Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mik a fiatalkori...

Szerintetek mik a fiatalkori autóvezetés veszélyei?

Figyelt kérdés
Tudtok bármi adatot, cikket mondani vagy mutatni?
2011. ápr. 10. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi, és kár általánosítani. Én 19 éves vagyok, 17 éves korom óta vezetek szinte minden nap, de normálisan, úgy mint a nagy átlag. De van olyan osztálytársam, aki úgy megy mint egy eszelős, át az összes piroson, stb. De kár általánosítani...
2011. ápr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kevésbé megfontoltan csinálják a dolgokat a fiatalok. Nem mindegyik, de egy 22 éves is csinál bőven hülyeséget és a tapasztalatot pedig a levezetett út adja. Ha jó az oktató és sikeres a vizsga akkor is belemennek a hülyeségbe.

Azt kérem a fiataloktól hogy tartsák be a szabályokat. Később ha esetleg lazítanak egy kicsit mondjuk 10 év múlva azt megértem.

2011. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amint 17 éves lettem letettem a jogosítványt és autót is kaptam meg sok benzin pénzt


Az első másfél évem veszélyes vezetésnek minősült


-Kanyargós utakon 70 helyett 140-150 el mentem

-Bevágtam sok autós elé

-Hirtelen manővereket csináltam nagy sebességnél

-Ész nélkül használtam a féket nem néztem van-e és,hogy ha van milyen távolságra

-Állandóan túlléptem a sebességet


Szerencsémre nem futottam bele egyetlen egy traffipaxba se csupán két parkolási és egy tiltott helyen való parkolás büntetést kaptam


Most már 21 leszek ,sokkal több a trafipax,kevesebb a pénz benzinre így már nagyon szépen,szabályokat betartva megyek,néha még elszakad a cérnaa,de kimerem állítani ,hogy az átlagnál sokkal jobban vezetek

VOltam vezetés technikai pályán is és ledöbbentek,hogy megfogtam minden esetben az autót

Télen két tank benzint elcsúszkálok,tehát kiismertem az autót


A lényeg,hogy fiatal korban a sebességtúllépés a legnagyobb gond meg az,hogy nagyon merészek a fiatalok,nem tapasztalnak dolgokat és sok mindent bevállalnak amit késöbb majd nem fognak

2011. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincsenek a fiatalkori vezetésnek veszélyei.

Az autóvezetés eleve nem korfüggő. Valaki 17 évesen szerzi meg, valaki 40. A kezdő vezető meg mindig veszélyesebb, de pár héten, hónapon belül a többségnél elmúlik.

Az igaz, hogy sok fiatal merész, és ahogy az előző is írta, extrém módon tesz a szabályokra. De ez elég súlyos általánosítás! Nem mindenki így gondolkozik.

Ezzel szemben ha körülnézem az utakon, rengetek olyan 30-40-50-60 éves idióta van, aki talán nem is ismeri a szabályokat, de az tuti, hogy tesz rájuk. Zebránál megállni, buszt kiengedni, jobbratartás, irányjelzés, jobbkézszabály, stb., stb., talán ismeretlen a számukra, és esetenként jóval veszélyesebbek.


------


"Ész nélkül használtam a féket nem néztem van-e és,hogy ha van milyen távolságra"

Gondolom, itt arra gondolsz, hogy mögötted jöttek-e.

Nos, erről az a véleményem, hogy nem az én feladatom megállapítani. Tehát nem én vezetek veszélyesen, ha esetleg rátaposok a fékre valamiért, hanem az, aki a seggembe jött. Egyébként erről a KRESZ is így gondolkozik szerencsére. Kicsit idegesítő is lenne, hogy még én figyeljem, ki jön mögöttem, nem ám ő, aki előtt vagyok. (Persze az ember időnként kénytelen, mert mégsem akarja összetörni a kocsit, de amúgy ez is ilyen magyar népszokás, hogy félni kell mindenkitől az úton.)

2011. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"rengetek"

Szépen benéztem egy betűt, persze rengeteget akartam írni...

2011. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki csinálhat veszélyhelyzetet,kortól függetlenül. Kérdés az hogy tanul-e belőle. Senki ne gondolja magáról hogy jobban vezet mint az átlag.Mi az átlag? Ez még országon belül is eltér egymástól. Ha valaki így vélekedik magáról, az már eleve lenézi a többi járművezetőt, és ezzel jellemezte is a vezetési szokásait. 20éve vezetek, 7.-ik éve buszt is. Csak busszal évente 50ezer kilométert. A mai napig tudnak érni meglepetések. Néha én is hibázok,de ezt az utasok nem is veszik észre csak én,esetleg egy másik kolléga.Le vonom belőle a tanulságot, és legközelebb jobban figyelek arra amit elrontottam. Egyébként ahhoz hogy valaki jól tudjon forgalomban vezetni, annak nagyon jó időérzéke kell hogy legyen, és nagyon jól kell tudni időzíteni.
2011. ápr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!