színét ezek nem mákszemek!

2015. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nekem színtévesztőként csont nélkül sikerült a PÁV2.

Sőt,8 évvel ezelőtt dolgoztam egy spanyol cégnél mint kamionos, ott csak a jogsi kellett, se árúfuvarozói, se páv nem kellett, akkor még a gki nem is létezett. A spanyol orvos csak azt kérdezte h miért is gondolom h kizáró ok lehetne a színtévesztés....Ennyit a magyar viszonyokról. Ja, és nem okoztam balesetet.

2016. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!