Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az új szabályok szerint,...

Az új szabályok szerint, parkolhat-e gépjármű, a forgalommal szemben, járdaszegély mellett?

Figyelt kérdés

Ugyanis egyre gyakrabban látom, hogy lakot területen belül, főútvonalon a forgalommal szemben, tartósan parkoló járműveket. (Reggel mentem arra, és du. 2-kor még ugyan ott állt.)

De már azt is láttam, hogy leállt egy jármű ugyanígy. Ugyanabban az időben, jött a Rendőrjárőr gépkocsival, lassan szinte lépésben, és figyelembe sem vette a parkolást. 5m-rel utána, megállított 1 kerékpárost, aki szabályosan, a menetirány szerinti jobb oldalon közlekedett, azzal az indokkal, hogy a (szerintem)szabálytalanul a baloldalra leálló járművet úgy kerülte ki, hogy nem jelezte előre a kikerülési szándékát! A közlekedés biztonságának veszélyeztetése miatt, helyszíni bírságot akartak rá kiróni...! (igaz a jármű, egy sötétített üvegű fekete, Audi A6-os volt).


2009. márc. 6. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Azzal biztos lehet ;).

Amúgy szerintem a KRESZ nem tiltja, tehát egyébként is lehet, ha tábla nem tiltja az ott parkolást. A forgalmat az oda történő beállással viszont nem lehet akadályozni sem!

2009. márc. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kedves kérdező !

Egyértelmű a válasz: nem szabad szemben a forgalommal sem megállni, sem várakozni.

40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik -

csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad.

A rendőr súlyos hibát követett el. Talán az új világrend kormánybiztosa (Objektív Kondorosi)egyszer eljut egy ilyen fórumhoz és akkor a rendőr odamerészkedik az általad említett "egy sötétített üvegű fekete, Audi A6-os"-hoz is.

Üdv !

2009. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszod! Valamikor 35 éve még én is így tanultam, és azért volt feltűnő hogy egyre töbször találkozom a fenti esettel. Ugyan is ha belegondolunk, hogyan lehet a gyakorlatban, egy forgalmas úton úgy megállni, (bármilyen célból) szemben a forgalommal, hogy a szabályosan a menetirányszerinti jobb oldal közlekedő járműveket ne akadályozzam? Úgy a leálláskor, mint az elinduláskor. Nekünk még így tanították! (Gondoltam, ez egy új KRESZ-szabály, amit még nem ismerek! pedig nagyjából követem a változásokat).

Mégegyszer köszönöm a válaszod,

Üdv! Louis

2009. márc. 9. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!