Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mit kellett volna...

Szerintetek mit kellett volna tennem? Hosszú lesz, kérlek olvasd el.

Figyelt kérdés

Lakótelepi belső úton tolattam, farral akartam beállni a parkolóhelyre. Körülnéztem, még nem jött semmi. Lassan tolattam, indexet kitettem, de már betolatni nem tudtam, mert egy fazon megállt mögöttem, és így nekikoccantam.

El kezedett velem üvöltözni, fenyegetett, mondta, fizessem meg a kárát, vagy hívja a rendőrséget. Mondtam, hívja akkor a rendőrséget, de mivel az út közepén állunk, én előbb beállok a parkolóba. Ő ezt nem engedte, ezért előre mentem, és egy másik helyre álltam be. Utána ő is leállt oldalra, mert az úttest közepén állt, így senki nem tudott elmenni mellette.

Utána mutatta, hogy leszakadt a lökhárítója, meg tele van benyomódásokkal. Mondtam , az nem lehet ettől, mert csak a bal elejéhez ért a kocsim hátulja, a benyomódás, meg leütések pedig a jobb oldalon voltak. Épp jött egy ismerős karosszérialakatos, megnétzte, és közölte, a sérülések nem frissek, csak egy pici horzsolás a bal oldalon. A rendőrök kijöttek, azt mondták, hiába nem voltam hibás, bírósági ügy lesz, tárgyalás, a végén rámverik az egészet, ismerjem el, hogy én mentem neki, akkor a biztosító fizet. Ők nem vettek fel jegyzőkönyvet, a fazon pedig visszakozott, mivel a rendőr is mondta, hogy nem okozhattam a jobb oldali sérüléseket. Végül azt írták, lökhárító bal oldalán picit horzsolt. Én azt írtam, csak részben vagyok felelős, most küldi a papírt a biztosítóhoz. A karosszéríalakatos szerint ezt max 10 ezerből lefújják, bár szerinte nem több 2 ezer Ft-nál a kár. Ti mit tettetek volna? Vajon mennyit ugrik vissza a biztosítási fokozatom? Már a legkevesebbet fizetek, 35 éve vezetek balesetmentesen. Ja, az én kocsimon nem létszik semmi nyoma az ütközésnek.


2011. márc. 23. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Malus 2be esik vissza a biztosításod sajnos, ami azt jelenti , hogy jó drága lesz mostantól. Inkább zsebbe fizess neki egy 10est, jobban jársz. De amúgy jó nagy bunkó, hogy minden sérülést rád akart fogni.
2011. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy ugyanilyen esetben volt részem még nyáron. Tolattam, néztem hátra és amikor megindultam a kocsival, akkor állt be mögém, mint egy vadbarom és nekimentem. Az ő kocsija is tele volt sérülésekkel és a másik oldalon levő sérüléseket is rám akarta verni. Végül elismertem, hogy én vagyok a hibás, mert aki tolat, csak az lehet a hülye a kresz szerint és így azokon felül, hogy az én kocsimat senki sem csinálta meg, még 20 ezer forintot kellett fizetnem a rendőrségnek...
2011. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hú, akkor te még rosszabbul jártál. Itt a rendőrök rendesek voltak, ők mondták, hogy ne pereskedjek, mert az rengeteg idő és pénz, meg mondom, azt is mondták, hogy az a sok kár nem most keletkezett. Hány bónussal estél vissza?
2011. márc. 23. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:
nem értem. Ha ismid a karosszériás, ajánld fel az ürgének, hogy megcsináltatod. Megcsináltatod a haverral olcsón és kész. Esetleg ennek a jóembernek adjál még egy 5öst hogy ne pereskedjen és kész. Jobban jársz mintha malusba kerülsz.
2011. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nem is mondták, hogy bármit is fizetnem kell. Bennem meg fel sem merült, különben nem hívtam volna ki őket. Írtunk egy szép levelet a rendőrségnek, és így a 20-at lecsökkentették 10-re. (Nagylelkűek.)
2011. márc. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha te kocsidon nem látszik semmi,akkor mivel bizonyítja hogy te mentél neki? Ha mégis,akkor jobban jársz ha valami általad kifizethető összegben megegyeztek,ha ez nem sikerül,jön a kék sárga baleseti bejelentőlap. Ezt csak akkor írd alá, ha hajlandó a korábbi sérüléseket feltüntetni rajta, mivel a biztosító felajánlja majd,hogyha a kijavított kárt kifizeted,akkor nem sorol át rosszabb malusba, illetve kármentes maradsz.Egyébként a biztosítók sem hülyék,mert nem fognak nagyobb kárt kifizetni,mint amekkorát okozhattál. Ha a helyszínen nem is tudsz megegyezni a manussal akkor is menj be a biztosítódhoz és meséld el nekik mi történt. Ők lefényképezik a te kocsidat is esetleg, de hogy az ő kárigényét lesöprik az asztalról az tuti. De ezt elmondhatod még a helyszínen a manusnak is,hogy így fogsz tenni, és figyeld meg, vagy rohadt agresszív lesz,vagy legyint egyet és otthagy,keres egy másik balekot. Szerinted miért állt be így mögéd? Tudja hogy a kresz szerint ő a jó. Sajnos. Nekem a buszos oktatóm mindig azt mondta, hogy egy balesetnél nem az számít a bíróságon hogy mi történt,hanem az hogy ki mit BIZONYÍT
2011. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez tényleg jó ötlet, holnap bemegyek a biztosítóhoz. Szerencsére a lapra is csak azt az egy karcolást írta be a rendőr.
2011. márc. 28. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!