Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pontosan mit jelent a gyalogos...

Pontosan mit jelent a gyalogos csalogatása?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 14:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mármint a vizsgán.
2011. ápr. 27. 15:05
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem. Az a duda. (Kürt.) Amit lakott területen belül CSAK veszélyhelyzet elhárítására használunk. Ez nem vonatkozik a fénykürtre, csak a hangjelzésre.
2011. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 27. 15:16
 14/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy tanultam, hogy a villogás KRESZ szerint vészhelyzetet jelent. GYakorlatban viszont _mindig_ azt jelenti, hogy valakit elengedsz, megadod neki az elsőbbséget.

Lehet, hogy nem csak az alkotmányt kéne átírni, hanem a KRESZT is, mert az is elavult :)

2011. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Santiego007 ***** válasza:
Ha villogsz neki,azért megszólnak,mert engem lecsesztek .... Egyébként ez a gyalogos csalogatás csak potya hibapontokra van. Ha megállsz és átengeded az a baj,ha meg nem akkor az.
2011. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan az NKH egyik leggenyóbb dolga amit valaha kitaláltak. A KRESZ ilyen fogalmat nem ismer. Az értékelő lapon rajta van. A fogalom hivatalos magyarázata sehol sem található meg. Írtam az NKH-nak ez ügyben, hogy ugyan írják már le mi a fenét is jelent ez, hivatalos indoklást kérek. Erre az volt a - kitérő válaszuk - hogy amennyiben bemegyek, egy VB elmondja nekem. Erre feltettem a kérdést, hogy de mi van, ha más VB esetleg másképp értelmezi. Erre értelmes választ már nem kaptam. Hivatalosan SEHOL sincs leírva mi is az a gyalogos csalogatás.


Elmegy az NKH ahova akar, ennyire képtelen. Rohadt szemét banda, ez a véleményem róluk. Erre képtelenek hogy ezt leírják. Töketlen bagázs.

2011. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs ilyen a KRESZ-ben. Én igazából csak szóbeszédekben hallottam erről a fogalomról. (Az értékelő lapot nem néztem meg annyira tüzetesen.) Hülyeség az egész, mert tényleg senki nem tudja, mit jelent. És nyilván az a természetes, ha a gyalogost átengedem a zebrán, még ha meg is kell állnom neki. Szóval ez a fogalom alapvetően hülyeségnek hangzik.
2011. ápr. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
És ha a jobbkezes utcánál megállok és megvárom amíg áthalad a bizonytalankodó? Akkor őt is csalogattam? Szerintem épp annyira van elsőbbsége mint a gyalogosnak a zebránál, és mindkettőt egyformán tiszteletben kell tartani.
2011. máj. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!