Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A zebrán kinek van elsőbbsége?...

A zebrán kinek van elsőbbsége? Az autósnak vagy a biciklisnek?

Figyelt kérdés
Azt persze tudom, hogy a gyalogosnak van mindig elsőbbsége, de ez a felállás változik, ha biciklivel van az ember?
2011. jún. 17. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért változna a felállás? Tudomásom szerint ugyanúgy, mint a gyalogosnak a biciklisnek van elsőbbsége a zebrán.
2011. jún. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy biciklivel nem szabad keresztül tekerni az úttesten, csak tolni. Tehát ha zebrán áttolja már gyalogosnak számít.
2011. jún. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gyalogosnak. A biciklis járművezetőnek minősül ha a kerékpáron ül. Ami annyit jelent, hogy rá is vonatkozik a jogszabály, miszerint a zebrán hosszában tilos áthajtani.
2011. jún. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A bicikliről le kell szállni és áttolni a zebrán, nem keresztültekerni. Sok tudatlan és provokatív biciklissel találkoztam már, aki még le is ordította a fejemet, hogy miért nem engedtem át a zebrán kocsival (miközben ő ült a bringán). Én nem szoktam az ilyenekkel leállni vitatkozni, de tudom, hogy velem szemben elsőbbsége a GYALOGOSnak van a zebrán és nem a járművezetőknek.
2011. jún. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemrég kérdezett már valaki hasonlót:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

2011. jún. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jarmuvezeto szabalyosan egyetlen esetben tud elotted keresztben a teljes uton athajtani: ha megfordulasrol van szo. Ezesetben koteles mindenkinek elsobbseget adni. Zebran meg ezt el se kovetheti.
2011. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 09:44-nek:

De, zebrán elkövetheti, vasúti átjáróban nem lehet.

2011. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Chuck válasza:
41%
Na ezért utálom a bicikliseket...elnézést: sok birka, b***ik leszállni, teper úgy a zebrán, volt, hogy rendőr megállította, és neki állt feljebb....na meg az egyirányú utcák..imádom mikor tepernek szembe...
2011. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!