Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor elsőbbsége van a...

Ilyenkor elsőbbsége van a kerékpárosnak?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=raS6yZJ2LtE&feature=player_em..


Pár hete láttam ezt a videót, és teljesen összezavart. Vannak ugye ezek a kerékpáros átkelőhelyek. Azt értem is, hogy pl. elsőbbsége van a bicajosnak, ha az autó rákanyarodik arra az úttestre, ahol a kerékpáros egyenesen halad tovább. Viszont a videóban is rögtön az elején van egy olyan rész (00:10), ahol elvileg a bicajosnak lett volna elsőbbsége. De miért?

Mintha a KRESZ-ben úgy állna, hogy ilyenkor különösebb elsőbbség nem illeti meg a kerékpárosokat; csak esetleg tábla figyelmeztet az átkelőhely előtt, hogy az adott útszakaszon fokozottan kell számítani keresztben áthaladó bicajosokra.


2011. júl. 12. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs kitéve semmilyen tábla (a buszosnak) akkor akár rendes út, akár kerékpár út, ugyanúgy egyenrangú útkereszteződésnek minősül tudtommal.


Ergó jobbkézszabály alapján a buszosnak kellett volna elengednie.

2011. júl. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az a szomorú helyzet, hogy a buszosnak ott van a macisajtja:

00:08 környékén lehet látni. Bal oldalt ott a narancssárga kuka, ott van az oszlop, és annak a tetején mintha ott lenne a macisajt. Megkockáztatom talán még a kiegészítő tábla is ott van alatta, hogy van bringa út keresztben...

2011. júl. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hagyott nyugodni a gondolat, így tegnap este gyorsan végigjártam a kerékpárutat. Bizony én is csak most vettem észre, hogy a bicajosoknak is kinn van sok esetben a macisajt tábla. Persze ezeken a helyeken az ember úgy sem szabna át keresztbe az úton...

Mindenesetre van egy tábla, amivel nem tudok mit kezdeni.


Itt elvileg a biciklisnek van elsőbbsége, mert nincs táblája. Az autósnak viszont van elsőbbségadás kötelező táblája:


[link]


Ez viszont egy olyan kereszteződés, amit nem értek. Próbáltam utánanézni a neten, hogy mit is jelent pontosan. De nem igazán találtam rá (kék-fehér tábla):


[link]

Ugyancsak hasonló:

[link]

2011. júl. 13. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:

A kék-fehérnél egyértelmű. A kerékpárút megszűnik és ráadáűsul nyomatékosításképp a kerékpáros felől elsőbbségadás kötelező van kitéve.

A közút felől pedig a kék-fehér bringás tábla figyelmezteti a keresztező kerékpáros forgalomra.

De a kerekesnek itt nincs elsőbbsége.

2011. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ráadásul Győrben van ha jól látom :) Győr táblarezervátum, szeretik az egyértelmű dolgokat is inkább kitáblázni, azoknak akik kevésbé egyértelműek ezek a helyzetek...
2011. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, közben alaposan átvizsgáltam én is a készített képeket, és szinte mindenhol ott volt az elsőbbségadás tábla a bicajosoknak. A kék-fehér tábla pedig valóban csak figyelmeztetés.

Összességében nem nagyon találtam olyan helyet, ahol a bicajosnak elsőbbsége lett volna az autóssal szemben... de azt hiszem ez jól is van így, hiszen bokor mögül, takarásból kivágva nehezen is tudna az ember reagálni rájuk (mondom ezt úgy, hogy kerékpárral és autóval is gyakran közlekedek).

A képek amúgy nem Győrben, hanem Sopronban készültek :)

2011. júl. 14. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor csak kicsit tévedtem :)

Amúgy sok helyen van a kerékpárosnak elsőbbsége, sőt Pesten az általam hazsnált kerépárutak többségénél így van. Csak 1-2 nagyon forgalmas, és nehezebben belátható úton kell a kerékpáros által elsőbbséget adni. Igaz a gyakorlat más: én inkább majdnem mindenhol úgy készülök hogy elsőbbésget kell adjak az autósnak, mert azok mennek többsége megy mint a vakhangya, sárga felfestés ide vagy oda...

2011. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!