Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgától való...

Forgalmi vizsgától való félelmeteket/szorongásotokat hogy küzdöttétek le? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Furcsa, mert a forgalmin kívül már minden megvan, eddig minden rendben is volt, elsősegélynél izgultam egy nagyon picit, KRESZ, rutin sima ügy volt, teljesen laza voltam, de valahogy ez a forgalmi vizsga megrémiszt, csütörtökön lesz, addig valahogy le kellene magamat "nyugtatni" különben félek, hogy a vizsga rovására fog menni.

Ti mit tettetek, volt valami bevált taktika amivel megúsztátok az ilyenkor szerintem természetes félelmet?


18/F


2011. júl. 18. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
20e
2011. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Alkohol!
2011. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt hiszem normálisan kérdeztem ... -.-"
2011. júl. 18. 15:55
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát addig már nincs idő, hogy megtanulj jógázni, nekem az segített.


De a pozitív hozzáállás segít. Ha érzed, hogy izgulsz miatta, akkor vegyél néhány mély levegőt, és gondold végig, sokat készültél rá, képzeld el magad, hogy mindenre tudsz figyelni, minden jól megy.


Ott helyszínen inkább lassan csináld a dolgokat, mint kapkodva, idegesen.

Plusz ihatsz esténként citromfű teát, attól nyugodtabban alszol (nem, nem fogja befolyásolni a teljesítményedet, nem leszel álmos vagy kábult!) és pihentebben ébredsz, ez is segít a stressz ellen.


Hajrá!

2011. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Ne aggódj,a legfontosabb az,hogy megőrizd a hidegvéred !

Ha már a jármű kezelése nem okoz gondot (váltó,pedálok,kormány stb. használata gondolkodás/hezitálás nélkül megy),akkor az a legfontosabb,hogy gondold végig fejben,milyen esetekre kell felkészülnöd a forgalomban, mikor mit kell csinálnod, az oktatód biztos már számtalanszor végigvitt az útvonalakon, elvileg mindent tudsz !:)

Szóval,ha már agyban helyre tetted a dolgokat,tényleg az a fő,hogy most lazíts,hogy minél kipihentebben menj oda, hogy a maximumot teljesíthesd !

Segít a pozitív gondolkodásmód, pl. vizualizálod,amikor a vizsgabiztos gratulál,amiért sikeres vizsgát tettél. Alapból úgy kell odamenni,hogy sikerülni fog ! És őszintén hinni kell benne.

Hallgass zenét, fuss egy kicsit,hogy levezesd a feszültséged, kérd meg a haverokat,hogy találkozzanak veled és tereljék el a figyelmed.

Egyébként én nagyon béna voltam, de hibapont nélkül meglett minden elsőre, tehát neked is menni fog !

Sok sikert kívánok ! :)

2011. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy valamiért nagyon izgulok, pedig pl. rutinra úgy mentem, hogy halál nyugalom, "beülök oszt lenyomom" stílusba, de most valahogy ez nem megy ...
2011. júl. 18. 16:40
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor vegyél még pótórákat! De ha jól megy, és a tudásoddal nincs gond, akkor csak próbálj meg figyelni, bízni magadban és ha mégse sikerülne, akkor sincs semmi, ez nem olyan mint az érettségi, bármikor próbálkozhatsz újra! Kevés embernek van meg elsőre. :)

Én még nem tartok itt, nekem a rutin vizsgám volt a múlt héten és borzalmasan izgultam...de a végén rájöttem,hogy nem volt mitől, mert rendes volt a vizsgabiztos és én is tudtam,hogy mi a feladatom! Hajrá :)

2011. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem megy rosszul, csináltunk "forgalmi vizsgát" és mindig átmentem, csak azért élőben ...
2011. júl. 18. 20:26
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Az általam olvasott, hallott több 100 sztori alapján:

A VB-k rendesek (sokszor szigorúak, de nem szemetek. Persze van pár szemét de nem annyi mint ahogy mondják), ha az oktatód rendes volt, remélhetőleg a vizsgán is az lesz.


A hibázások 99%a figyelmetlenség miatti: a vizsga valójában nem szól másról, minthogy tudsz-e folyamatosan egy másodperc kihagyása nélkül 30 percig koncentrálni. Erre képes vagy, ez nem kérdés. A kérdés hogy aznap azon a helyen azokban a szitukban is képes leszel-e 30 percig figyelni. Szerintem igen. Gondolj erre, hogy csak ez a kérdés. 30 percig kell tudni figyelned és megvan a vizsga.


A vizsga elejétől (első másodperctől) végéig (amíg a motort le nem állítod) folyamatosan figyelni kell. Sokan buknak visszaúton, mondván már megvan, lankad a figyelem, hiba, bukás. Vagy pont ellenkezőleg: az elejét elszúrják és már a kapun sem jutnak ki...


Amit már előttem is mondtak: aznap előtte semmit sem csinálni, utána programot nem szervezni (mert azon jár agyad) vizsga előtt 30 perccel már kikapcsolni a telót, nehogy valaki valami hülyeséggel felhúzzon. A lényeg hogy a vizsgán tökéletesen kipihent és lelkileg kiegyensúlyozott állapotban jelenj meg. Ne érdekeljen ha előtted buktak vagy éppen átmentek. Semmit nem jelent.


A vezetésnél szokásos dolgokra figyelni, más vezetők hülyeségeit nem utánozni (gyorshajtás), se túl lassan, se túl lassan menni, mindent úgy ahogy gyakoroltátok. Ha adott szituban bizonytalan vagy, állj meg, ints a másiknak mintha lemondanál az elsőbbségedről. Ha neki volt elsőbbsége, akkor azt mondod megerősítetted benne hogy megadtad, ha neked volt, azt mondod udvarias voltál. A lényeg hogy ha megálslz van időd eldönteni mi is a szitu és nem lesz hirtelen fékezés.


Ha valamit elszúrsz, mindegy a lényeg hogy kresz szerint ne hibázz. Ha nem vagy biztos hogy egyirányú utcában vagy, és balra kell kanyarodni, kanyarodj jobbra. Ez nem bukóok, viszont ha nem az út széléről kanyarodsz (egyirányúban ) balra az igen...


Szóval a lényeg hogy vannak kedves emberek, vannak menekülő lehetőségek, tudsz vezetni, fiatal vagy, van rá időd, lehetőséged, nem érhet komolyabb baj :)

2011. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig te voltál a leghasznosabb, a tippjeid között volt olyan amibe nem is gondoltam bele. Pl kifejezetten ez az egyirányúból kanyarodás, régebben volt belőle baj, későn kapcsoltam stb. de ez, hogy kanyarodjak jobbra, azt nem lehet elrontani, és ahogy írtad eszembe jutott, hogy oktatóm is mondott ilyet, hogy ha nem arra mész amerre mondja, az még nem bukás, kussba kell maradni és nincs baj. Ment a pipa :)
2011. júl. 18. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!